magnum77
19.11.08,19:41
Dobry deň, zaujimalo by ma či má niekto skúsenoti s firmou family G, zaujimalo by ma za čo konkrétne vyplácaju provízie, v čom spočíva ich práca a systém odmenovania, vela som o nich na internete nenašla čo sa diskusií týka.Pomôžte prosím
rickman
23.11.08,13:42
mimotemy neuveritelne :D
magnum77
23.11.08,18:45
mimotemy neuveritelne :D


no nepochopila som moc tomuto komentaru, prijde mi ako vysmech troska. Mohol by si byt konkretnejsi? seriozne som si pytala radu
rickman
24.11.08,07:22
no nepochopila som moc tomuto komentaru, prijde mi ako vysmech troska. Mohol by si byt konkretnejsi? seriozne som si pytala radu

Ano, prepac, preto som tam dal aj textik mimo temy, aby si brala moj prispevok s rezervou. Chobot vsak pochopil. Ide o to, ze uz na prvy pohlad to vyzera neseriozne. Staci si pozriet len ten nazov. A ked ta nazov nezastavi, tak ich hlavnu stranku - v 3 odstavcoch ti 100x napisu, aky su uzasni, no netusis, co vlastne robia. A nejde len o to. Staci ak posledujes trochu poradu - takychto rychlokvasenych s 10 rocnymi skusenostami tu su desiatky. Niektore su znamejsie, ine menej. Nevravim, ze nezarabaju. Mozno aj velmi dobre. Ale ci budes aj ty? A k tomu ti ziadna rada ohladne spolocnosti asi nepomoze...
Chobot
24.11.08,07:53
no nepochopila som moc tomuto komentaru, prijde mi ako vysmech troska. Mohol by si byt konkretnejsi? seriozne som si pytala radu

Veru, neuveriteľné je, že ľudia stále naletia rôznym províznym systémom, MLM a rôznym agentúram, ktoré niečo ponúkajú, ale nevieš presne čo. Je to presná obdoba jednej nedávno diskutovanej spoločnosti, ktorá ponúka provízny systém, ale nikto nevedel vysvetliť, z čoho tie provízie vyplácajú. Bolo to v tejto téme:

