misomiso
18.11.08,19:58
Kde nakupujete letenky? Uz ma to celkom prestava bavit, ten Pelikan sa zda byt reminiscenciou na sluzby za sociku a nerad by som naletel nejakej zahrancnej stranke, ktoru nepoznam.
rohff11
18.11.08,19:14
no mohli by alebo už musia uvádzať ceny aj s poplatkami, naj u nejakej cestovky, tam by mali pov. cenu keš
michelle84
19.11.08,05:11
Tiež by som uvítala nejaké tipy na dobré letecké spoločnosti, keďže často necestujem a neviem posúdiť, ktorá spoločnosť je dobrá a samozrejme aj lacnejšia.
George Michael
19.11.08,07:58
Ja už tretí rok využívam Skyeurope. Sú tam ceny aj s poplatkami, takže vás nečaká žiadne nepríjemné prekvapenie. Najmä sú výhodné rôzne akciové ponuky. Systém je podľa mňa prehľadný. Pre niekoho je možno nevýhodou, že Skyeurope lieta len v Európe - ak máte záujem o iné destinácie a to, že niekedy pri akciových ponukách je potrebné letenku objednať aj niekoľko týždňov alebo mesiacov vopred. Pri mojej prvej objednávke letenky sa mi to veľmi nepozdávalo, ale myslím, že je to vec zvyku. Nemám s tým problém. Pre takéto prípady majú možnosť voľby objednania služby storna letenky, ale potom už cena nie je taká výhodná. Mne tento systém vyhovuje. Využívam Skyeurope niekoľkokrát v roku.
Fabiana
19.11.08,09:29
Letenky vyhľadávam podľa destinácií kam chcem letieť. Vygooglim si nástupnú a cieľovú stanicu. Vyhľadá mi to všetky lety a letecké spoločnosti. Potom stačí ísť na stránku leteckej spoločnosti a booknuť si to!

Lacná je Ryanair, pozor na batožinu, môžete si zobrať max. 15kg. Na checkine vám neodpustia ani pár gramov navyše, budete si musieť zaplatiť za každý kilogram zvlášť. Teda pokiaľ radi cestujete s obrovskou batožinou (tak ako ja) môžete si let o dosť preplatiť.

Výborné skúsenosti mám so Sky europe. Mám ich fakt rada. Batožina 20kg, už sa mi stalo, že pani na checkine privrela očko ak som kilko navyše. A vďaka tomuto využívam na cestovanie Londýn-SK iba Skyeurope.

Thompson - zatiaľ som s nimi letele iba 2x a taktiež bez problémov. Váha batožiny, ktorú si platíte je 20kg. Dokonca sa mi stalo, že mi zobrali 1 rupsak (mala to byť moja príručná batožina, ale bola príliš ťažká, musela ísť do lietadla) 14kg bez platenia. Úplná fantázia...ale tie stresy aké som mala predtým :-))...no comment

EasyJet - netuším ako to bolo s váhou batožiny - asi tiež 20kg, nakoľko mi lety platila firma, ale myslím, že som ani nemala veľký kufor (nešla som domov s darčekami :-))

ČSA - tam som letela v biznisclass. Batožinu sme môhli mať nadlimit. Tak isto mi tieto lety platila firma.

...a ešte som niečím letela, ale nepamätám si aká to bola letecká spoločnosť. Myslím, že tam bola batožina 20kg. Bolo to z Prahy do Manchestru.
Vierka67
19.11.08,09:30
ahojte,

mam skusenosti so Skyeurope a Ryanair. Tento rok som s nimi letela pat ci sestkrat a uplne v pohode.
Mimochodom Skyeurope ma nove lietadla, takze s nimi sa citim bezpecnejsie a aj letusky su prijemnejsie =) ..v porovnani s Ryanairom..

