mo.bas
18.11.08,09:58
Dobry den,
prosim poradte, robime spravne?
Stavba bola skolaudovana v aprili 2008. Podla zakona o uctovnictve po kolaudacii by sa mali uctovat uz len pokolaudacne opravy.

1) oprava fasady bola vykonana dodavatelskym sposobom za 500 000.- Mozem mat uctovany naklad ako danovy na 511 bez uplatnenia nahrady skody voci prvotnemu dodavatelovi, ktory odviedol nekvalitnu pracu?

2)Nespocetne mnozstvo drobnych vad - uctovane na 511 ako danovy naklad?

3) Po kolaudacii sme dorabali:
- chodniky + zelen v okoli budovy (podmienka v stavebnom povoleni zo strany mesta)
- vstupna zavora do arealu
- pokladka dlazby v suterene
- prvotne malovanie schodist
- miestnosti pre upratovacky na upratovanie sekcii (privod vody,vylevka...)
- atd.
To vsetko(bod 3) mame ako zhodnotenie budovy. Robime spravne?
Dakujem
Monika
Lenka1979
18.11.08,18:02
Dobry den,
prosim poradte, robime spravne?
Stavba bola skolaudovana v aprili 2008. Podla zakona o uctovnictve po kolaudacii by sa mali uctovat uz len pokolaudacne opravy.

1) oprava fasady bola vykonana dodavatelskym sposobom za 500 000.- Mozem mat uctovany naklad ako danovy na 511 bez uplatnenia nahrady skody voci prvotnemu dodavatelovi, ktory odviedol nekvalitnu pracu?a kedy bola kolaudácia keď už bola urobená taká veľká oprava? Ak to nebolo TZ, tak áno, oprava.

2)Nespocetne mnozstvo drobnych vad - uctovane na 511 ako danovy naklad?ťažko povedať-"drobných vád", trebalo by bližšie špecifikovať.

3) Po kolaudacii sme dorabali:
- chodniky + zelen v okoli budovy (podmienka v stavebnom povoleni zo strany mesta)
- vstupna zavora do arealu toto by som ako TZ budovy nedávala. Skôr oplotenie, ale z otázky nie je jednoznačné či ide len o závoru alebo niečo viac.
- pokladka dlazby v suterene
- prvotne malovanie schodist
- miestnosti pre upratovacky na upratovanie sekcii (privod vody,vylevka...)
- atd.
To vsetko(bod 3) mame ako zhodnotenie budovy.Ostatné áno, TZ budovy, ak je na jednom účte obstarania. Robime spravne?
Dakujem
Monika


Modrým odpovede. To je len môj názor, bolo by potrebné viac info, napr. v akej sume bolo vykonané vyššie uvedené. Počkaj si na názor ostatných. Ale trošku ma metie tá veľká oprava fasády po kolaudácii. ....:confused: