sandra19
18.11.08,12:16
Dobrý deň Poraďáci, mám otázku, s ktorou si nevieme dať rady, prosím Vás preto o pomoc, predom ĎAKUJEM.
Jedná sa o to, že sme dostali stavebne povolenie na stavbu dvojdomu, keďže sme to chceli čo najviac urýchliť, rozhodli sme sa pre zlúčené konanie a teraz neviem, či je možné dostavať len jeden dom a ten skolaudovať, aj pokiaľ druhý stavebník nebude mať napr. peniaze, resp. sa niečo stane .... alebo sa musia oba domy skolaudovať v jednom termine, keďže je vydané 1 stavebné povolenie, pod jedným číslom. Tiež ma zaujíma, či môžem brať hypoteku na rozostavanú stavbu bez toho, aby s tým musel súhlasiť aj druhý stavebník, či sa dá rozdeliť rozostavaná stavbe, aj keď stavebko je vydané len jedno - asi je to skôr otázka pre právnika, ale ak ste sa s tým náhodou niekto stretli .... Snáď som to napísala jasne .... ĎAKUJEM za každú odpoveď.
skmaros
18.11.08,22:18
treba si dat urobit geometricky plan tak aby bola zvlast parcela pod kazdy dom a samozrejme aj list vlastnictva mal kazdy zvlast.
Potom si treba najat externeho znalca a on ohodnoti iba to co je vase.To znamena len pozemok/parcelu pod domom/ a samotny rozostavany dom.
sandra19
19.11.08,11:21
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. A čo sa týka stavebného úradu, dá sa skolaudovať len jeden dom, aj keď stavebné povolenie je vydané na dva ako celok? Pani na úrade vravela, že by to nemusel byť problém, ale chcem si to overiť aj z druhej strany....
skmaros
19.11.08,21:28
momentalne aj ja dokoncujem dvojdom.
my sice planujeme skolaudovat cely dvojdom naraz ani sme neuvazovali ci sa da aj zvlast kazdy skolaudovat.A tiez mame vydane stavebne povolenie na celok.
sandra19
22.11.08,16:01
Ahoj, neuvažujeme ani my, že sa to nepodari, ale jeden nikdy nevie... takže zisťujem pre istotu radšej predom, aj keď neviem, či to má nejaký zmysel.... Už len dufať, že to nebude problém.
chandler
24.11.08,08:02
urcite sa to da spravit, spravi sa zmena stavby pred dokoncenim a potom skolauduje. je to to iste ako keby si sa pocas stavby rozhodla zmenit nieco na dome, co sa deje velmi casto.
mate spolocnu stenu alebo ma kazdy svoju?
sandra19
10.12.08,19:19
ahoj chandler a ostatni.... mame kazdy svoju stenu, planovali sme to ako dom, ktory mozme kazdy z nás predať, ak by bolo nutné... teda dvojdom z dvoch domov, bez spolocnych stien, pripojok atd.
dakujem velmi za vas cas :-)
chandler
11.12.08,07:28
ahoj chandler a ostatni.... mame kazdy svoju stenu, planovali sme to ako dom, ktory mozme kazdy z nás predať, ak by bolo nutné... teda dvojdom z dvoch domov, bez spolocnych stien, pripojok atd.
dakujem velmi za vas cas :-)

no tak to ani neni dvojdom ak sa nemylim a vsetko bude ok