Mirka D
19.11.08,09:33
Ahojte!
Omylom som si platila poistné ako dobrovoľne poistená osoba, hoci už som platila poistné z maximálneho VZ ako zamestnanec.
Chcela by som požiadať podľa § 145 Zák. o soc.poist. o vrátenie poistného, neviete mi poradiť formu a tiež, čo by som mala k tomu zdokladovať?

Ďakujem!
mysimis
19.11.08,08:35
Odhlásila si sa z dobrovoľného poistenia?
Mirka D
19.11.08,11:12
Ešte nie som odhlásená, ešte to aj stále platím.
mysimis
19.11.08,11:15
Keďže si sa z dobrovoľného poistenia neodhlásila, SP Ti nič nevráti napriek tomu, že si poistená ako zamestnanec. Dobrovoľné poistenie si môžeš platiť aj popri zamestnaní.
Mirka D
19.11.08,11:58
Z titulu zamestnanca som si platila poistné z maximálneho vymeriavacieho základu.
Teraz by som sa chcela odhlásiť z dobr. poistenia a následne požiadať o vrátenie poistného.
Prosím, ako by mala vyzerať žiadosť o vrátenie poistného a čo by malo byť prílohou?
Ďakujem.
JankaO
19.11.08,12:15
Z titulu zamestnanca som si platila poistné z maximálneho vymeriavacieho základu.
Teraz by som sa chcela odhlásiť z dobr. poistenia a následne požiadať o vrátenie poistného.
Prosím, ako by mala vyzerať žiadosť o vrátenie poistného a čo by malo byť prílohou?
Ďakujem.

Žiadam o vrátenie preplatku na odvodoch platených do Sociálnej poisťovne, ktoré vznikli odvodom vyšším ako z maximálneho vymeriavacieho základu...
A prílohou nemusí byť nič.
Katy a R
19.11.08,15:11
... dobré by možno bolo napísať ... že podľa § 145 Z o soc poistení (pre istotu:D:D:D)