Zuzana30
18.11.08,17:16
Chcem sa opýtať či je nejaký postih ked sa nám stalo že vo výkaze ziskov a strát sme uviedli obchodnú marzu r.1-r.2 menšiu skreslenú nakolko na úcet 504 sme uviedli vačšiu sumu a mala ísť na 501 na r.09 a na r.07 účet 621. To znamená že dan bola v poriadku len účty boli zle. Stalo sa nám že napr. tovar ktorý sme nakúpili bol zúčtovaný ako tovar na 504 - predaný tovar a 604- tržby za tovar. A ked sme zmontovali z toho tovaru v niektorých prípadoch nejaký celok a bola výdajka zo skladu a zároven príjemka založenie novej skladovej karty napr. darcekový koš /cukrovinky výdajka/ a príjemka darčekový koš tak sme zúčtovali MD 504 DAL 621 a už je to skreslené. Neviem ako sa tento prípad zúčtuje, či sa vôbec o tom účtuje, ked účtujeme spôsobom B. Prosím poradte mi niekto ja už som z toho asi mimo. Ďakujem neviem či to môže postihovať niekto takúto zradu.
Ester plus
19.11.08,13:47
To zhotovenie darčekového koša si mala dať ako píšeš na 501/621. Príjemky a výdajky pri B spôsobe účtuješ len na skladových kartách a na konci roka o konečné stavy tovaru a materiálu upravíš účty 504 a 501 a zároveň aj o počiatočné stavy ak nejaké boli. Ak to takto vysvetlíš daňovej kontrole ako si to popísala v texte snáď to bude stačiť.
Ester plus
19.11.08,14:00
[quote=Ester plus;874184]To zhotovenie darčekového koša si mala dať ako píšeš na 501/621.

Chcem len opraviť svoj text v tom, že si to dobre účtovala na 504/621. Účet 621 sa volá Aktivácia materiálu a tovaru a ty si aktivovala hodnotu nakúpeného tovaru do novej hodnoty darčekového balenia. Na účte 504 máš väčšiu sumu možno z dôvodu že si na konci roka účet 504 neupravila o skutočné konečené stavy a počiatočné stavy tak ako som už písala.