PS: Skyeurope hlasi financne problemy, lety na leto 2009 si mozete rezervovat, ale ci budete letiet, to nikto nevie.. Ceny leteniek su take nizke, ze clovek o tom pochybuje..
BXLmiami
19.11.08,10:30
Pri ceste na druhú stranu oceanu využívam stránku www.aaotonline.com.Je to americka cestovka a da sa dohodnut slovensky,maju tu oblast zmapovanu celu a napasuju letenky že spoje sadnu perfektne,este aj poradia na čo si mam kde dať pozor.Najprv som bola opatrna,ale teraz robim všetko cez nich.Platim kreditkou alebo prevodom.
Igor 68
21.11.08,12:42
Najlacnešie letenky do USA: kayak.com
Doporučujem, po vlastných skúsenostiach využiť a porovnať ceny aj na ďaľších stránkach, ktoré kayak ponúka. Mimochodom ceny sú oveľa nižšie, ako Pelikan atď. Môžu platiť aj občania SK, kreditnou kartou / nie debetnou /a platba je bezpečná. Rezervovanú letenku vrátane Vami vybratých sedadiel, dostanete potvrdenú za pár minút e-mailom spolu s kódom, itinerárom a číslom elektronickej letenky.
Prajem Vám najnižšie ceny a šťastnú cestu.
bea
21.11.08,12:47
Skúste vyhľadať na stránke www.ckm.sk
janka.77
01.12.08,04:20
ja preferujem air berlin - tiež nízkonákladová spoločnosť, veľa destinácií, aj overseas..nízke ceny (nižšie ako skyeurope) a úroveň oveľa vyššia než ostatné nízkonákladovky..
odporúčam..
Beella
01.12.08,10:43
Podľa toho kam chcem letieť......
Najprv porovnavam ceny a to v zasade robim na strankach
www.kupsiletenku.sk
www.opodo.de
www.amadeus.net
- co sa mi mne paci je to, ze vyhodia lety podla best fares.

Dobre skusenosti - skyeurope, ryanair, airberlin, lufthansa, emirates...
ludmilla
01.12.08,10:48
Kupujem cez Lufthansu a Austrian Airlines ale ceny nič moc.
pivko
02.12.08,06:02
Ja kupujem cez
http://www.studentagency.cz/
stale mi na ten isty let dá o niečo nižšiu cenu ako cez napr. Pelikan, Kolumbus , Letuška atd.
mirofecko
21.12.08,12:36
Zdravím. Ja osobne bukujem letenky na nadosah.sk . Majú tú výhodu, že vystavuju aj všetky nízkonákladové letenky a vedia Vám skombinovať aj nemožné lety. Majú lepsie ceny ako napríklad priamo u dopravcu.
misunka
01.01.09,00:28
V ramce Europy vzdy si bookujem letenku priamo cez airlines. Velmi vyhodny je Raynair (uz som letela zopar krat do Bergama skoro zadarmo), Stockholm super,... Skyeurope je vsetkym znamy. Teraz mam zabookovany Paris za par EUR. Jasne, ze ide o vcasnu rezervaciu. Pracovne lietam s Germanwings do Stuttgartu casto. Letenky su velmi lacne aj ked ich kupujete len par dni vopred. Airberlin pozmenil lety a aj ceny uz nie su to co byvali.
Na vacsie vzdialenosti jednoznacne odporucam cestovku: LIPTOUR.
Ja som s nimi uz letela do Aucklandu, Shanghaja a Sydney... A vzdy, ked letim niekam dalej, tak popozeram vsetky moznosti, pozriem priamo letecke spolocnosti, ale LIPTOUR bol vzdy jednoznacne najlacnejsi.
Urcite odporucam kontaktovat aj cestovky pri kupe letenky. Maju mnohokrat nakupene letenky dopredu za vyhodnejsie ceny.
Minule som bola vo Frankfurte na letisku a zmeskala som lietadlo.:eek: Kedze bolo uz vecer a jediny posledny let bol volny, tak som sa sla spytat do Airlines kolko stoji letenka do Viedne este v ten isty vecer, mali cenu 800 EUR a vedla cestovkach predavali tu istu letenku za 100 EUR. :confused:
m.hladka
01.01.09,10:17
Oceňujem túto otázku, ale nemôžem pridať bod. Ď
osky
25.01.09,18:18
ja mam dobre skusenosti s
www.ryanair.com (http://www.ryanair.com) alebo www.skyeurope.sk (http://www.skyeurope.sk)

su lacne,pokial objednas vcas,aspon taky mesiac,dva vopred,v pohode kupis cez internet,resp.zarezervujes a dostanes od toho papier,vsetko si vytlacis a s tym si uz len na letisku priamo v den odletu vyzdvihnes letenku.
s ryanair je povolenych 15 kg,so skyeurope cca 20 kg do batozinoveho,ale na palubu si mozes vziat prirucnu batozininu v max.vahe 10 kg-nie som si ista ci aj v ryanair,to si este over,ale viem ze raz som letela z talianska na vianoce domov-kopa darcekov a batozina presahovala skoro o 7 kg vahu.poradili mi aby som si toprehodila do igelitiek a pod. a tak som na palubu nesla len s kabelkou ale i s malym ruksakom-ved na palube je povolenych tych 10 kg;)-oni ti to pri kontrole odvazia:eek:takze viac nie!!

