zukana
19.11.08,14:36
Dobrý deň.

Vie mi niekto poradiť § a číslo zákona alebo vyhálšky, kde sa píše, že susedová strecha a odklvapová rúra nesmú zasahovať na môj pozemok. Mne totiž pretŕča časť strešnej konštrukcie a odkvapová rúra na môj pozemok. Chcem aby to sused napravil, ale chcem sa aj odvolať na dáky §, aby mu to bolo jasné. Totiž tvrdí, že to tak môže byt. Vecné bremeno žiadne neznášam.

Ď.
velvet
19.11.08,16:30
Podľa mňa je hlúpe takto vyrývať do suseda, a ničiť susedské vzťahy. Však tá strecha Ti nijako nezavadzia, lebo je vysoko. Vieš si predstaviť čo by stálo suseda prerobenie tej strechy??? :eek:...
Ak má odkvapovú rúru Tebe do dvora, čiže do dvora Ti tečie voda z jeho odkvapu, skús mu dohovoriť nech ju otočí inam, prípadne nech ju nadstaví a predĺži niekam k sebe...ak to neurobí, podaj sťažnosť na poriadkovú či stavebnú komisiu u vás v dedine či meste kde bývaš...ak by ani potom nedošlo k náprave, až potom vyťahuj paragrafy...
Ver mi že sused s ktorým sa nebavíš je vždy lepší, ako sused s ktorým si robíte navzájom zle. A raz môžeš aj Ty od neho niečo potrebovať.
arizona
19.11.08,16:36
Nemusíš svoju otázku zadávať viac krát...
Stačí,ak pokračuješ v starej,kto vie odpovie...
http://www.porada.sk/t91805-p2-nepodpisanie-stavebneho-povolenia-zo-strany-suseda.html#post874181
zukana
19.11.08,19:46
Ja nechcem vyrývať. jedná sa o garáž a jej strechu. A keďže sused mi nechce podpísať povolenie, a nemá oprávnené argumenty, len mi predlžuje lehotu na získanie platnosti stavebného povolenia. Tá garáž mu stojí na hranici a strecha zasahuje na môj pozemok. A naozaj mi jeho strecha nevadí, lenže "aké požičaj, také vráť". Už vyše polroka mi robí len naprieky a stále hľadá nové a nové "prečo nemôžem stavať". Najprv som musela doložiť svetlotechnické posúdenie, potom vyjadrenie požiarnikov, a ja už ani neviem čo všetko. Viete, "džbán s vodou už pretiekol"

Viete mi teda nejako poradiť.
arizona
19.11.08,20:31
Zukana, určite Ťa to trápi. Podobné problémy sa tu preberali veľa krát,možno sa poraďáci iba nechcú znovu opakovať.
Daj na hl. stránke hore do vyhľadávača slovíčka,ktoré sa týkajú tvojho problému, určite nájdeš niečo,čo Ti pomôže.Je tam toho na zopár hodín čítania...ahoj