Laco30
19.11.08,08:43
Dobry den,

chcel by som sa poradit s ansledovnou temou:
Som SZČO, na podnikanie som pouzival osobne MV sukromne nezaradene do podnikania, riadne prihlasene na platenie dane z MV.
7.11. som si kupil nove auto, ktore bolo kupene na ICO, chcem ho pirhlasit na dan z MV a zaroven odhlasit stare vozidlo.
K akemu datumu mozem prihlasit nove vozidlo? K datumu kupy, alebo k datumu priradenia TP a ECV ( ten je 12.11).

K tomu istemu datumu chcem odhalsit aj stare z platenia dane.

Zaplatim dan za stare vozidlo za cel ymesiac november, alebo len alikvotnu cast? (1.1.08 - datum odhlasenia )
Zaplatim za nove vozidlo dan za cely mesiac november alebo len alikvotnu cast? ( datum prihlasenia - 31.12.2008 )

Dakujem za skoru odpoved.

Laco
L-M
19.11.08,11:14
Dobry den,

chcel by som sa poradit s ansledovnou temou:
Som SZČO, na podnikanie som pouzival osobne MV sukromne nezaradene do podnikania, riadne prihlasene na platenie dane z MV.
7.11. som si kupil nove auto, ktore bolo kupene na ICO, chcem ho pirhlasit na dan z MV a zaroven odhlasit stare vozidlo.
K akemu datumu mozem prihlasit nove vozidlo? K datumu kupy, alebo k datumu priradenia TP a ECV ( ten je 12.11).

K tomu istemu datumu chcem odhalsit aj stare z platenia dane.

Zaplatim dan za stare vozidlo za cel ymesiac november, alebo len alikvotnu cast? (1.1.08 - datum odhlasenia )
Zaplatim za nove vozidlo dan za cely mesiac november alebo len alikvotnu cast? ( datum prihlasenia - 31.12.2008 )

Dakujem za skoru odpoved.

Laco
Nie som si istá,ale prihlásila by som ho asi k dátumu pridelenia EČV- veď skôr ho aj tak používať nemôžeš.
Odhlásiš to staré auto až k poslednému v mesiaci. - aj keby si ho používal len jeden deň musíš ho odhlásiť až k poslednému v mesiaci- t.j.- k 30.11.2008.
Teraz daň neplatíš,až na budúci rok keď budeš robiť DP k DzMV. Tam si to vyrátaš- teraz sa to už neráta na dni- koľko bolo používané, ale na mesiace.
Daň za staré auto - za celý mesiac.
Daň za nové auto - tiež za celý mesiac. ( prečo tam máš dátum prihlásenia 31.12.2008 ?)- keď hore píšeš 12.11.?
To oznámenie DÚ - je na to tlačivo - o zániku DP - musíš poslať do 30 dní od zániku.
Dúfam, že je to dosť zrozumiteľné.
Skús pohľadať na porade - Daň z mot. vozidiel 2008- tam myslím je to tlačivo- oznámenie aj vzor DP ku DzMV
Lucia
Ak si dáš na porade vyhľadať - DzMV 2008- ukáže ti to všetky témy- zaujímavé- skús si to trošku pozrieť. - je to v pravo hore - akú informáciu hľadáte?
Laco30
19.11.08,11:39
Dakujem za odpoved.
Ked sa plati za cely mesiac, tak stare odhlasim k 30.11. a nove prihlasim na dan az od 1.12.

Tlacivo mam len som nevedel k akemu dnu je najlepsie auto odhlasit a k akemu dnu prihlasit.
V zatvorkach tie terminy boli na alikvotne casti trvania danovej povinnosti pre jednotlive auta.
Ale dakujem za odpoved
L-M
19.11.08,12:01
Dakujem za odpoved.
Ked sa plati za cely mesiac, tak stare odhlasim k 30.11. a nove prihlasim na dan az od 1.12.

Tlacivo mam len som nevedel k akemu dnu je najlepsie auto odhlasit a k akemu dnu prihlasit.
V zatvorkach tie terminy boli na alikvotne casti trvania danovej povinnosti pre jednotlive auta.
Ale dakujem za odpoved
Ale dajte pozor na výdavky za auto- tiež si ich môžte uplatniť až od 1.12.2008- keď prihlásite auto s týmto dátumom.
Laco30
23.11.08,18:42
ok, to mi je tiez jasne.

A keby som si chcel uplatnit vydavky uz v novembri, mozem ho prihlasit k 7.11. ked som ho kupil, alebo az k datumu pridelenia TP a ECV (12.11.) Este taka mala komplikacia. Auto som kupil na ICO, ale do TP mi ho napisali na datum narodenia, a az 19.11. bolo prepisane na ICO. Od kedy by som si mohol uplatnit vydavky?
Dakujem
L-M
27.11.08,11:59
ok, to mi je tiez jasne.

A keby som si chcel uplatnit vydavky uz v novembri, mozem ho prihlasit k 7.11. ked som ho kupil, alebo az k datumu pridelenia TP a ECV (12.11.) Este taka mala komplikacia. Auto som kupil na ICO, ale do TP mi ho napisali na datum narodenia, a az 19.11. bolo prepisane na ICO. Od kedy by som si mohol uplatnit vydavky?
Dakujem
Veru by som klamala,keby som naisto povedala dátum- ale podľa mňa až k tomu 19.11.2008- keď až vtedy bolo prepísané na IČO. Aby neboli zbytočné komplikácie. Najlepšie bude ,ak sa opýtaš priamo na daňovom. Ja si to vždy radšej overím, keď si nie som istá.
Asi som veľmi nepomohla,ale keď nikto iný skúsenejší sa nezapojil.
Laco30
30.11.08,12:52
dakujem aj za toto, skusim to preverit na DU
L-M
30.11.08,17:21
dakujem aj za toto, skusim to preverit na DU
O.K,
keď budeš môcť daj vedieť, čo si zistil, aspoň budeme múdrejší.

Lucia
Ester plus
10.12.08,06:45
Firma predala automobil, ktorý bol registrovaný na DI v inom meste ako je mesto kde je sídlo firmy. Musíme teraz podať oznámenie o ukončení používania auta na podnikanie. Má sa podať to oznámenie na daňovom úrade, kde bolo auto registrované?
nadka1
12.10.12,07:21
Nie som si istá,ale prihlásila by som ho asi k dátumu pridelenia EČV- veď skôr ho aj tak používať nemôžeš.
Odhlásiš to staré auto až k poslednému v mesiaci. - aj keby si ho používal len jeden deň musíš ho odhlásiť až k poslednému v mesiaci- t.j.- k 30.11.2008.
Teraz daň neplatíš,až na budúci rok keď budeš robiť DP k DzMV. Tam si to vyrátaš- teraz sa to už neráta na dni- koľko bolo používané, ale na mesiace.
Daň za staré auto - za celý mesiac.
Daň za nové auto - tiež za celý mesiac. ( prečo tam máš dátum prihlásenia 31.12.2008 ?)- keď hore píšeš 12.11.?
To oznámenie DÚ - je na to tlačivo - o zániku DP - musíš poslať do 30 dní od zániku.

Prosím o vyjadrenie, či to platí aj v súčasnosti a či je možné vyžiadať si vrátenie alikvotnej časti zaplatenej dane, ak áno, akým spôsobom. Ďakujem vopred za ochotu.