erzet
19.11.08,08:12
Prosím Vás, poraďte mi. Chcem prestavať byť a zároveň kúpiť zariadenia doň. Kde by som si mal zobrať pôžičku ako najvýhodnejšiu? Treba oddeliť prestavbu a nákup zariadenia? Čo Poštová banka a Stavebná sporiteľňa?:confused:
ROBIN111
19.11.08,18:35
Prosím Vás, poraďte mi. Chcem prestavať byť a zároveň kúpiť zariadenia doň. Kde by som si mal zobrať pôžičku ako najvýhodnejšiu? Treba oddeliť prestavbu a nákup zariadenia? Čo Poštová banka a Stavebná sporiteľňa?:confused:
Na tvojom mieste by som navštívil banky v tvojom meste a zistíš, kde ti dajú najvýhodnejšie podmienky.
erzet
19.11.08,19:07
Na tvojom mieste by som navštívil banky v tvojom meste a zistíš, kde ti dajú najvýhodnejšie podmienky.
To som urobil, ale je to tak zložité že až. To je ako z balíčkami v banke. Vôbec sa to nedá porovnať. Začnú to všelijako zaobaľovať. V prvý rok také úroky, druhý rok také úroky,... Na toto idú také úroky na tamto onaké.
ROBIN111
20.11.08,20:11
To som urobil, ale je to tak zložité že až. To je ako z balíčkami v banke. Vôbec sa to nedá porovnať. Začnú to všelijako zaobaľovať. V prvý rok také úroky, druhý rok také úroky,... Na toto idú také úroky na tamto onaké.Prečo by to malo byť zložité? Potrebuješ peniaze bez dokladovania ich použita a predpokladám, že budeš chcieť mať čo najnižšiu mesačnú splátku. V tom prípade je pre teba vhodný bezúčelový úver zaručený nehnuteľnosťou tzv. americká hypotéka. Môžeš ručiť napríklad bytom, ktorý chceš prerábať. Môžeš si vybrať pohyblivé úročenie, alebo fixné na 1,3,5 alebo 10 ročné obdobie.

Tu si môžeš pozrieť prehľad úrokových sadzieb v bankách na Slovensku:
http://www.etrend.sk/osobne-financie/moje-uvery/hypotekarne-uvery-new/119196.html