manager22
19.11.08,13:29
Ahojte "PORAĎÁCI",
vopred sa ospravedlňujem za založenie novej témy - sro - o ktorej tu už je toho popísané moc, no konkrétne a hlavne aktuálne veci, kt. teraz potrebujem zosumarizovať som tu akosi nenašiel, resp. našiel, no mám z toho "guláš" ... :confused:
Nakoľko tiež podľa príspevkov z porady viem, že postupy/podmienky jednotlivých Okresných súdov (zápis do OR) sa líšia, dnes som si chcel isté veci upresniť, overiť a ubezpečiť sa o kompletnosti podkladov na zapísanie sro do OR - no z OS som dostal odpoveď asi v takomto znení: "OS nepodáva konkrétne informácie ohľadom zápisu do obchodného registra" ... :mad: preto Vás prosím o "kontrolu" čo je/nie je potrebné (jedná sa o založenie sro - 3 zakladatelia/spoločníci, z nich 1 konateľ - zároveň správca vkladu, sídlo bude v budove vo vlastníctve 3 osoby):
ŽIVNOSTENSKÝ ÚRAD:
- tlačivo "FORMULÁR pre PO" - ohlásenie živnosti /overené podpisy/,
- spoločenská zmluva (originál - 1 ks) /overené podpisy/,
- 100,- SKK / kolok * počet predmetov podnikania/živn. oprávnení
OKRESNÝ SÚD - OBCHODNÝ REGISTER (po vydaní ŽO):
- návrh na zápis spoločnosti do OR /overené podpisy/,
- spoločenská zmluva (originál 2ks - overené podpisy)
- živnostenslé oprávnenia (2x z každej + overené),
- vyhlásenie správcu vkladu (overený podpis),
- podpisový vzor konateľa (overený podpis),
- súhlas so sídlom spoločnosti (nie je potrebné overovať),
- nájomná zmluva / list vlastníctva (je toto potrebné ???),
- 10.000,- SKK / kolok.

Kedy je potrebné založiť podnikateľský účet (kde je tento potrebný uvádzať)...

PS: Dúfam, že som to veľmi nedoplietol ... :mee: Prosím, kto v posl. čase tým prešiel, jedná sa o OS Nitra - aké tam máte skúsenosti ?!

Vopred krásne ďakujem za rady a usmernenia ...

Prajem prekrásny deň a všetko dobré ! :)
manager22
20.11.08,06:55
pls, vie mi niekto pomôcť / poradiť ? Je to všetko správne ? Je ešte niečo potrebné, či tam niečo, čo potrebné nieje ? :-( ĎAKUJEM :-)
Bionda
20.11.08,07:59
Ahojte "PORAĎÁCI",
vopred sa ospravedlňujem za založenie novej témy - sro - o ktorej tu už je toho popísané moc, no konkrétne a hlavne aktuálne veci, kt. teraz potrebujem zosumarizovať som tu akosi nenašiel, resp. našiel, no mám z toho "guláš" ... :confused:
Nakoľko tiež podľa príspevkov z porady viem, že postupy/podmienky jednotlivých Okresných súdov (zápis do OR) sa líšia, dnes som si chcel isté veci upresniť, overiť a ubezpečiť sa o kompletnosti podkladov na zapísanie sro do OR - no z OS som dostal odpoveď asi v takomto znení: "OS nepodáva konkrétne informácie ohľadom zápisu do obchodného registra" ... :mad: preto Vás prosím o "kontrolu" čo je/nie je potrebné (jedná sa o založenie sro - 3 zakladatelia/spoločníci, z nich 1 konateľ - zároveň správca vkladu, sídlo bude v budove vo vlastníctve 3 osoby):
ŽIVNOSTENSKÝ ÚRAD:
- tlačivo "FORMULÁR pre PO" - ohlásenie živnosti /overené podpisy/, Ja som neoverovala podpisy, podpísala som to pred tetuškami.
- spoločenská zmluva (originál - 1 ks) /overené podpisy/, súhlasí
- 100,- SKK / kolok * počet predmetov podnikania/živn. oprávnenísúhlasí
OKRESNÝ SÚD - OBCHODNÝ REGISTER (po vydaní ŽO):
- návrh na zápis spoločnosti do OR /overené podpisy/,súhlasí
- spoločenská zmluva (originál 2ks - overené podpisy)súhlasí
- živnostenslé oprávnenia (2x z každej + overené),už sa o tom písalo, daj si urobiť výpis za 100sk kolokjeden výpis, daj 2x a originál ZL ostane tebe a na výpise máš všetky živnosti spolu
- vyhlásenie správcu vkladu (overený podpis),súhlasí
- podpisový vzor konateľa (overený podpis),súhlasí
- súhlas so sídlom spoločnosti (nie je potrebné overovať),ja som dala overiť
- nájomná zmluva / list vlastníctva (je toto potrebné ???),nemala som mala som LV
- 10.000,- SKK / kolok.súhlasí

Kedy je potrebné založiť podnikateľský účet (kde je tento potrebný uvádzať)... až na daňový úrad ho uvádzaš stačí keď už máš výpis z OR
PS: Dúfam, že som to veľmi nedoplietol ... :mee: Prosím, kto v posl. čase tým prešiel, jedná sa o OS Nitra - aké tam máte skúsenosti ?!

Vopred krásne ďakujem za rady a usmernenia ...

Prajem prekrásny deň a všetko dobré ! :)


Ja tiež patrím do NR a teraz 3.10. mi na prvý raz zapíslai spoločnosť.
Bionda
20.11.08,08:10
V NR- moje skúsenosti: ŽR dá sa išlo to bezproblémov, jasné tie výpisy môžeš požadať až po vydaní originálov- spravia to na počkanie!!!
OR na podateľňu- OS NR tiež bez problémov, hlavne, aby si mal aj spoločenskú zmluvu dobre napísanú . Dúfam, že už máte v SZ ZI v EUR, vzhľadom k pokročilému času, je to výhodnejšie.:)
manager22
20.11.08,08:23
V NR- moje skúsenosti: ŽR dá sa išlo to bezproblémov, jasné tie výpisy môžeš požadať až po vydaní originálov- spravia to na počkanie!!!
OR na podateľňu- OS NR tiež bez problémov, hlavne, aby si mal aj spoločenskú zmluvu dobre napísanú . Dúfam, že už máte v SZ ZI v EUR, vzhľadom k pokročilému času, je to výhodnejšie.:)

Bionda (http://www.porada.sk/member.php?u=5390) ďakujem za info! ;)

Áno, SZ ZI máme už v EURo !!!

A ešte ak môžem, jedna otázočka na teba - spomínaš, že si nemala NÁJOMNÚ ZMLUVU iba LV - to by mi vyhovovalo, a ten LV postačuje aj vytlačený z katasterportal.sk (ako sa tu už spomínalo), alebo tento je potrebný originál výpis z katastra (aj s kolkom) ?!!

ĎAKUJEM ... :)
Bionda
20.11.08,08:41
Odpoviem úprimne: ja som to neriskovala, ja som radšej dala s kolkom.
manager22
20.11.08,08:43
OK - takže Ťa budem nasledovať a doložím tiež s kolkom ... :-(
Dúfam, že postačuje: 100,- SKK ... :-)
Pekný dník prajem !
Bionda
20.11.08,08:47
nech ti to vyjde na prvý raz:)