Zedah
19.11.08,11:07
Má niekto skúsenosti s nakupovaním tovaru z UK? Teda mám takýto nápad. Chcem si zriadiť e-shop a sortiment, ktorý chcem ponúkať som zatiaľ objavila len na zahraničných stránkach. Dovoz z USA, ktorý som pôvodne plánovala vyzerá komplikovane kvôli clu a certifikácii výrobkov a pod. Jednoduchšie by to asi bolo z krajín EU. Dalo by sa jednoducho objednať cez zahraničný e-shop tovar a zaradiť ho do svojho e-shopu? Je to takto jednoduché?
Vďaka za každú radu.
vanessa1812
22.01.09,12:59
Dobrý deň,našla som vašu otázku a chcela by som sa spýtať či vám niekdo poradil,lebo mi chceme rozbehnúť niečo podobné len nevieme či je to možné.Neviem nikde nájsť či sa to dá alebo nie .Ďakujem za odpoveď Michaela
Zedah
22.01.09,13:33
Zdravím Michaela,
žiaľ, moja otázka zostala nepovšimnutá. Zdá sa že v tejto oblasti nie sú ľudia veľmi ochotní rozdávať rozumy. Niečo som si zisťovala aj sama, tak sa podelím apoň o to. Možné to v zásade je. Treba si nájsť dodávateľa - alebo viacerých a dohodnúť sa s nimi na podmienkach dodávok. To je asi najťažšia časť, aspoň pre mňa. Závisí to od toho, či máte peniažky, ktoré môžete umŕtviť dočasne v tovare a nakúpiť si zásoby do skladu, alebo vybavovať objednávky z e-shopu priebežne, tak ako prichádzajú. No a to je práve tá časť, na ktorej sa treba dohodnúť s dodávateľom. Ak vám niečo nebude jasné, kľudne sa ozvite. Ja už plánujem ísť v najbližších týždňoch do toho, tak sa podelím o skúsenosti.

Zedah
Amucko
22.01.09,13:35
ahoj, a chces ponúkať outlet alebo nový tovar? Lebo ak si cez vyhladávač nájdeš už niekoľko e-shopov
Zedah
22.01.09,13:43
chcem ponúkať nový tovar a pokiaľ som si robila prieskum u nás, tak takýto tovar ani túto značku na Slovensku nikto nemá. je to anglická značka a chcem osloviť priamo výrobcu, len s tým potrebujem pomôcť, lebo ... obchodná angličtina.... tak na tom to trochu viazne.
Amucko
22.01.09,13:44
Myslím, že by si mala najskôr preskúmať svoje okolie, a nájsť niečo čo tam chýba a o čo by mali ľudia záujem. Aspoň ja by som na to takto šla:)
Zedah
22.01.09,13:49
no veď tak sa to aj stalo, že som pred časom zháňala určitý sortiment a za živý svet som v SR nič podľa mojich predstáv nevedela nájsť. až na zahraničných stránkach. najskôr na amerických a nakoniec som sa dogooglovala až k anglickému výrobcovi. to ma podnietilo k tomu dotiahnuť tento sortiment sem, tak uvidím, či ma malého slovenského živnostníčka nepošle veľká anglická firma kade ľahšie:-)))
Amucko
22.01.09,13:55
tak ak tá značka ešte u nás nie a myslíš,že by bola zaujímavá pre slovenských zákazníkov, tak treba kontaktovať toho výrobcu, opýtať či je možné nakupovať od vo veľkom, ceny, dodacie a platobné podmienky.... Potom by si si mala urobiť nejakú kalkuláciu, či sa ti to oplatí. Urobiť súhrn predbežných nákladov a predpokladaný obrat, zisk
Zedah
22.01.09,14:10
no ved to to, odhad nakladov a kalkulacia. to bude trosku oriesok ale hlavne nemam na rozbeh vela peniazkov, takze nejake velke odbery na sklad nechcem robit. skor sa chcem dohodnut na priebeznych dodavkach, ked zozbieram 5-6 objednavok. Mozno je to naivna predstava, fakt neviem. Preto som sem pisala, ci niekto nema s tym skusenost. Ale ked to neskusim, bude ma to mrziet.
Amucko
22.01.09,18:01
tak veľa šťastia, a určite treba niečo skúsiť
vanessa1812
22.01.09,18:16
Ďakujem aj za odpovede,je to všetko dosť komplikované,my sme si vybryli oblasť hračiek a to je samá certifikácia a podobne.
1Bianka1
23.01.09,16:20
no tak ako vravis vsetko je pekne,ale na to aby s tebou komunikovala anglicka firma zabudni hned teraz su na to velmi lenivy a dalej anglicko je uzavrety ostrov kde si chrania sprepacenim aj ho.......,aby ho nemal niekto lacnejsie vela veci je tam strasne lacnych a to je problem a v terajsom kurze ani nevravim,dam ti radu mozes to nakupovat len v obchodoch na velkosklady zabudni
Zedah
18.02.09,14:27
asi to tak bude. aj ja to tak vnimam, ze skor s obchodmi sa bude dat dohodnut. vdaka za radu, trosku ma to nasmerovalo.
Montgomery
24.02.09,21:16
Ahoj. Tiez rozmyslam nad niecim podobnym. Nemyslim si ze Ta anglicka firma posle niekde, pretoze tu (v anglicku) kriza zuri vo velkom a kazdy predajca je vdacny za zakaznika. Koniec koncov, on nic nestrati. Anglictiny sa neboj. Ked som sa bavil s production directorkou v nasej firme, povedala ze by som mal pocut s akou anglictinou im ludia volaju. Pre nich si stale zakaznik a mozny odberca, cize si pre nich zaujimava.
Montgomery
24.02.09,21:52
Sprav to ako ja. Pridi do obchodu a povedz: chcem tu minut vacsi obnos penazi, aku zlavu mi ponuknete? Mne ponukli 10%, pri plateni sme sa dohodli, ze ak miniem o smiesnych 120 libier viac, daju mi 15%. Podotykam, ze to bolo na tovar UZ V AKCII.