http://www.porada.sk/t79367-l-y-o-n-e-s-s.html

Myslím, že tá tebou spomínaná firma je len obdobou tejto. Nič nevyprodukujú len žijú na nejakých percentách, nekresťanských úrokoch z pôžičiek a členských vkladoch.
Starbo
24.11.08,09:38
no ja s touto firmou mám bohužiaľ skúsenosť, takže k veci. Je to klasická MLM firma, ktorá využíva štandardné získavacie praktiky. Podstatná vec je vstupný poplatok 30 000,- SK oni to nazvíjajú vklad do podnikania a argumentujú tým, že každé podnikanie si vyžaduje investíciu. Musím povedať, že myšlienka MLM systému sa mi páči ale v tomto konkrétnom prípade musím poukázať na návratnosť peňazí, ktorá je veľmi malá, lebo ľudia nezaplatia za niečo čo nemôžu chytiť, táto firma sa prezentuje ako predajca reklamy, inzerátov a partnerstvom s rôznymi firmami, ale ľudia čo to chcú robiť sa veľmi natrápia aby získali ďalších lebo to je fakt makačka. Ešte v lepšom prípade ponúknu na ten 30000 vklad 15000 pôžičku a tým si Vás zaviažu ešte viac lebo za prvého získaného nebudete mať nič a z toho ďalšieho polovicu lebo dalšia ide získateľovi. Inak niekto už ich dal aj do tel. novín, že sa bude súdiť ale podľa mňa sa nedáva vysúdiť nič, lebo ten systém je legálny,len produkt, pracovné podmienky a profesionalita chýbajú.
kankai
11.12.08,17:03
Správa je síce staršieho dáta,ale nedá mi neodpísať.Áno,máme skúsenosti s Family G a nie sme jediní s rovnakými skúsenosťami.Pokiaľ nechcete naletieť podvodníkom,čítajte pozorne.
.Manželka sa dostala na konkurz ,prešla a bola pozvaná na pohovor.Páčilo sa jej,dostala pozvánku na ďalší pohovor,kam si mohla priviesť aj niekoho blízkeho,aby sa jej lepšie rozhodovalo.Našťastie.Priznám sa,že páčilo sa to aj mne,rozprávať vedia dobre.Dohodli sme si ďalší pohovor.Ráno sa mi rozjasnilo v hlave.Podozrivé mi bolo:
1. Pri vstupe do firmy nám odomykali dvere a za nami zamykali/ktorá seriózna firma sa zamyká?/
2. Úžasne milé úsmevy a podávania rúk.
3. Nasleduje čakanie na nič v tzv.čakárni/aby sa zvýšila dôležitosť.
4. Hlavný manažér tvrdí,že pracoval ako čašník,ale nemá o tejto práci ani poňatia.
5. Ohurovanie mimoriadne vysokými zárobkami/toto zárabajú vysokí manažéri bánk a nie ľudia z ulice/.
6. Zloženie vstupného poplatku 32000!!!
7. Musíte sa rozhodnúť do troch minút,či to beriete,alebo nie.
8. Peniaze musíte zložiť do dvoch dní/aby ste nemali čas si to rozmyslieť/.
9. Opäť úsmevy a podávania rúk.
10. Opäť odomykanie a zamykanie,v čakárni ďalší pacient...
My sme vďaka týmto drobnostiam,ktoré sme tzv.vyčítali medzi riadkami, nenaleteli. Napriek tomu sme si dohovorili ďalšiu schôdzku,aby sme im ukázali,že sme šikovnejší.Po obvinení z podvodných machinácií sa nezmohli ani na slovo.Myslím,že tieto riadky by mali pomôcť aj tým,ktorí si myslia,že by sa to dalo skúsiť.Nie nedalo,buďte si istí,že nedalo.
Halli
11.12.08,17:39
Pekne si to napísal, tento scenár frčí už niekoľko rokov a stále sa nájdu ľudia, ktorých to láka...kým sa nepopália :D Dúfam svojím príspevkom a skúsenosťou viacerým otvoríš oči.
kankai
13.12.08,07:50
Poprosím ľudí,ktorí majú konexie/advokátov,políciu atď./,aby sa aspoň pokúsili dostať túto firmu zo Slovenska preč,myslím,že problémov tu už narobili dosť.Ešte na adresu tých,čo tam akože pracujú: Zabudnite na svojich 32000.Je to daň za Vašu novú skúsenosť a nikdy sa Vám nepodarí dostať ich späť.Iba sa ďalej zamotávate do pavučiny,ktorú nachystal ten frajer,čo z Vás cucá krv.Zotrvávate tam ako gambler pred automatom,čo doňho hodil poslednú korunu a nevie od neho odísť,pretože si stále myslí,že predsa musí vyhrať...Vráťte sa do reality.Ani Vy nevyhráte.Ťaháte do toho ďalších nešťastných ľudí,ktorí majú zatiaľ funkčné rodiny.Jedine tým,že nikto pre toho pavúka nebude robiť,ho odstránite z trhu.Howgh!
adka1987
18.01.09,19:26
Ahojte. Family G firma sú najväčší podvodníci ako sa len dá. Ako písal KANKAI je to všetko pravda. Keď som bola na tom pohovore a už som bola aj v druhom kole a ponúkali tam strašné peniaze. Tak strašne rýchlo rozprávali len aby človeka zmiatli. Keď sa ich priateľ pýtal, že tak tu musia byť potom všetci milionári, keď za zdvihnutie telefónu je 15.000 a za jedeň deň sa dá zarobiť aj 124.000 vtedy sa trochu zarazili a opakovali po nás aké máme cieľe.
Za druhé robia pohovor s dvomi uchádzačmi naraz, kto to kedy videl.
Na tretie kolo som už ani neprišla som im to ani neoboznámila a mi vten deň volali asi 10x do hodiny až nakoniec som to zdvihla. som im hned povedala, že načo mi tolko vyvolávajú ked uchádzačov tam majú veľa a vedia len okrádať ludí. začala po mne vyskakovať, že ja som chcela pracovať, že som sa mala ohlásiť, že neviem čo je slušnoť a čo ja viem čo.
Mimochodom ak narazíte na nejakú ponuku vipmary1 na azete tak aj ona je z family g. som sa jej ohlásila na jej ponuku a hned sa mi to zdalo podozrivé že na azete má mail na prácu. po týždni sa mi ozvala ked mám záujem mám to potvrdiť mailom. som to potvrdila a po 3 dňoch sa mi ozvala že mám prísť do firmy family g. a som sa už ani neozvala. jej profil fakt stojí za to
adka1987
18.01.09,19:29
ešte som zabudla dodať kamarátka čo bola tiež na tom pohovore, tak stretávala jednu čo s ňou robila pohovor a doteraz chodila ešte autobusom čo tam zarábajú velké peniaze :D a najväčší riaditel dojde na starej octávii do roboty :D:D:D
imrich707
18.09.09,10:38
takže som im asik naletel som ich TZV "partner" snazim sa dostat von tým že v ymluve sa píše ak sa my vraj nebude dariť a zoženiem aspon 4 ludi ktorý prejdu aspon do druhého kola že my vrátia 980 eur naspet....tak my drzte palce....:(
Xanti
18.09.09,10:43
takže som im asik naletel som ich TZV "partner" snazim sa dostat von tým že v ymluve sa píše ak sa my vraj nebude dariť a zoženiem aspon 4 ludi ktorý prejdu aspon do druhého kola že my vrátia 980 eur naspet....tak my drzte palce....:(A to chceš aby aj ostatný ludia prišli o peniaze?

Teda si charakterný. Klobúk dole. :eek:
Heleniatko
09.11.09,14:00
Ďakujem za všetky príspevky v tomto fóre, akurát som hľadala nejaké info o family G, lebo v poslednom čase ich inzeráty zaplavili všetky možné inzertné portály (asi okrem profesia.sk). Chcela som si nájsť prácu popri dvoch malých deťoch, tak som prednedávnom s nadšením išla na pracovný pohovor k nim. V telefonickom rozhovore s mladou slečnou to vyzeralo, že ide len o neformálne stretnutie a čisto o formalitu, lebo práca mala byť ľahká. Stretli sme sa na Svätovojtešskej ulici oproti Polusu, uviedli ma do čakárne, kde už sedela iná adeptka a potom nás spolu zaviedli na pohovor, ktorý viedol manažér v trojdielnom obleku, evidentne absolvent nejakého kurzu na vymývanie mozgov, aspoň taký dojem som mala hneď po úvodných vetách. Veď ktorá normálna firma by uchádzačom na prvom stretnutí nepovedala vôbec nič o práci, ale sa vypytovala, koľko by sme potrebovali peňazí, aby sme si mohli splniť moje sny. Do druhého kola som (našťastie) nepostúpila, asi som sa počas pohovoru príliš smelo vypytovala a držala som sa pri zemi, a takých ľudí táto firma nepotrebuje. Dnes som sa zase hlásila na dobre znejúci inzerát a chcela som si dohodnúť pohovor. Ešteže tentoraz mi iná slečna rovno povedala, že ide o Family G. Okamžite sa mi ako flashback vrátili spomienky na moje študentské časy, keď som za každým inzerátom ponúkajúcim prácu, našla zas a znova Herbalife...
xtte
25.03.10,17:00
Nuž MLM je dnes bežne používaný vo viac ako 150. firmách, na Harvarde sa vyučuje, každý z nás má nejaké to poistenie a vidíte... funguje to. Provízna forma vyplácania je asi najspravodlivejšia... pozrite sa do zkadla a povedzte sami sebe, za čo ste v práci platení, vy, čo tu dávate rozumy... ja viem, ako to chodi, na TPP vám ponúknu 600 eur na mesiac, vy sedíte s nohami na stole a chatujete na FB a tých 600 Eur vám dajú... a hovby ste urobili. Keď ste živnostnici, skúste figu robiť a čakať peniaze... vidíte.
Čítam vaše prípevky a divím sa... a tak si pozerám stránky Family G... to vsetci neviete čítať? Veď z hlavnej stránky je úplne jasné, čím sa firma zaoberá... a keď pátrate ďalej, zistíte, že je to tretia najväčšia realitka na Morave počtom nabratých nehnuteľnosí a na Slovensku momentálne na treťom mieste spomedzi všetkých marketingových firiem. A ani jeden z vás, čo tu píšete, tam reálne nepracoval, tak ako môžte tvrdiť, že nevedno s čím obchodujú... Vy si iba nehľadáte informácie... to je môj názor.
branislavh
12.05.10,16:22
Dnes som bol na 2. stretnutí v FGreality (firma Family G). Presne ako tu bolo opísané - zamknuté dvere, čakanie v čakárni, 2 na pohovore (na 1. stretnutí), úsmevy, vklad 1000 Eur, zdôrazňovanie ich dôležitosti v realitnej, stavebnej a iných oblastiach... - v stavebníctve fungujem už 14 rokov a nikdy som o nich nepočul (o predaji stavebných materiálov), keď som im to spomenul, zasekli sa... Sú to jednoznačne podvodníci a každého vystríham pred touto tzv. firmou. Zistil som pri pohovore, že nič iné nevedia predávať, len franšízu, ich franšíza však na rozdiel od renomovaných firiem spočíva v inzerovaní príležitosti, hľadania potenciálnych partnerov cez inzertné noviny. Ďakujem vám, že ste potvrdili môj zlý dojem z nich a pochybnosti a dávam vám vo všetkom za pravdu. :cool::cool:
z123
21.09.10,13:48
takže som im asik naletel som ich TZV "partner" snazim sa dostat von tým že v ymluve sa píše ak sa my vraj nebude dariť a zoženiem aspon 4 ludi ktorý prejdu aspon do druhého kola že my vrátia 980 eur naspet....tak my drzte palce....:(

