pentagon
17.11.08,21:11
Ahojte. Je prosím nutné ohlásiť na živnostenskom úrade samostatný predmet činnosti, ak chcem prevádzkovať e-shop?
Len podotýkam, že v našom prípade ide o voľnú živnosť, na ktorú máme už niekoľko rokov kamenné prevádzky. V Čechách to totiž spadá pod "Maloobchod provozovaný mimo řádné provozovny" pod ktorý patrí aj "prodej prostřednictvím Internetu". U nás som sa dočítal v zákone o elektronickom obchode... ( a o zmene a doplnení zákona č. 128/2002 Z. z. o štátnej kontrole vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 284/2002 Z. z.), že: v § 3 - Sloboda poskytovania služieb informačnej spoločnosti (1) Služby informačnej spoločnosti môže poskytovať každá fyzická osoba a právnická osoba. Na poskytovanie služieb informačnej spoločnosti nie je potrebné povolenie ani registrácia. Tým nie sú dotknuté povinnosti poskytovateľa služieb v koordinovanej oblasti. Viete mi prosím niekto k tomuto povedať viac? Všimol som si, že ani najväčšie e-shopy nemajú nejaký špeciálny predmet činnosti v Obch. reg. Vopred ďakujem.