kinderka
18.11.08,19:36
Prosím, ako treba postupovať pri likvidácii nadácie? Ide o malú nadáciu, s 2 zamestnancami, s majetkom v určitej hodnote, bez dlhov.
O pár dní mám informovať predsedu Správnej rady, v zákone toho veľa nie je, ani na internete som konkrétne o likvidovaní nadácie toho veľa nenašla.
Všade sa píše len o obchodných spoločnostiach, prípadne občianskych združeniach. Vopred ďakujem za pomoc.
b46664_2
13.09.11,20:22
ahoj, vyriešila si to nakoniec? ja mám podobnú situáciu a tiež si s tým neviem dať rady :(
ladyrs
13.09.11,20:27
aj keď v tejto téme konkrétne neviem poradiť, ale myslím si, že zrušiť nadáciu treba tam, kde sa registrovala..... buď na VUC alebo na ministerstve...
našla som ti toto , možno pomôže : http://www.minv.sk/?informacie-o-registracii
martin33AA
27.09.11,17:55
milé "likvidné nadačky". treba postupovať podľa zákona o nadáciách a zachovať postup, najprv zrušenie správnou radou, zvolenie likvidátora - može byť doterajší štatutár, a likvidovať podľa § 70-75 obchodného zákonníka. ak si neviete rady poskytnem info
Volaj Ma Hudbu
13.01.13,08:51
Ahoj, vedel by si mi prosím poradiť ohľadom zrušenia nadácie? potrebujem to do podrobna resp. po lopate :), ak by si mal nejaké vzory "tlaciv" alebo by si vedel kde ich zohnať, prosim daj mi vediet.
Ďakujem pekne
samo zv
09.11.16,08:59
Veru si s likvidáciou nadácie nevieme rady, hlavne ako neprísť o tak vysoké základné imanie... Viete nám teda skutočne poradiť? Máte s tým už nejaké konkrétne skúsenosti? Neviem, či sa môže postupovať podľa Obchodného zákonníka, keď v zákone o nadáciách sú dosť jasné pokyny. Prosím poraďte...