zollerko
18.11.08,07:41
Dobrý deň!

Viem, že to bude vyzerať akoby som spadla z Marsu, ale aj napriek tomu Vás chcem poprosiť o pomoc. Môj syn si želá pod stromček playstation. Môže mi niekto z Vás tak "po lopate" vysvetliť, čo to tá playstation vlastne je? Ako to funguje? Na akom princípe? Kde sa to dá kúpiť? Ako to mám kupovať? Koľko to stojí? Na čo si dávať pozor? Aké sú druhy alebo tak podobne? Budem Vám veľmi vďačná. Chcem synčekovi splniť toto želanie, len sa bojím, aby som mu nekúpila nejakú volovinu. Ďakujem vopred za pomoc... :)
luigi72
18.11.08,09:27
Sony PlayStation je herná konzola 32/64-bitovej éry od spoločnosti Sony uvedená na trh v polovici 90. rokov 20. storočia. Pôvodný PlayStation bol prvou hernou konzolou radu PlayStation, po ktorej nasledovali konzoly PSOne, PlayStation 2, PlayStation Portable, PSX a PlayStation 3.

Herná konzola je elektronické zariadenie fungujúce na princípe počítača, ktoré je primárne určené na hranie hier, ktorým sa v tomto prípade hovorí videohry. Ako zobrazovacie zariadenie väčšinou slúži televízor, niekedy monitor počítača.
/zdroj: wikipédia/ :)

PlayStation 2 (PS2) už vie prehrávať aj DVD, takže môžete pozerať aj rozprávky, filmy (nepotrebujete stolný DVD prehrávač).

Môžu sa dokúpiť všelijaké príslušenstvá, ako napr. rôzne ovládacie konzoly, volanty s pedálmi, memory karty na uchovávanie dát (keď hráte dajakú hru, aby ste nemuseli po každom zapnutí PS od začiatku hrať) atď.

Ceny:

PSOne - už len v bazároch
PS2 - cena okolo 4500 Sk
PlayStation Portable - cca. 6000 Sk
PS3 - cena okolo 13 000 Sk (v závislosti od veľkosti vstavaného pevného disku - tu už nepotrebujete dokupovať memory kartu)

Ak budete kupovať hry, treba rozlišovať, pre ktorú verziu PS sú určené, lebo nie sú kompatibilné.
Originál hry od Sony stoja od 200 Sk do veľa Sk, v závislosti od toho, kedy bola uvedená tá hra na trh. Novšie sú vždy drahšie.

PS sa dajú aj načipovať ;) (strácate tým ale akúkoľvek záruku od výrobcu na PS), vtedy PS prehráva aj nie originál DVD s hrami.
Braňo
18.11.08,09:33
a skúsil by som preskúmať www.playstation.sk (http://www.playstation.sk)

a upozorňujem, že každá hra na Playstation stojí cez 2 tisíc SKK (takže kúpou výdavky nekončia, skôr začínajú).
luigi72
18.11.08,09:40
každá hra na Playstation stojí cez 2 tisíc SKK

Staršie hry na PS2 dostať kúpiť už od 199 Sk, stredne staré bývajú v akcii už za 499 Sk, len treba pohľadať. Len tie nové a najnovšie sú cez 1000 aj 2000 Sk.

NA PS3 sú určite oveľa drahšie.

