Bionke
23.05.05,11:23
Dobrý deň prajem,
vytiahnem SP znovu na povrch diania...
Mám takýto problém, SP nám poslala Exekučný príkaz... Sumu ktorú sme nemali vyplatenú sme uhradili a máme splnené aj všetky platby do konca mája... takže sme takpovediac čistý... ale máme tam ešte penále z omeškania z roku 2003 a z roku 2004 vo výške 141.851,- Sk. Žiadosť o odpustenie penál je do € 3.000,- nad € 3.000,- je potrebné urobiť projekt na odpustenie a poslať ho do Bruselu. Tá druhá možnosť mi vôbec nevyhovuje. Chcela by som sa informovať či už tu niekto má skúsenosti s odpustením týchto penál, alebo aspon so znížením, ako ste napísali odvôvodnenie, v akom znení??? Prosím ak viete pomôžte mi Ďakujem.
Pekný deň prajem.
Katka
Lydium
23.05.05,12:04
Ja osobne som žiadala o odpustenie, ale bolo to 3.000 Eur, čím som od milovaného štátu dostala tzv. minimálnu štátnu pomoc čo som musela nahlásiť na Ministerstvo financií. Ako dôvod na odpustenie som uvádzala, že záväzok bol nakoniec vždy vyrovnaný v plnej výške. U nás išlo len o pár dní meškania tak to nebolo až také hrozné. Škoda že Vaša firma nevyužila generálny pardóm...
Bionke
23.05.05,12:16
Lydium - Ale ten generálny pardon (vdaka p. Kaníkovi) je platný len do februára však? a my sme teraz doastali ten exekučný príkaz. Dá sa stým niečo robiť?
Lydium
23.05.05,12:36
Áno myslím, že bol platný len niekedy do tej doby pokial to stihol Kaník so svojimi firmami :mad: . U nás boli na kontrole s SP v 12/2004. Protokol nám stihli doručiť ešte 12/2004, kde boli rovno vyrubené aj penále. Ja som sa hneď odvolala. V tvojom prípade, záleží čo píšu dole na to exekučnom, či máš vôbec možnosť sa ešte odvolať. Čo sa týka už exekučného príkazu možno by sa mal zapojiť ešte niekto kto už má takúto skutočnosť za sebou. Treba si ale dať pozor, lebo čo ja viem napr. daňováci pri exekučných príkazoch hneď blokujú účty. Možno by bolo dobré skúsiť zavolať aj do SP (nie všetky tetušky čo tam pracujú sú fúrie) mne už aj sem tam poradili. Že sa máme odvolať mi povedala samotná pani z SP a z jej úst práve vyšlo to, že nám to na 90% bude odpustené....;)
Bionke
24.05.05,05:54
No ja mám tam dole napísané že je možnosť sa odvolať, no som zvedavá čo mi z toho vznikne... už ma to nebaví zahrabávať staré problémy firmy... jojojojoj...
Lydium
24.05.05,06:22
Juj tak tomu úplne rozumiem. Držím ti palce!:)
apo
27.05.05,22:34
Generálny pardon je PORIADNY PODVOD.

Dnes je už 2 roky co naša s.r.o. platí včas všetky záväzky, ale mali sme v predchádzajúcich rokoch problémy a platili sme ako boli prachy. Na základe generálneho pardon sme 28. 2. 2005 podali žiadosť. Nebola žiadna odpoveď, keď som sa telefonicky informoval dostal som informáciu, že treba čakať a stále načas platiť. BOLO TAK.

Až v roku 2005 prišli zmeny účtov na štátnu pkladnicu. A my sme odvoid do soc. poistovne za 2. a 3. mesiac poslali na účet dane z motorových vozidiel a teda soc. posťovňa nedostala od nás platby. HURÁ.

Soc poisťovňa začiatkom mája poslala výpočet penále ako predpis a dva dni nato nám prišlo rozhodnutie o zamietnutí našej žiadosti nakoľko sme dlžní v poistnom.


NORMÁLKA.

Daňový úrad dal potvrdenie, že platby prevedie na účt soc. poisťovne.

ALE

Tetuška povedala, že už sa nedá nič robiť nakoľko sme nedodržali podmienku stále platiť (NIK NEPOVEDAL DOKEDY) a o našej žiadosti bolo rokované s výsledkom, že zamietajú a HOTOVO.

Veľmi dobrácky mi poradila, aby som si dal novú žiadosť o ktorej bude rokované a k žiadosti mám pripojiť odôvodnenie prečo sme neplatili načas.

JA som sa ohradil, že to čo nám vyviedli je schválnoť, a že soc. poisťovňa doblba čaká až kým žiadateľ generálneho pardonu sa nepošmykne a potom HURA dajú výmer a za dva dni pošlú zamietnutie žiadosti.

Tetuška mi povedala, že to tak vyzerá, ale nie je to tak.

Čakám na odozvu akú skúsenosť majú ostaní nešťastníci, ktorí žiadali o uplatnenie GENERÁLNEHO PRADON.
Jana Acsová
28.05.05,08:02
Zatiaľ sme bez odpovede, takže môžeme očakávať rovnaký postup.
Livia2
03.06.05,07:17
Ja osobne som žiadala o odpustenie, ale bolo to 3.000 Eur, čím som od milovaného štátu dostala tzv. minimálnu štátnu pomoc čo som musela nahlásiť na Ministerstvo financií. Ako dôvod na odpustenie som uvádzala, že záväzok bol nakoniec vždy vyrovnaný v plnej výške. U nás išlo len o pár dní meškania tak to nebolo až také hrozné. Škoda že Vaša firma nevyužila generálny pardóm...
Ako sa píše to oznámenie o prijatí minimálnej štátnej pomoci na MF SR. Stačí to napísať len tak, jednou vetou, že sme prijali a bla bla ..., alebo je na to nejaký formulár?
Anonymka
22.03.07,08:21
Dobrý deň.

My sme mali kontrolu z SP a vyrubili nám penále vo výške 28 864 Sk. To bolo v r. 2004. Dňa 22.9.2004 sme podali žiadosť o odpustenie, žiadna odozva však nebola. Teraz by sme chceli znovu požiadať, ale asi to bude zbytočné, lebo pokiaľ ja viem, už sa to nedá ... Prosím o potvrdenie.
Anonymka
23.03.07,08:02
Halóó! Niekto mi vie poradiť prosím? :rolleyes: