pajo 888
19.11.08,18:19
Dobry poradaci, potreboval by som poradit, ci je mozne davat na staru omietku novu ? Ak ano, tak aky je postup.A aku pouzit? Taktiez by som rad vedel ci je problem robit podhlady so sadrokartonu do bytu. Klasicke rovne, bez vyrezavania rohov a pod, popripade nejako cenovo dobru partiu sadrokartonarov v Kosiciach.Dakujem.
ROBIN111
19.11.08,18:25
Dobry poradaci, potreboval by som poradit, ci je mozne davat na staru omietku novu ? Ak ano, tak aky je postup.A aku pouzit? Taktiez by som rad vedel ci je problem robit podhlady so sadrokartonu do bytu. Klasicke rovne, bez vyrezavania rohov a pod, popripade nejako cenovo dobru partiu sadrokartonarov v Kosiciach.Dakujem.Tá stará omietka je interiérová? Vápennocementová? Ak je tá omietka v dobrom stave, t. j. neoddeľuje sa od podkladu, nedrobí sa, nie je popraskaná, dá sa na ňu natiahnuť nová.
Predpokladám, že na tej starej omietke je maľovka (niekoľko vrstiev). Ak áno, treba tú maľovku dať dole.

So sadrokartónovými podhľadmi v byte nie je problém. Ak si zručný, montáž zvládneš aj sám. Kúp si knihu Sadrokartón zvládneme sami, sú tam montážne postupy.
nordwest
30.10.09,15:45
ja radsej nejdem znizovat strop v dome sadrokartonom.bojim sa buducej plesne,v dutine.od strechy ide chlad a zrazanie par je iste.
lapejko
30.10.09,21:13
Sadrokartónu sa netreba báť, je to posledný materiál v dome,ktorý by splesnel.Podhľady sa dajú robiť kdekoľvek, v kombinácii s minerálnou vlnou a parozábranou sme nemali nikdy problém ani v 80-ročných domoch s vysokou vlhkosťou.
lapejko
30.10.09,21:16
Po zoškrabaní starej maľovky je najvhodnejšia sadrová stierka alebo omietka, v žiadnom prípade cementové lepidlá, sieťka sa dá vložiť aj do sadrovky.
entonyl
31.10.09,13:09
Farba sa zoškrabe ,najlepšie najprv natrieť mydlovou vodou a potom zoškrabať špachtľou.Potom sa po stene urobia záseky /duté časti sa vyseknú komplet/ najlepšie starou sekerou a stena sa napenetruje. Potom sa ťahá omietka.Môže byť sádrová,jednovrstvová,fein putz.Ale to by som nechal na murára ktorý to bude robiť, aby ti priamo poradil s akou omietkou má najlepšie skúsennosti.Niečo podobné robím aj ja doma,ale neťahám na steny novú omietku ale celú izbu obkladám sadrokartónom,to je len rada , že máš aj takú možnosť.
220870
31.10.09,13:12
SDK len na vysušené steny.Záseky na nesúdržnú drobivú omietku moc nedoporučujem.Keď tak predtým poriadne napenetrovať.