silvia
23.05.05,10:52
Prosím Vás o radu - máme na dva týždne stredoškoláka na bezplatnej odbornej praxi. Chceme mu dávať stravné lístky 80,- Sk ako ostatným zamestnancom. Je to OK? Môžeme si 55% z ceny lístka dať do nákladov? A čo so 45% - musí si ich zaplatiť, keďže nie je možnosť strhnúť mu to zo mzdy? Poraďte, ako to čo najvýhodnejšie vyriešiť...
Vďaka!
rosemary
23.05.05,11:54
Mala by si túto alternatívu mať uvedenú buď v Kolektívnej zmluve alebo smernici. Počítať budeš tak, ako zamestnancom, iba to čo má zaplatiť praktikant nepôjde zo mzdy, ale ti zaplatí v hotovosti do pokladne.
Bubika
07.07.05,09:33
Prosím Vás o radu - máme na dva týždne stredoškoláka na bezplatnej odbornej praxi.
Ja by som sa chcela spytat, akou formou mate osetrenu tuto bezplatnu odbornu prax stredoskolaka, ci mate uzatvorenu nejaku dohodu s jeho strednou skolou alebo priamo s tym studentom? Sef sa nechal jednym takym studentom "prehovorit" , ale ja s tym nemam ziadne skusenosti a potrebovala by som poradit. Nemozete nahodou poskytnut aj vzor takej dohody?
Dakujem
Iveta
07.07.05,09:37
U môjho syna takúto „dohodu o praxi” dávala škola - firma to len potvrdila. Vzor však nemám.
Bubika
07.07.05,09:40
U môjho syna takúto „dohodu o praxi” dávala škola - firma to len potvrdila. Vzor však nemám.
Dakujem, to je celkom mudre riesenie....
Ľuba
07.07.05,10:07
Ja by som sa este vratila k tej povodnej otazke. Mne sa to celkom nezda (z hladiska danovych nakladov) prispievat cloveku, ktory je na bezplatnej praxi este aj na stravu. Ja by som to v tomto pripade asi nepovazovala za vydavok na udrzanie resp. vytvorenie zisku, ci ako sa to definuje.:(
silvia
08.07.05,05:57
Dohodu o praxi dávala škola, my sme ju len potvrdili.

A tie stravné lístky sme mu nakoniec nedavali.
durisovad
08.07.05,06:19
Na stravne listky ma narok predsa len zamestnanec. A student na bezplatnej praxi nesplna podmienku zamestnanca. Ja by som stravne listky nedala. A by niekto rozhodol, ze mu ich mam dat, tak by som to uctovala ako pripocitatelnu polozku.
Jara
08.07.05,06:45
Ja si myslim, že dať alebo nedať stravné lístky je na zamestnávateľovi, pretože zákon umožňuje dať aj nezamestnancom ale jasné že účtuje ako pripočitateľnú položku. Ak pracuje viac ako 4 hodiny a myslím že ak si zamestnávateľ váži že pracuje bezplatne a urobí mu nejakú prácu a chce mu dať ten lístok akoby odmenu za vykonanú prácu, tak to je v poriadku. Veď niekde dávajú aj dôchodcom... Je to tiež ako poďakovanie že dlho pracovali pre firmu... Možno sa Vám to vidí scestné, ale malo by to byť samozrejmosťou a nie výnimkou...