tracheus
18.11.08,21:54
ked som na internete prechadzal kupno-predajne zmluvy o kupe psa tak som nasiel niekde taku klauzulu ze chovatel(predavajuci) ma pravo v celom zivote psa pri podozreni na nevhodne zachadzanie psa odobrat majitelovi(kupujucemu) bez akejkolvek financnej nahrady.

no mne sa to zda ako totalna blbost, ale mal by som par otazok k tomu

- nieje to jednostranne zvyhodnovanie jednej strany-chovatela?
- co nieje a co uz je nevhodne zaobchadzanie?neurcuje toto nahodou iba osoba cinna v trestnom konani, alebo zakon o tyrani zvierat?
- chovatel nieje osoba cinna v trestom konani, ze?
- nieje toto jasne obmedzovanie/zasahovanie do majetkovych prav majitela-kupujuceho?ved co sa ma iny obcan starat do mojho majetku? ved to je ako keby mi predajca auta odobral auto za to ze som nevymenil olej...

mozno tento prispevok vyznel zvlasne ale planujem si kupit psa, ale chcem sa vyvarovat tomu ze raz dojde nejaky blazon s tym ze mi ide odobrat psa na zaklade nejakej zmluvy...
hanelie
19.11.08,09:52
tie podmienky môžu byť spísané priamo v zmluve odvolávajúc sa na novelu zákona o ochrane zvierat - nie však len všeobecné,
napr. chovateľ môže požadovať zákaz držby psa na reťazi, resp umiestnenie v koterci, bez možnosti výbehu, môže si v zmluve dohodnúť kontrolu dodržiavania etologických podmienok pre psa ap.