lietadla su samozrejme nie take konfortne ,ale za tu cenu ,super.ak nie si narocna a hladas vyhodne leten ky,tieto mam overene.
misomiso
25.01.09,18:53
ja mam dobre skusenosti s
www.ryanair.com (http://www.ryanair.com) alebo www.skyeurope.sk (http://www.skyeurope.sk)

su lacne,pokial objednas vcas,aspon taky mesiac,dva vopred,v pohode kupis cez internet,resp.zarezervujes a dostanes od toho papier,vsetko si vytlacis a s tym si uz len na letisku priamo v den odletu vyzdvihnes letenku.
s ryanair je povolenych 15 kg,so skyeurope cca 20 kg do batozinoveho,ale na palubu si mozes vziat prirucnu batozininu v max.vahe 10 kg-nie som si ista ci aj v ryanair,to si este over,ale viem ze raz som letela z talianska na vianoce domov-kopa darcekov a batozina presahovala skoro o 7 kg vahu.poradili mi aby som si toprehodila do igelitiek a pod. a tak som na palubu nesla len s kabelkou ale i s malym ruksakom-ved na palube je povolenych tych 10 kg;)-oni ti to pri kontrole odvazia:eek:takze viac nie!!

lietadla su samozrejme nie take konfortne ,ale za tu cenu ,super.ak nie si narocna a hladas vyhodne leten ky,tieto mam overene.

Ale jasne, ja s nimi lietam, problem ve iba v tom ze skoro nikde neleitaju :) - napr. do nemecka vobec, navyse dost rusia linky, par razy mi od nich prislo, ze sorry, ale vas let sme zrusili...
michelle84
26.01.09,13:11
Dá sa uhradiť letenka aj internet bankingom cez ryanair?
kornelia2
26.01.09,17:16
ano da sa uhradit IB
janulik46
03.02.09,15:37
skyeurope je asi naj na sslovensku.
martina0903
13.02.09,09:56
Ahojte chcem sa opytat, ked kupujute letenku do USA, kedy sa oplati kupit? Myslim kolko dopredu? Ked ideme teraz v auguste, ci mam este cakat alebo kupit uz teraz. dakujem
Igor 68
26.02.09,08:57
Do US treba kupovať letenku na august určite čím skôr. Je dobré pár dní porovnávať viac stránok / kayak.com, orbitz.com, travelocity.com, lot.com, a naše napr. gotravel.sk, studentagency.cz/ a konať. Doporučujem tiež sledovať kurz USD vo Vašej banke /devíza predaj/ a na /oanda.com/ Prajem šťastnú cestu.
martina0903
26.02.09,11:48
Dakujem za odpoved. Uz som pozerala a najlepsiu cenu som nasla na liptour.sk, ideme VIE-MIA, MIA-NYC, NYC-VIE, cena 889€, to uz je dufam dobra cena :-)
mazanova
20.03.09,09:26
manžel (dôchodca) potrebuje ísť do Londýna na cca 2 dni nemám skúsenosti, poraďte mi nejakú cestu ako zohnať lacnejšiu letenku, vraj za korunu (cent)... nie je to zavádzajúce?,termín nerozhoduje...
Beella
20.03.09,12:25
manžel (dôchodca) potrebuje ísť do Londýna na cca 2 dni nemám skúsenosti, poraďte mi nejakú cestu ako zohnať lacnejšiu letenku, vraj za korunu (cent)... nie je to zavádzajúce?,termín nerozhoduje...


