xmatisova
19.11.08,09:16
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ako mám v peňažnom denníku v Alfe zúčtovať poštovné pri platbe šekom.

Prosím teda všetkých o radu. ďakujem
KvetkaK
19.11.08,08:26
Zaúčtuješ to pod tým istým číslom dokladu ako platbu, do prevádzkovej réžie.
xmatisova
19.11.08,08:45
Viem že to má ísť do prevádzkovej réžie, ale neviem keď potrebujem uhradiť záväzok lebo je to T-mobile, ako tam mám dohodiť ešte tých 13 za šek, tam sa to nedá členiť. Keď to nahodím v jednej sume tj 689 + 8 = 697 a potom to mám ručne opraviť tú platbu v záväzkoch?
MarcelkaT
19.11.08,08:50
Ja zvyknem to vypísať na 2x.Raz ako uhrada záväzku /napr.T-Mobile/a druhý krát poštovné - prev. réžia.
xmatisova
19.11.08,08:52
a čo si ten šek potom ofotíš a tak priložíš alebo ako?
MarcelkaT
19.11.08,09:11
Šek si odfotim a priložím.
KvetkaK
19.11.08,09:14
Viem že to má ísť do prevádzkovej réžie, ale neviem keď potrebujem uhradiť záväzok lebo je to T-mobile, ako tam mám dohodiť ešte tých 13 za šek, tam sa to nedá členiť. Keď to nahodím v jednej sume tj 689 + 8 = 697 a potom to mám ručne opraviť tú platbu v záväzkoch?
Ja to účtujem pod jedným číslom VPD ale rozdelím to na 2 riadky v peňažnom denníku. Jeden riadok - úhrada záväzku, druhý riadok - poštovné. ;)
veronikasad
19.11.08,09:36
Ja to účtujem pod jedným číslom VPD ale rozdelím to na 2 riadky v peňažnom denníku. Jeden riadok - úhrada záväzku, druhý riadok - poštovné. ;)
Máš na to nejaký "zlepšovák" alebo pri zadaní poštovného len opravuješ číslo pokl.dokladu ?
Manual
19.11.08,10:03
Ja to účtujem pod jedným číslom VPD ale rozdelím to na 2 riadky v peňažnom denníku. Jeden riadok - úhrada záväzku, druhý riadok - poštovné. ;)
Toto by bolo dobré riešenie za predpokladu, že by si nikdy nepoužila prečíslovanie pokladne a usporiadanie podľa dátumu. Pretože ak to prečísluješ, tak program nebude akceptovať jedno číslo VPD pre dva riadky = zápisy v PD a všetko ti rozhádže a máš problém a veľký, ak už máš VPD napísané ručne a očíslované, alebo vytlačené a k nim máš pripnuté bločky.
Ja si momentálne bloček kde je materiál a réžia prefotím a dávam to na 2x, každý VPD má iné číslo. Od r.2009 to chcem robiť tak, že na dva zápisy v PD použijem jeden VPD a tomu pridelím dve čísla napr. V-234, 235 a na tomto VPD rozpíšem aká suma je pre réžiu a aká suma je pre materiál.
A pri takomto nahodení do PD aj po prečíslovaní pokladne a zoradení podľa dátumu sa mi číslovanie nenaruší.
rodina1
20.11.08,12:10
Toto by bolo dobré riešenie za predpokladu, že by si nikdy nepoužila prečíslovanie pokladne a usporiadanie podľa dátumu. Pretože ak to prečísluješ, tak program nebude akceptovať jedno číslo VPD pre dva riadky = zápisy v PD a všetko ti rozhádže a máš problém a veľký, ak už máš VPD napísané ručne a očíslované, alebo vytlačené a k nim máš pripnuté bločky.
Ja si momentálne bloček kde je materiál a réžia prefotím a dávam to na 2x, každý VPD má iné číslo. Od r.2009 to chcem robiť tak, že na dva zápisy v PD použijem jeden VPD a tomu pridelím dve čísla napr. V-234, 235 a na tomto VPD rozpíšem aká suma je pre réžiu a aká suma je pre materiál.
A pri takomto nahodení do PD aj po prečíslovaní pokladne a zoradení podľa dátumu sa mi číslovanie nenaruší.
Manual, mohol by si mi to, prosím, trochu bližšie popísať? Ako chceš na dva zápisy použiť jeden VPD? Veď potom budeš mať aj tak v PD zapísané dva riadky, či nie? Alebo budeš pri zakladaní dokladov VPD vypisovať ručne? Akosi som to nepochopila.
Manual
20.11.08,19:06
Manual, mohol by si mi to, prosím, trochu bližšie popísať? Ako chceš na dva zápisy použiť jeden VPD? Veď potom budeš mať aj tak v PD zapísané dva riadky, či nie? Alebo budeš pri zakladaní dokladov VPD vypisovať ručne? Akosi som to nepochopila.
Ano, VPD si vypisujem ručne.
rodina1
21.11.08,07:49
Ano, VPD si vypisujem ručne.
Ďakujem za odpoveď. Ja si VPD tlačím z programu, ručne si vypisujem len VPD, ktoré som rozúčtovala na dva zápisy. S programom robím len od začiatku roka, tak hľadám postupne tie najlepšie a najľahšie riešenia.
mirotn
22.01.09,12:49
čítam vaše rady ohľadne toho poštovného, pretože aj ja teraz prvý raz používam alfu. VPD si začínam tlačiť zo SW, /minulý rok som vypisoval ručne/. TAkže keď zaplatím poukážkou napr. odvod do soc. poisť. môžem si vyhotoviť dva VPD/ k tomu druhému si pripnem teda kopiu pod. lístku/? Prvý na platbu odvodu, tam je v Kolonke vyplatené komu: adresa soc.poisť.- zapíšem ho na jeden rriadok a v druhom VPD kde si dám poštovné - RN ,bude uvedený kto v kolonke vyplatené komu? ďakujem za rady
Robina
30.01.09,14:47
No predsa Slovenská pošta a.s.
Robina
30.01.09,14:51
Ale aj tak mi nedá, aby som za toto skritizovala tvorcov ináč výborného programu. Veď toto sme už riešili niekedy vlani na jeseň alebo ešte v lete a bol prísľub, že na tom pracujú a budú sa snažiť to nejako zapracovať, aby sa nemuseli vypisovať dva VPD. Je tu nový rok a nič. Žeby sme sa zase ozvali na fóre ?