Šárka Pozděnová
18.11.08,06:54
Dobrý den, jaké penále si účtuje sociální a zdravotní pojišťovna, když osoba samostatně výdělečně činná se opozdí s měsíční platbou? Přítel je teď ve finanční tísni a nemá z čeho zaplatit odvody.
Infarkt
18.11.08,06:04
Treba aj pogugliť, hm ?

Info nájdeš na tomto linku priamo SP :

http://www.socpoist.sk/szco/1534s

Pekný deň :)
dopravca
17.07.09,07:39
Prajem pekný deň. V rokoch 2007,2008 som pomeškával s platením odvodov do SP, za čo mi teraz vyrúbili patričné penále. Mrzí ma to o to viac, že som tie peniaze neprehajdákal, ale jednoducho ani mne neplatili, tak ako by mali , niektoré pohľadávky už možno ani neuvidím. Bol som rád, že môžem dať zamestnancom výplaty. Poradíte mi nejaký dobrý dôvod do odvolania? Alebo stačí pravda? " V lufte" mám x-násobne viac peňazí ako celé odvody, no nemôžem sa ku nim dostať. Ďakujem za každú radu.
mandula
17.07.09,07:49
Prajem pekný deň. V rokoch 2007,2008 som pomeškával s platením odvodov do SP, za čo mi teraz vyrúbili patričné penále. Mrzí ma to o to viac, že som tie peniaze neprehajdákal, ale jednoducho ani mne neplatili, tak ako by mali , niektoré pohľadávky už možno ani neuvidím. Bol som rád, že môžem dať zamestnancom výplaty. Poradíte mi nejaký dobrý dôvod do odvolania? Alebo stačí pravda? " V lufte" mám x-násobne viac peňazí ako celé odvody, no nemôžem sa ku nim dostať. Ďakujem za každú radu.

Možnosť odpustenia penále od 1. júna 2009
10.06.2009 Dňa 1. júna 2009 nadobudol účinnosť zákon č. 192/2009, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Zákon § 293 bj novelizoval zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov a opätovne otvoril možnosť fyzickým a právnickým osobám, ktorí sú aktívne zúčastnení na sociálnom poistení , t.j. ktorým trvá povinnosť odvádzať poistné a príspevky na starobné dôchodkové sporenie, podať si na vecne a miestne príslušnej pobočke podľa miesta registrácie povinného/žiadateľa žiadosť o odpustenie povinnosti zaplatiť penále. O žiadosti rozhoduje pobočka individuálne, na odpustenie povinnosti zaplatiť penále nie je právny nárok. Proti rozhodnutiu o odpustení povinnosti zaplatiť penále nie je prípustné odvolanie.
Odpustiť je možné len penále za obdobie pred 1. júnom 2009, ak v deň doručenia žiadosti boli žiadateľom/povinným zaplatené dlžné sumy poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie a ak povinný/žiadateľ v období odo dňa doručenia žiadosti do dňa vydania rozhodnutia o žiadosti odvádza poistné a príspevky na starobné dôchodkové sporenie včas a v správnej sume. Žiadosť o odpustenie povinnosti zaplatiť penále podľa prvej vety môže byť podaná najneskôr do 31. decembra 2009. O odpustení povinnosti zaplatiť penále rozhoduje pobočka v nedávkovom konaní do 60 dní od doručenia žiadosti. Súčasťou žiadosti sú doklady vyžadované predpismi o štátnej pomoci, teda tak, ako to bolo aj doteraz. Všetky informácie, vrátane potrebných tlačív sú k dispozícií v pobočkách Sociálnej poisťovne.

http://www.socpoist.sk/servis-pre-media/1605s25250c
veronikasad
17.07.09,07:51
Prajem pekný deň. V rokoch 2007,2008 som pomeškával s platením odvodov do SP, za čo mi teraz vyrúbili patričné penále. Mrzí ma to o to viac, že som tie peniaze neprehajdákal, ale jednoducho ani mne neplatili, tak ako by mali , niektoré pohľadávky už možno ani neuvidím. Bol som rád, že môžem dať zamestnancom výplaty. Poradíte mi nejaký dobrý dôvod do odvolania? Alebo stačí pravda? " V lufte" mám x-násobne viac peňazí ako celé odvody, no nemôžem sa ku nim dostať. Ďakujem za každú radu.
Aká je výška penálov, ktoré ti SP vyrubila ?
dopravca
17.07.09,07:55
cez 300 eur, ale v súčasnej situácii je to pre mňa dosť
veronikasad
17.07.09,07:57
cez 300 eur, ale v súčasnej situácii je to pre mňa dosť
to je dosť.
V juni som sa informovala na podmienky odpustenia pre jedného klienta. Keď pracovníčka SP začala vyrátavať to množstvo potvrdení, ktoré k žiadosti potrebuje, radšej penále zaplatil. Ale to bola suma len niekolko EUR.
dopravca
17.07.09,07:57
mandula, čítal so to, ale platí to aj pre zamestnávateľa? Momentálne mám všetko vyplatené, takže to skúsim. Ď
dopravca
24.07.09,17:50
Nepridá niekto svoj názor na mandulin príspevok, lebo tam sa spomína iba dôchodkové poistenie a ja, ako zamestnávatel som meškal so všetkým. Obstojí to na odvolaní? Ďakujem
Andrea H.
22.09.09,11:36
Dobrý deň,

8.7.2009 mi zomrel otec, živnostník od r.2005. Sociálnej poisťovni sme uhradili jeho nedoplatky ešte v auguste a teraz nám prišli 2 listy s vyrúbeným penále vo výške 50€. Penále sme zaplatili, ale mňa zaujíma (keďže manžel je živnostík a občas sa nám zadarí nezaplatit presne k 8memu v danom mesiaci), ako vlastne socpoist penále vyrubuje? Lebo otec bol koncom roku 2006 na môj pokyn zistiť v socpoist koľko dlží, vyplatil danú sumu a penále mu vtedy nevyrúbili a teraz po jeho smrti penále vyrúbili za roky 2007-2009. To sa môžeme všetci ako dedičia živnostníkov "tešiť" na takýto darček?