pánkoj
17.11.08,20:55
Milí poraďáci, trápi ma jeden zdrav. problém. Asi 3 týždne pociťujem opuch nosnej sliznice natolko, že si pomáham MUCONASALom, ktorý má okamžitý účinok. Avšak dlhodobé používanie vraj nie je dobré. Chcem navštíviť alergológa. Dá sa tomu aj inak pomôcť, prosím?
jaja99
17.11.08,20:06
Možno vďaka dlhodobému užívaniu Mucanasalu Ti puchne sliznica, lebo telo si žiada svoju dávku kvapiek.
Mám presne to isté, tri týždne sa liečim - prvý týždeň samoliečba, ďalšie dva antibiotiká. Mala som (ešte stále mám) upchaté dutiny. Kvapky vždy zabrali, ale posledné dni bol nos stále zapchatý. Od soboty som vydržala nekvapkať a zlepšilo sa to - už kvapky nie je treba.
pasuliatko
17.11.08,20:23
Vyskúšaj OLYNTH pre deti zo zvlhčujúcim účinkom, je jemny a nie je agresívny ako pre dospelých, a pomaha velmi dobre, teda mne. skorej by som navštívila ORL ambulanciu, držím palce :)
pasuliatko
17.11.08,20:25
ja olynth používam dlhe roky a viem,že kvpky robia zle a niekedy aj opuchne sliznica, skús zmeniť tú značku za inu a uvidíš či to bude stale opúchať
dagyna
18.11.08,10:43
Ja som si v mladosti vyplachovala každé ráno nosné dutiny slanou vodou a mala som celú zimu pokoj.Skús to.
ignis1
18.11.08,12:39
Zo svojej skúsenosti radím ísť k tomu alergolokovi.
KIKA16
21.11.08,10:53
Mala som s kolegyňou podobný problém. Zistili sme , že nám problémy spôsobovala klíma. Odkedy ju nepúšťame je to lepšie.
Marína
21.11.08,11:39
Dlhodobejšie používanie kvapiek do nosa spôsobuje tzv. sanorinizmus (http://www.zdravie.sk/index.php?m=0&sz=search&search_string=sanorinizmus). Na podráždenú sliznicu a prínosové dutiny pomáha suché teplo, napr. solux.
http://www.porada.sk/t89940-neustale-upchaty-nos.html
Psycholog
22.11.08,08:20
Mám dobré zkušenosti u dětí i dospělých s užíváním oleje z grepových jader, kdy se na vatový tampón nanese trocha oleje a vytřou se tím dutiny. Olej má antibiotické - širokospektrální a antiseptické účinky a není návykový. Patří mezi gemmoterapeutika - výtažky z bylin a pupenů v oleji či lihu. . Petr
BETYS
14.02.09,15:41
Doporučujem spraviť si prírodné nosné kvapky z Kordycepsu z východnej medicíny. Je to prírodné antibiotikum.