marčelina
19.11.08,08:21
Prajem pekný deň a prosím o pomoc: Pri skončení pracovného pomeru dohodou, t.j. ja ako zamestnanec dám výpoveď , mám nárok na podporu v nezamestnanosti? Zamestnancom som bola viac ako 5 rokov. Srdečná vďaka za odpovede.
Tweety
19.11.08,07:29
Prajem pekný deň a prosím o pomoc: Pri skončení pracovného pomeru dohodou, t.j. ja ako zamestnanec dám výpoveď , mám nárok na podporu v nezamestnanosti? Zamestnancom som bola viac ako 5 rokov. Srdečná vďaka za odpovede.
Dôvod skončenia PP nemá žiaden vplyv na nárok podpory, podstatné je, či v posledných 4 rokoch bolo aspoň tri roky odvedené do SP poistenie v nezamestnanosti.
ZDENIELA
19.11.08,07:33
Prajem pekný deň a prosím o pomoc: Pri skončení pracovného pomeru dohodou, t.j. ja ako zamestnanec dám výpoveď , mám nárok na podporu v nezamestnanosti? Zamestnancom som bola viac ako 5 rokov. Srdečná vďaka za odpovede.
Podmienku na priznanie podpory zrejme spĺňaš, keďže si bola viac ako 5 rokov zamestnaná (minimum je 3 roky v posledných 4 rokoch). Kedysi bolo rozhodujúce, aká forma výpovede bola, nezamestnaný si napr. nesmel výpoveď dať sám ak chcel získať podporu v nezamestnanosti, ale táto podmienka neplatí už asi cca 4 roky. Takže u teba v pohode, môžeš si o podporu požiadať.
marčelina
19.11.08,07:39
Vrela vďaka za odpoveď ale to asi bude mať menší háčik, zamestnancom som síce bola ale pred 2 rokmi som nastúpila po rodičovskej dovolenke. Takže asi tie 3 roky budú problém.
Tweety
19.11.08,07:42
Vrela vďaka za odpoveď ale to asi bude mať menší háčik, zamestnancom som síce bola ale pred 2 rokmi som nastúpila po rodičovskej dovolenke. Takže asi tie 3 roky budú problém.
Toto si mala uviesť hneď v prvom príspevku, je to podstatná skutočnosť, potom je aj odpoveď na tvoju otázku od pôvodnej úplne iná. :)
marčelina
19.11.08,08:52
Tweety, takže mám tomu rozumieť, že je to bez nároku?
Barbara
19.11.08,09:23
bohužiaľ nemáš nárok nakoľko sa RD neodvádza poistné v nezamestnanosti.
Nárok na dávku v nezamestnanosti vznikne, ak poistenec v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky. / sa mu odvádzalo poistné /