kittike23
17.11.08,18:02
dobry den prajem.
chcela by som sa spytat ci niekto ma skusenosti v galante na sude. ak ano ci by sme si nenapisali sukromne?
ak ano tak mi napiste sukromnu spravu.
dakujem.
problem je takyto.
dala som v juni zvysenie vyzivneho, pravnicku nechcem brat na sud,/ lebo potom by povedali co chcem od ex manzela peniaze, ked na pravnicku mam a na dieta nie? a nechcem aby sudkyna stanovila iny styk s otcom.
mam na to pravo ked by prislo na takuto situaciu tak prerusiť pojednavanie, že chcem brať advokatku na upravu styku alebo chcem sa s nou poradiť .
alebo ako sa mam zachovať v takejto situácii?
prosim poradte, kazde rady su uzitočne.
dakujem velmi pekne.
02Michaela
17.11.08,17:27
Aj napriek všetkému, odporúčam právnika. Držím palce.
arizona
17.11.08,18:48
Podľa mňa, zvýšenie výživného a úprava styku s dieťaťom sú dve rozličné veci,nie?
02Michaela
18.11.08,05:51
Podľa mňa, zvýšenie výživného a úprava styku s dieťaťom sú dve rozličné veci,nie?

Pri úprave výživného sudca môže dokonca aj upraviť styk. Mám to z vlastnej skúsenosti. ;)
iriska
18.11.08,07:32
Zvyčajne pri zvýšení výživného sa rozhoduje o zvýšení výživného. Návrh na úpravu styku by niekto musel dať. Ak sa takýto návrh dá očakávať od protistrany, tak ho môže podať v súvislosti so zvýšením výživného alebo aj hocikedy.
02Michaela
18.11.08,09:02
Zvyčajne pri zvýšení výživného sa rozhoduje o zvýšení výživného. Návrh na úpravu styku by niekto musel dať. Ak sa takýto návrh dá očakávať od protistrany, tak ho môže podať v súvislosti so zvýšením výživného alebo aj hocikedy.

Nemôžem s Tebou súhlasiť. Ja som podala o zvýšenie výživného a na súde mi upravili aj styk. Bývalý pritom nedal návrh na úpravu styku, dokonca sudcovi namietal, že jemu styk vyhovuje a nežiada ho upraviť, no sudca rozhodol a upravil styk v prospech bývalého.:eek:
iriska
18.11.08,09:05
Samozrejme, závisí všetko od sudcu a myslím, Michaela, že máš na neho šťastie (aj podľa iných príspevkov)
Rela
18.11.08,20:26
Dobrý večer

vidím, že už máte skúseností s uplatnením výživného, budete taká láskavá a poradíte mi? Ako mám postupovať? Otec našej dcéry mi už naplatí rok s odôvodnením že momentálne nemá a že si alimenty už predplatil, čo samozrejme nieje pravda..Ak podám trestné oznámenie prestane sa stýkať s dcérou, netvrdím že by sa teraz stýkal, ale malá má aspoň pocit, že dvere sú otvorené, potom ich zavrie, je mi ťažko peniaze potrebujem, práve som nezamestnaná ale nechcem ju pripraviť o otca aj keď je aký je.... poradíte mi kde začať?????:mee:
dedgregor
19.11.08,11:29
nikdy sa nevzdajte práva na odvolanie na súde, sudca hneď napíše" po dohode rodičov" a potom je ťažko sa odvolávať.
dedgregor
19.11.08,11:30
pre sudcov nie
dedgregor
19.11.08,11:33
Súhlasím s tebou Michaela