Bez datumu sa mi zle hlada... a ani neviem, ci hladate nieco z Bratislavy, ale tak napriklad som nasla:

Skyeurope:
8. jun Bratislava - Londyn Luton 18,20 - 19,40
10. jun Londyn Luton - Bratislava 20,10 - 23,30
cena letenky 63 €

alebo

Ryanair:
12. maj Bratislava - Londyn Stansted 22,30 - 23,45
14. maj Londyn Stansted - Bratislava 18,55 - 22,05
cena letenky 10 €

Ked sa tieto lety platia kreditnou kartou, casto si stiahne letecka spolocnost za takuto platbu poplatok. Nepamätam si uz kolko :rolleyes:
mazanova
20.03.09,12:31
Bez datumu sa mi zle hlada... a ani neviem, ci hladate nieco z Bratislavy, ale tak napriklad som nasla:

Skyeurope:
8. jun Bratislava - Londyn Luton 18,20 - 19,40
10. jun Londyn Luton - Bratislava 20,10 - 23,30
cena letenky 63 €

alebo

Ryanair:
12. maj Bratislava - Londyn Stansted 22,30 - 23,45
14. maj Londyn Stansted - Bratislava 18,55 - 22,05
cena letenky 10 €

Ked sa tieto lety platia kreditnou kartou, casto si stiahne letecka spolocnost za takuto platbu poplatok. Nepamätam si uz kolko :rolleyes:
veľmi pekne ďakujem za láskavosť, moji milí, táto porada je super...
tak málo bežného ľudského dobra je denne okolo nás a toto svetielko poteší
Beella
20.03.09,12:34
Ak by ste vedeli konkretnejsi datum, tak sa este ozvite. Pohrabem sa rada na nete :)
Spravidla plati, cim skor dopredu sa let rezervuje, tym je to lacnejsie.

pekny den
Marcela
05.05.09,13:49
letenky aj tu : http://www.vayama.com
alebo tu : http://www.lacne-cestovanie.sk - tu sa da najst okrem leteniek(pelikan) aj ubytovanie pozicovne aut(vo svete) a zajazdy/dovolenky od nemeckych a rakuskych cestoviek(maju lepsie ceny ako nase).:)
mazanova
30.06.09,12:22
Ak by ste vedeli konkretnejsi datum, tak sa este ozvite. Pohrabem sa rada na nete :)
Spravidla plati, cim skor dopredu sa let rezervuje, tym je to lacnejsie.

pekny den
Milá Beell-ka od marca prešlo veľa času, ale môj manžel ešte v Londýne nebol, teraz je to nanajvýš aktuálne, môžete sa mi pozrieť (ak to ešte platí) na jednu spiatočnú letenku do Londýna na tri dni (nie sobota a nedeľa) ináč je to jedno v ktoré dni Po-Pia.
Budem Vám veľmi povďačná.
Macka
01.07.09,09:27
Aj ja by som potrebovala pomôcť nájsť lacnú letenku a to do Helsínk a na konkrétny dátum 2.1.2009 a to jednosmerku. Tiež som sa hrabala na nete a najlacnejšiu som na šla za 100 EUR s Air Berlin.Akým spôsobom si ich vyhľadávate vy? lebo som počula ,že sa dá lietať aj za pár EUR.toto je letenka pre študentku ,ktorá tam ide na výmennú stáž a každá korunka je dobrá. Alebo treba sa zaregistrovať napr. u Ryanair a dať si posielať newsletter? Ďakujem za pomoc .
marjankaj
01.07.09,09:42
Aj ja by som potrebovala pomôcť nájsť lacnú letenku a to do Helsínk a na konkrétny dátum 2.1.2009 a to jednosmerku. Tiež som sa hrabala na nete a najlacnejšiu som na šla za 100 EUR s Air Berlin.Akým spôsobom si ich vyhľadávate vy? lebo som počula ,že sa dá lietať aj za pár EUR.toto je letenka pre študentku ,ktorá tam ide na výmennú stáž a každá korunka je dobrá. Alebo treba sa zaregistrovať napr. u Ryanair a dať si posielať newsletter? Ďakujem za pomoc .

Nie je to trochu neskoro?
Beella
01.07.09,09:49
Milá Beell-ka od marca prešlo veľa času, ale môj manžel ešte v Londýne nebol, teraz je to nanajvýš aktuálne, môžete sa mi pozrieť (ak to ešte platí) na jednu spiatočnú letenku do Londýna na tri dni (nie sobota a nedeľa) ináč je to jedno v ktoré dni Po-Pia.
Budem Vám veľmi povďačná.


