AMM
18.11.08,19:59
Vedel by mi niekto poradit ako v POHODE nahodim opravne danove priznanie k DPH?
bobotova
18.11.08,19:42
Normálne sa dáš na záložku priznanie K DPH ( ako ked robíš riaden DPH ), tam si dáš nové priznanie, napíšeš štvrťrok a vyberieš si Doadatočné DPH.
Ziarowka
19.11.08,04:09
viem, že doteraz existovala možnosť vystaviť dodatočné priznanie DPH, ale nevšimla som si možnosť vystaviť opravné... neviem, opravte ma, ale toto je písané k novinkám verzie 9000 na českej verzii spoločnosti stormware a slovenská verzia je z väčšej časti to isté: "V případě, že odevzdáte přiznání k DPH ještě před stanoveným termínem a zjistíte, že jste odevzdali neúplné informace, můžete si přímo v programu POHODA sestavit a vytisknout opravné přiznání DPH. Vystavíte ho standardním způsobem v agendě Účetnictví/Přiznání DPH. Vložíte nový záznam a v dialogovém okně Vystavení přiznání k dani z přidané hodnoty vyberete v poli Druh přiznání typ Opravné."

Takže podľa môjho názoru to bude pravdepodobne opatrené v novej verzií, ktorá by mala byť každú chvíľočku
AMM
19.11.08,07:37
Takze zatial musim opravne urobit rucne? Hmm...
Dakujem za reakcie.
Ziarowka
19.11.08,13:57
Ja som si to teraz pozerala a ozaj mám iba riadne alebo dodatočne. Ale na SK stránke stormware je napísané, že už nové verzie zasielali. Takže pravdepodobne sú na ceste k nám :)