MirkaT
19.11.08,05:12
V Outlook Express cez Nástroje/Možnosti/Údržba mám nastavený priečinok na ukladanie správ, podľa čoho mi správy ukladá na C: atď. Problém mám v tom, že neviem tieto uložené správy prečítať. V PC sú uložené pod ikonou Word a s príponou .DBX. Keď chcem súbory otvoriť, sú zašifrované, sú tam samé štvorčeky a PC mi hlási "vyberte kódovanie, pri ktorom bude dokument čitateľný - Windows (východzí), MS-DOS, iné". Skúšala som klikať na tieto voľby, ale v súbore mi zostávali stále štvorčeky. Ako sa mám k týmto súborom s uloženými správami dostať, aby boli použiteľné, teda čitateľné???
bobino38
19.11.08,04:48
Tie súbory sa ti dali prečítať ako pošta?
MirkaT
19.11.08,04:52
tieto súbory boli v pošte, ale z neznámych dôvodov sa mi z Outlooku vymazali a zostali uložené len na C: v spomínanom nečitateľnom tvare...
bobino38
19.11.08,04:54
Tak to nie sú oni, pokial sa ti vymazali, vymazali sa natrvalo, alebo si ich dala len do koša?
MirkaT
19.11.08,04:57
ja som zo súbormi nič nerobila, nemazala ... jednoducho zrazu v Outlooku neboli...Ak to nie sú oni, čo to potom je a prečo mám v PC uvedenú tú adresu na C: na ukladanie správ, ak sa to nedá využiť?
bobino38
19.11.08,05:01
No ak tam nie sú, tak ich určite niekto zmazal, ta cesta na ukladanie je tam na zálohovanie. Môžeš tu na poradu uložiť nejaký taký súbor, čo tam máš?
MirkaT
19.11.08,05:08
skúšam pridať nejaký súbor, ale nechce to ísť, vyhadzuje mi "invalid file"
bobino38
19.11.08,05:10
..tak neviem, či ti nejak poradim.Ale ak tvrdíš že ich v pošte už nemáš, tak skus ešte pozrieť do koša, či tam nie sú.
MirkaT
19.11.08,05:11
kôš som už prezerala a nič
bobino38
19.11.08,05:12
...tak sú fuč a asi s tym nič nenarobíš.
MirkaT
19.11.08,05:14
tak ďakujem za ochotu pomôcť, ale aj tak mi to bude vŕtať v hlave, čo sa mohlo stať...
japec
19.11.08,08:56
V PC sú uložené pod ikonou Word a s príponou .DBX. Keď chcem súbory otvoriť, sú zašifrované, ...

Su tie nazvy: inbox.dbx, sent.dbx resp. prijata posta.dbx, odoslana posta.dbx ... a podobne?

1. V prvom rade tie necitatelne DBX subory odzalohuj, moze sa stat ze pri pokusoch o otvorenie (a ulozenie) vo Worde a v podobnych vsemocnych aplikaciach data poskodis naozaj.
2. V Utlouk Expresse si vytvor nove priecinky - nazvi ich napr "obnovain" a "obnovaout". Otvor tieto nove priecinky - sice tam nie su ziadne spravy ale tym vytvoris na disku nove subory obnovain.dbx a obnovaout.dbx - staci ich neskor najst.
3. ZATVOR OE !
4.Subory obnovain.dbx a obnovaout.dbx vymaz
a premenuj (ak su v roznych adresaroch tak aj presun)
inbox.dbx > obnovain.dbx ; sent.dbx > obnovaout.dbx
5.POTOM OTVOR OE, mozno sa nieco podari ...

Opakujem, zalohuj dbx subory tak, aby si mal/a/ vzdy original a pokusnu verziu!

Doplnenie - pri premenovani inbox.dbx > obnovain.dbx ; sent.dbx > obnovaout.dbx pozor aby sa jednalo o tie "necitalne" a nie tie, ktore su funkcne.
Chobot
19.11.08,10:43
tak ďakujem za ochotu pomôcť, ale aj tak mi to bude vŕtať v hlave, čo sa mohlo stať...

Nič sa nestalo, len ti OE neotvorí ten súbor s poštou. Totižto Outlook neukladá správy jednotlivo do súborov ako napr. Word - jeden dokument = jeden súbor na disku. Outlook všetko ukladá do jedného veľkého súboru typu .dbx, ktorý len on (prípadne ešte poštové aplikácie a pár špeciálnych aplikácií) dokáže z toho miš-mašu dát dešifrovať a zobraziť jednotlivé správy. Ak by si to otvárala v inej aplikácii, napr. Word alebo Poznámkový blok, tak ten nedokáže dešifrovať a zobraziť správy, tie to vidieť len ako zhluk znakov.

Preto ten súbor .dbx musíš otvoriť v Outlooku, teda nie ani otvoriť, ale musíš v Outlooku importovať ten súbor. Robí sa to v menu Súbor > Importovať > Správy > tam vyberieš zo zoznamu aplikáciu, v ktorej boli tie správy ukladané (Outlook Express 4, Outlook Express 6, ...) a následne vyhľadáš adresár, kde je umiestnený ten súbor. Aplikácia Outlook následne otvorí ten súbor .dbx a otvorí ti priečinky, ktoré sú v tom súbore zašifrované ako aj správy v tých priečinkoch.

Rovnakú operáciu môžeš urobiť aj v Microsoft Outlook. Ten ukladá správy do súboru vo formáte .pst.
MirkaT
19.11.08,13:02
Nič sa nestalo, len ti OE neotvorí ten súbor s poštou. Totižto Outlook neukladá správy jednotlivo do súborov ako napr. Word - jeden dokument = jeden súbor na disku. Outlook všetko ukladá do jedného veľkého súboru typu .dbx, ktorý len on (prípadne ešte poštové aplikácie a pár špeciálnych aplikácií) dokáže z toho miš-mašu dát dešifrovať a zobraziť jednotlivé správy. Ak by si to otvárala v inej aplikácii, napr. Word alebo Poznámkový blok, tak ten nedokáže dešifrovať a zobraziť správy, tie to vidieť len ako zhluk znakov.

Preto ten súbor .dbx musíš otvoriť v Outlooku, teda nie ani otvoriť, ale musíš v Outlooku importovať ten súbor. Robí sa to v menu Súbor > Importovať > Správy > tam vyberieš zo zoznamu aplikáciu, v ktorej boli tie správy ukladané (Outlook Express 4, Outlook Express 6, ...) a následne vyhľadáš adresár, kde je umiestnený ten súbor. Aplikácia Outlook následne otvorí ten súbor .dbx a otvorí ti priečinky, ktoré sú v tom súbore zašifrované ako aj správy v tých priečinkoch.

Rovnakú operáciu môžeš urobiť aj v Microsoft Outlook. Ten ukladá správy do súboru vo formáte .pst.
skúšala som import, ale žiadna sláva, keď som odklikla miesto, kde sú správy uložené ukázalo sa mi hlásenie "zadaný priestor na ukladanie správ nie je možné otvoriť, možno ho používa OE" a následne " v tomto priečinku nie je možné nájsť žiadne správy, alebo sú potrebné súbory otvorené v inej aplikácii, ktorá je práve spustená. Vyberte iný priečinok, alebo skúste zatvoriť aplikácie, v ktorých sú súbory pravdepodobne otvorené." Súbory som otvorené nemala, tak neviem, v čom je háčik. Žeby som niečo pokazila?
MirkaT
19.11.08,13:05
Nič sa nestalo, len ti OE neotvorí ten súbor s poštou. Totižto Outlook neukladá správy jednotlivo do súborov ako napr. Word - jeden dokument = jeden súbor na disku. Outlook všetko ukladá do jedného veľkého súboru typu .dbx, ktorý len on (prípadne ešte poštové aplikácie a pár špeciálnych aplikácií) dokáže z toho miš-mašu dát dešifrovať a zobraziť jednotlivé správy. Ak by si to otvárala v inej aplikácii, napr. Word alebo Poznámkový blok, tak ten nedokáže dešifrovať a zobraziť správy, tie to vidieť len ako zhluk znakov.

Preto ten súbor .dbx musíš otvoriť v Outlooku, teda nie ani otvoriť, ale musíš v Outlooku importovať ten súbor. Robí sa to v menu Súbor > Importovať > Správy > tam vyberieš zo zoznamu aplikáciu, v ktorej boli tie správy ukladané (Outlook Express 4, Outlook Express 6, ...) a následne vyhľadáš adresár, kde je umiestnený ten súbor. Aplikácia Outlook následne otvorí ten súbor .dbx a otvorí ti priečinky, ktoré sú v tom súbore zašifrované ako aj správy v tých priečinkoch.

