raduska184
19.11.08,13:53
zdravim......
prisli mi finančné prostriedky účelovo určené na výchovu a vzdelávanie detí, kt. majú jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky......
neviem ako to zaúčtovať?? poradte:confused:
alebo aspon nejake usmernenie.....
medved
21.11.08,07:34
nám tiež prišli peniaze na Mš, nevie niekto poradiť, ako budeme postupovať ?
bef
21.11.08,07:59
nám tiež prišli peniaze na Mš, nevie niekto poradiť, ako budeme postupovať ?

Tiež ich máme dostať, už mi prišlo oznámenie a konečne som sa dopátrala, že ide o financie zo ŠR účelovo určené na výchovu a vzdelávanie pre predškolákov. Mienim ich použiť na knihy a učebné pomôcky a účtovať ich budem ako bežný transfer zo ŠR:

Príjem na výd.účet 222/357 A
Výdaj z VU_Nákup 5xx/222
Zúčtovanie 357 A/693

Ak máte iné informácie tak ma opravte.

Pekný deň :)
raduska184
21.11.08,08:52
ja som to tiež zaúčtovala ako bežný transfer so ŠR.....keď som o tom bližšie informácie zisťovala, tak nikto nič nevie, iba teda že sa majú použiť na výchovu a vzdelávanie detí...ak niekto objavíte nejake usmernenia budem rada
Ivča
21.11.08,20:53
Pri čerpaní budeme používať zdroj 111. Ak nie, prosím opravte ma.
bef
21.11.08,21:49
Pri čerpaní budeme používať zdroj 111. Ak nie, prosím opravte ma.

Áno, zdroj 111
didiana
29.11.08,19:54
Finančné prostriedky účelovo určené na výchovu a vzdelávanie detí.
Tieto peniaze treba použiť na školské pomôcky, alebo možno z nich zaplatiť energie a iné bežné výdavky ?
bef
29.11.08,23:03
Finančné prostriedky účelovo určené na výchovu a vzdelávanie detí.
Tieto peniaze treba použiť na školské pomôcky (áno), alebo možno z nich zaplatiť energie a iné bežné výdavky ?(nie)

Presne ako si napísala účelovo určené na výchovu a vzdelávanie detí

Pekný deň :)
kunkelovaa
01.12.08,16:58
Podľa info z KŠU NR možno časť prostriedkov použiť aj na energie..
bef
01.12.08,17:51
Napriek tomu, čo som napísala v príspevku č. 8, prišla riaditeľka z porady u zriaďovateľa z informáciou, že je možné použiť tieto prostriedky aj na výplaty o čom som vôbec nie presvedčená. Ak budete mať k dispozícii konkrétne usmernenie, dajte vedieť.

Pekný deň
bodkočiarka
02.12.08,09:58
Ahojte, prosím vás, viete, čo všetko sa dá za tieto financie kúpiť: napríklad pracovný stôl či didaktické pomôcky? ďakujeeeem
kunkelovaa
02.12.08,14:06
Napriek tomu, čo som napísala v príspevku č. 8, prišla riaditeľka z porady u zriaďovateľa z informáciou, že je možné použiť tieto prostriedky aj na výplaty o čom som vôbec nie presvedčená. Ak budete mať k dispozícii konkrétne usmernenie, dajte vedieť.

Pekný deň

Tiež mám také informácie po konzultácii na KŠU. My sme sa rozhodli použiť tieto prostriedky čiastočne na energie, knihy, didaktické pomôcky. Inak, ani na KŠÚ poriadne ešte nevedia, ako bude vyzerať zúčtovanie...
kvet
03.12.08,05:12
V časopise "Verejná správa č. 12-13/2008" je uverejnená odpoveď Mgr. Jána Matulu (myslím, že je zamestnancom MŠ SR a má na starosti práve financovanie regionálneho školstava) na otázku: "Čo možno financovať z príspevku na výchovu a vzdelávanie detí v MŠ, ktoré majú jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky ?"
Odpoveď: "Tieto prostriedky sa môžu použiť na čiastočnú úhradu mzdových nákladov vrátane poistných odvodov zamestnancov, ktorých pracovný výkon sa vzťahuje na deti, ktoré majú jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky, a na úhradu prevádzakových nákladov (účebné pomôcky, kompenzačné pomôcky, spotrebný materiál a iné), ktoré súvisia s výchovou a vzdelávaním takýchto detí."
bodkočiarka
16.12.08,08:33
ahojte a prepáčte, ale neviem kam otázku zaradiť..................chcela by som sa vás opýtať, ako účtovať (či účtovať) peniaze zarobené na vianočných trhoch materskej školy a či je na takýto predaj nejaký zákon. ďakujem
flyflai
18.01.09,16:15
Aj našej škôlke prišli peniaze, akurát že sme ich ani nevideli, že vraj nam ich dali k výplate, ale ako som pozerala tak som pozerala žiadna zmena, takže kto vie kde sú.
Ale podľa mňa, keď je to príspevok za tie deti ktoré majú rok pred povinnou školskou dochádzkou, a keďže ich rodičia ten poplatok neplatia logicky z toho výpyva že by mali byť použité na zakúpenie pomôcok pri vzdelávaní