Ale výdavky aj tak budú. :D
karpis
18.11.08,11:29
Určite by som dieťaťu plastation nekupila, nie je to vhodná hračka pre deti (podľa toho koľko má syn rokov) vo väčšine hier sa len bojuje a tak sa v dieťati utvrdzuje agresivita, toto je môj názor, aj keď môj vnuk má PS ale skoro vôbec sa na tom nehrá, lebo má iné aktivity a na hru na PS je potrebné mať veľa volného času.
Janka 24
18.11.08,11:40
my mame tiez tuto konzolu, deti hravaju na nej malo , skorej pozerame rozpravky, funguju aj napalene. Co sa tyka hier tak su rozne nemusia byt len agresivne, napr. auta, alebo rozne zabavne zavisí od rodica aku hru kupi.
bobino38
18.11.08,12:02
PS3 je fajn vecička aj na prehrávanie blue-ray filmov:-)
Fero11
18.11.08,12:16
vyssie spomina luigi72 ze PS3 cca 13000, ja som v tejto oblasti laik (nehram sa, ani som sa nikdy nehral) ale to by som uvazoval uz o PC, ved predsa je to vsestrannejsie a urcite budu na nete aj nejake PS3 emu
zollerko
18.11.08,12:47
Uf, veľmi pekne ´ˇdakujem za Vaše odpovede. Utvrdili ma v tom, že playstation nebude. To si teda počká na počítač. Má ešte len 8 rokov, takže jednoznačne nie. Vďaka. Pomohli ste mi.
bobino38
19.11.08,04:53
Si mohol hneď napísať že má 8 rokov, to by sme ti hneď napísali, že pre 8r. je to blbosť kupovať.
zollerko
19.11.08,05:04
Už aj mne to došlo....:-) bobino
pnc
10.12.08,10:19
ak uz PS tak momentalne PS3 80Gb + hra + gamepad cca 13000 sk , najlepsie na tom je ze ma blue ray mechaniku a HDMI 1080i vystup takze super aj ako prehravac HD filmov , da sa pripojit na internet takze sa da komunikovat s ludmi po celom svete a hrat hry online , a tie hry stoja cca 1 000 - 1 700 sk
220870
10.12.08,18:34
Uf, veľmi pekne ´ˇdakujem za Vaše odpovede. Utvrdili ma v tom, že playstation nebude. To si teda počká na počítač. Má ešte len 8 rokov, takže jednoznačne nie. Vďaka. Pomohli ste mi.
NEKUPUJTE 8 -ROČNÉMU PS. NIKDY.PS je od 15 a viac.Viem o čom píšem.
Cecilia
10.12.08,19:16
na trhu je nová hra "wii" a je oveľa vhodnejšia ako playstation. Pripája sa na televízor, súčasťou je podložka, na ktorej sa stojí, v ruke je ovládač. Hrajú sa rôzne športové hry, hráč sa pohybuje na podložke a hrá napr. bowling, tenis a množstvo iných hier a športov, je to tréning, udržiavanie rovnováhy, hrajú deti aj dospelí. Hra stojí okolo 13 000 Sk
hardmiky
02.01.09,11:06
Pekne si to napísal a čo očipovaná konzola PS2 a možeš hrať do bezvedomia hry na nete................
3 ks na predaj PS2 chip-4000Sk
mamminta
02.01.09,15:47
NEKUPUJTE 8 -ROČNÉMU PS. NIKDY.PS je od 15 a viac.Viem o čom píšem.

u nas ho tento rok doniesol Ježiško 30ročnému tatinkovi :D
FugAn
18.10.10,09:47
Známy si kúpil playstation 2 samozrejne bez pamäťovej karty. Akú kartu si má kúpiť? Môže si kúpiť aj aj 32MB, 64 MB? Nemusí kúpiť 8MB?
Chobot
18.10.10,10:59
Známy si kúpil playstation 2 samozrejne bez pamäťovej karty. Akú kartu si má kúpiť? Môže si kúpiť aj aj 32MB, 64 MB? Nemusí kúpiť 8MB?

Oficiálne pre PS2 vyrába SONY len pamäťové karty s kapacitou 8 MB (použiteľné sú aj karty 1 a 2 MB, určené pre PS1). Neznačkoví výrobcovia vyrábajú aj karty s väčšou kapacitou, ale SONY negarantuje ich kompatibilitu s PS2. Takže môže si kúpiť, ale ak mu ju PS2 nezoberie, s reklamáciou asi nepochodí.

Ja by som to ale v pohode riskol. Je kopec neznačkových vecí, čo fungujú.
Ardika
07.12.10,12:12
Ahojte, nechcem zakladať novú tému, tak to skúsim tu. Chcela by som švagrovi kúpiť playstation a k tomu nejaku hru (nejaky fotbal alebo tak). Používali by to tiež ako DVD prehrávač. Len bohuzial, ked sa snazim najst nejake info o PS2, PS3 alebo xboxe, som stratena :(
vedeli by ste mi nejako celmi jednoducho vysvetlit ich rozdiel, vyhody a nevyhody? Ale ako je to napr. s hrami? daju sa hrat hry urcene pre PS2 na konzele PS3?

jedine, na co som zatial prisla je, ze PS ma HDD a blue ray.

Dakujem vopred za odpoved :)
220870
07.12.10,14:31
daju sa hrat hry urcene pre PS2 na konzele PS3?NIE NEDAJÚ.
DVD prehrávač kúpite za oveľa nižšiu cenu.Ak je to dieta nikdy mu nekupujte elektronické hry.Ublížite mu tým viac ako pomôžete.
bv_alexandra
26.12.10,07:57
Potrebovala by som poradiť.
Ježiško nám doniesol PS 3 a ktomu hru The Burnout Ultimate Box.
V obchode nas presviedčal predavač že to môžu hrať viacerí hráči doma.
Vedel by mi niekto povedať ako sa dajú hrať závody tak aby to hrali dvaja?
Mne sa to vôbec nedarí spustiť takýmto spôsobom.