samanta296
19.11.08,11:25
Chcem sa opýtať, zverejnuje sa učtovná závierka aj ked sme s.r.o a nepodliehame auditu? A este sa chcem opýtať počula som, ze sa nosí výpis z danoveho priznania na Socialnu poistovnu. Dokedy to treba doručiť a odkial vlastne zoberiem výpis, daju mi ho na danovom urade alebo je na to nejake osobitné tlačivo? Prosím poradte mi.
Este som neukoncovala rok, neviem co vsetko a kde treba odniest.
mysimis
19.11.08,11:18
Výpis z daňového priznania do SP si podávajú živnostníci - SZČO a nie firmy s.r.o. Tlačivo na výpis zo SP nájdeš na stránke SP tu: http://www.socpoist.sk/491/1226s.
Benko
19.11.08,15:57
Myslím, že Poradca vydáva každý rok podrobný návod na ročnú závierku v JU aj v PU. Je to tam všetko pokope a zrozumiteľne napísané. Z vlastných skúseností ti doporučujem najskôr to prečítať aj 2x a až potom sa pýtať. Vlastne budeš vedieť sa lepšie opýtať. Nemôžeš robiť metódou "počula som", to sa skutočne nedá.
Držím palce.
evina
19.11.08,16:04
Chcem sa opýtať, zverejnuje sa učtovná závierka aj ked sme s.r.o a nepodliehame auditu? A este sa chcem opýtať počula som, ze sa nosí výpis z danoveho priznania na Socialnu poistovnu. Dokedy to treba doručiť a odkial vlastne zoberiem výpis, daju mi ho na danovom urade alebo je na to nejake osobitné tlačivo? Prosím poradte mi.
Este som neukoncovala rok, neviem co vsetko a kde treba odniest.

Nezverejňuje. V prípade každej s.r.o.sa však ukladá do zbierky listín na registrovom súde.
Johanka
19.11.08,16:05
Chcem sa opýtať, zverejnuje sa učtovná závierka aj ked sme s.r.o a nepodliehame auditu? A este sa chcem opýtať počula som, ze sa nosí výpis z danoveho priznania na Socialnu poistovnu. Dokedy to treba doručiť a odkial vlastne zoberiem výpis, daju mi ho na danovom urade alebo je na to nejake osobitné tlačivo? Prosím poradte mi.
Este som neukoncovala rok, neviem co vsetko a kde treba odniest.
Lepšie ako počúvať neoverené, bez poznania súvislostí, je čítať :
Zákon o účtovníctve
§ 21
Zverejňovanie údajov

(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

.... pokračovanie nájdeš tu http://www.porada.sk/f92-zakon-o-uctovnictve.html