Uf, no teraz som niečo schopné našla až na september, to by bolo ok?? Cez leto sú letenky už drahšie, vychádzajú napr. s Ryanair okolo 90 - 100 €.

Skyeurope:
14.09. Bratislava - Londyn Luton 18,45 - 20,00
17.09.Londyn Luton - Bratislava 20,30 - 23,40
cena letenky 83 €
(neviem-neviem, či by som si ale trúfla už teraz rezervovať Skyeurope. Už im zabavili nejaké lietadlá, VRAJ sú na mizine...)

alebo

Ryanair:
14.09. Bratislava - Londyn Stansted 10,00 - 11,15
18.09. Londyn Stansted - Bratislava 6,30 - 9,35
cena letenky 43,58 €
Beella
01.07.09,09:57
Aj ja by som potrebovala pomôcť nájsť lacnú letenku a to do Helsínk a na konkrétny dátum 2.1.2009 a to jednosmerku. Tiež som sa hrabala na nete a najlacnejšiu som na šla za 100 EUR s Air Berlin.Akým spôsobom si ich vyhľadávate vy? lebo som počula ,že sa dá lietať aj za pár EUR.toto je letenka pre študentku ,ktorá tam ide na výmennú stáž a každá korunka je dobrá. Alebo treba sa zaregistrovať napr. u Ryanair a dať si posielať newsletter? Ďakujem za pomoc .


Helsinki najlacnejšie budú asi len u airberlin.com alebo skúste pozrieť airbaltic.com - len títo však lietavajú cez Rigu, aj s prenocovaním v Rige :( Takže tým sa to celé predraží.
Aj by som pozrela dátum, ale neviem aký :D
mazanova
01.07.09,10:18
srdečná vďaka, už to nechám na manžela... nech si vyberie,
Macka
01.07.09,11:04
Nie je to trochu neskoro?
ospravedlňujem sa ,samozrejme ,že 2.1.2010
Macka
01.07.09,11:06
Helsinki najlacnejšie budú asi len u airberlin.com alebo skúste pozrieť airbaltic.com - len títo však lietavajú cez Rigu, aj s prenocovaním v Rige :( Takže tým sa to celé predraží.
Aj by som pozrela dátum, ale neviem aký :D
dátum som opravila, teda 2.1.2010
ďakujem za ochotu
Beella
02.07.09,18:06
dátum som opravila, teda 2.1.2010
ďakujem za ochotu

Macka, ja by som skúsila trocha zariskovať a počkať tak na začiatok septembra. To by mal AirBerlin vyhodiť aktuálne lety a tarify na nový letový plán (tuším od 01.11.09) a potom by som to hneď rezervovala.
Finnair alebo Austrian by som ani neskúšala - predražené...
pivko
02.07.09,18:34
Uf, no teraz som niečo schopné našla až na september, to by bolo ok?? Cez leto sú letenky už drahšie, vychádzajú napr. s Ryanair okolo 90 - 100 €.

Skyeurope:
14.09. Bratislava - Londyn Luton 18,45 - 20,00
17.09.Londyn Luton - Bratislava 20,30 - 23,40
cena letenky 83 €
(neviem-neviem, či by som si ale trúfla už teraz rezervovať Skyeurope. Už im zabavili nejaké lietadlá, VRAJ sú na mizine...)

alebo

Ryanair:
14.09. Bratislava - Londyn Stansted 10,00 - 11,15
18.09. Londyn Stansted - Bratislava 6,30 - 9,35
cena letenky 43,58 €
Sky Europe dnes ďalšie lietadla, tak že ruky preč od nich:mee:
http://www.topky.sk/cl/10/495214/SkyEurope-zadrzali-dalsie-dve-lietadla
Macka
03.07.09,08:39
Macka, ja by som skúsila trocha zariskovať a počkať tak na začiatok septembra. To by mal AirBerlin vyhodiť aktuálne lety a tarify na nový letový plán (tuším od 01.11.09) a potom by som to hneď rezervovala.
Finnair alebo Austrian by som ani neskúšala - predražené...

Diky,dám si poradiť.Každá korunka dobrá. A SkyEurope určite dcéra
nepoletí.