McMarti
01.07.04,08:53
Kolega mi doniesol doklady z ČR PHM na firemne auto a dialnična znamka, na hraniciach kde kupoval znamku mu aj zamenili peniaze 1000Sk na 700Kč potrebujem poradiť ako to mam dať do pokladne ked sme v českej pokladni nemali peniaze a on chce vyučtovať tých slovenských 1000Sk.
porfin
01.07.04,07:34
No a nemáte doklad o zmene peňazí?
Dalo by sa to urobiť možno tak, že by dostal "akože" zálohu v sk, to by potom zamenil na CZK a potom spravil vyúčtovanie...
McMarti
01.07.04,07:36
Zamestnanec zamenil svoje peniaze.Ten doklad mi doniesol
porfin
01.07.04,07:43
Veď to nevadí, že zmenil svoje peniaze, urobíš to tak , že mu napíšeš, že dostal zálohu tých 1000sk, ktoré mu skutočne dáš , miesto tých jeho a vyúčtuješ už len tú oficiálnu zálohu...tak ako keby si mu dala riadne vopred zálohu. Nerobila som to síce ešte takto, ale možno by to tak mohlo byť.
Budem rada ak sa ozve aj niekto iný na túto tému.
Naďa
01.07.04,07:54
Ja by som to urobila tiež tak. Doklad o zálohe by mal mať dátum pred pracovnou cestou, zálohu by som mu tým pádom dala a doklady od neho prijala na zúčtovanie.
McMarti
01.07.04,08:02
Asik som sa zle vyjadrila, on chce 1000Sk( to zmenil v zmenarni), ale doklady ma v CZK ale česke nechce, ja keby som preratavala kurzom tak je pracovník stratový. Alebo to mam prepočítať kurzom za ktorý on nakupoval?
porfin
01.07.04,09:00
Veď mu dáš 1000 SK - vlastne mu to vrátiš, ako keby nedal nič so svojich peňazí. No a ešte urobíš zálohu na 1000sk, ktorú mu "akože dáš"... on si ju akože zobral...zmenil na CZK a niečo minul...a niečo sa ti v CZK vráti do pokladni . A tak pracovník bude mať SK a ty v pokladni lístok o zálohe,lístok so zmenárne... vyúčtovanie zálohy a peniažky v CZK z vyúčtovania.
zagra1
12.10.12,11:06
Ahojte poradaci...

Chcela by som sa spytať, ako zauctovať prebytok v pokladni... Prebrala som uctovnictvo jednej sro a zistila som teraz v roku 2012 ze pri zmene meny v roku 2009 sa zle preratala suma v pokladni a teraz je viac v pokladni ako má byť. Vobec neviem co s tym, prosim Vás o radu... dakujem