Rovnakú operáciu môžeš urobiť aj v Microsoft Outlook. Ten ukladá správy do súboru vo formáte .pst.
skúšala som aj druhú radu, ale nerozumiem tomu bodu 4, čo mám presne vymazať, potom premenovať a kde presunúť?
Chobot
19.11.08,13:26
skúšala som import, ale žiadna sláva, keď som odklikla miesto, kde sú správy uložené ukázalo sa mi hlásenie "zadaný priestor na ukladanie správ nie je možné otvoriť, možno ho používa OE" a následne " v tomto priečinku nie je možné nájsť žiadne správy, alebo sú potrebné súbory otvorené v inej aplikácii, ktorá je práve spustená. Vyberte iný priečinok, alebo skúste zatvoriť aplikácie, v ktorých sú súbory pravdepodobne otvorené." Súbory som otvorené nemala, tak neviem, v čom je háčik. Žeby som niečo pokazila?

Ktorú verziu OE máš? A nemáš náhodou aj aplikáciu Microsoft Outlook, ktorá je súčasťou MS Office?

Ja totižto nepracujem s OE, ale s Microsoft Outlook. Ak by si ho mala, tak skús správy naimportovať tam, tiež to ide cez Súbor > Import > Importovať Internetovú poštu a adresy > a potom vyberieš Outlook Express a on si sám nájde všetky súbory s poštou.
japec
19.11.08,17:18
Su tie nazvy: inbox.dbx, sent.dbx resp. prijata posta.dbx, odoslana posta.dbx ... a podobne?

1. V prvom rade tie necitatelne DBX subory odzalohuj
2. V Utlouk Expresse si vytvor nove priecinky - nazvi ich napr "obnovain" a "obnovaout". Otvor tieto nove priecinky - sice tam nie su ziadne spravy ale tym vytvoris na disku nove subory obnovain.dbx a obnovaout.dbx - staci ich neskor najst.
3. ZATVOR OE !
4.Subory obnovain.dbx a obnovaout.dbx vymaz
a premenuj (ak su v roznych adresaroch tak aj presun)
inbox.dbx > obnovain.dbx ; sent.dbx > obnovaout.dbx
5.POTOM OTVOR OE, mozno sa nieco podari ...


skúšala som aj druhú radu, ale nerozumiem tomu bodu 4, čo mám presne vymazať, potom premenovať a kde presunúť?

vymazat subory obnovain.dbx a obnovaout.dbx (maju malu velkost) ktore vznikli na disku tym, ze si vytvorila priecinky (a aj otvorila hoci boli prazdne) v Outlook Expresse s nazvami obnovain resp obnovaout

Potom ide uz len o to, aby si podstrcila OExpressu velke subory s rovnakym nazvom obnovain.dbx a obnovaout.dbx ale vnutri obsah bude stary inbox.dbx ... alebo co to vlastne je necitatelne. Ako sa vola subor ktory chces obnovit? Inbox.dbx? Premenuj ho na obnovain.dbx a daj ho na miesto vymazaneho.
Lepsie to uz vysvetlit neviem, preto nie som ucitel ;)
Nie jedenkrat som takto postu v OE obnovoval.
MirkaT
21.11.08,12:29
Ktorú verziu OE máš? A nemáš náhodou aj aplikáciu Microsoft Outlook, ktorá je súčasťou MS Office?

Ja totižto nepracujem s OE, ale s Microsoft Outlook. Ak by si ho mala, tak skús správy naimportovať tam, tiež to ide cez Súbor > Import > Importovať Internetovú poštu a adresy > a potom vyberieš Outlook Express a on si sám nájde všetky súbory s poštou.
Mám to naimportované v Microsoft Outlook, ale PC mi tam preniesol iba správy, ktoré mám teraz aktuálne zobrazené v OE a nie aj tie zálohované. Ďakujem za pomoc, ale už strácam nádej, že sa k tým správam ešte dostanem.
MirkaT
21.11.08,12:31
vymazat subory obnovain.dbx a obnovaout.dbx (maju malu velkost) ktore vznikli na disku tym, ze si vytvorila priecinky (a aj otvorila hoci boli prazdne) v Outlook Expresse s nazvami obnovain resp obnovaout

Potom ide uz len o to, aby si podstrcila OExpressu velke subory s rovnakym nazvom obnovain.dbx a obnovaout.dbx ale vnutri obsah bude stary inbox.dbx ... alebo co to vlastne je necitatelne. Ako sa vola subor ktory chces obnovit? Inbox.dbx? Premenuj ho na obnovain.dbx a daj ho na miesto vymazaneho.
Lepsie to uz vysvetlit neviem, preto nie som ucitel ;)
Nie jedenkrat som takto postu v OE obnovoval.
Vytvárala som, premenúvala, mazala, presúvala a ... nič. Hoci premenujem ten zálohovaný súbor na "obnovain" atď. v OE zostane obnovain stále prázdna, žiadne údaje mi PC nenačíta. Mám smolu?