Bolo ti vrátených tých 980 eur. Tiež som im naletela a chcela by so sa spýtať, či sa mám snažiť aby mi to vrátili.
lafantastica
01.10.10,11:07
Prepačte, ale musím zaraeagovať. Osobne mám s touto firmou skusenosti, a myslite si,čo chcete, ale ako čitam, kazdy t upiše len na zaklade toho ,co počul, alebo ze sa dostal len do druheho kola pohovoru? teda kto z Vas sem piše ako partner spoločnosti? ja osobne mam skusenosť s touto spoločnostou, a ako vravite, nedavno som "naletela",ked mám citovať, a nielenže som spokojná so spoločnostou ako takou, ale spokojná som aj so svojím prijmom, s pristupom kolegov, nadriadených ... A to som teda pracovala na v celku dobrom mieste predtym, takze som uz videla aj ine sumy,ako je priemerná mesačna mzda, ale momentalne som so svojim prijmom nadmieru spokojná :) A ku podivu nemám ani pocit ,zeby som sa namakala. Samozrejme sa nebudem snažiť nikomu nič vyvracat, ale tak ako vy máte potrebu hodit svoj nazor, kritiku, ja mám právo vyjadrit ten svoj nazor :)
TomasHC
03.11.10,18:03
Nieco nove k tejto teme? Pozitivne prispevky od ludi s jedno-dnovou registraciou ma nezaujimaju :D
coki898
05.11.10,21:13
Nezaujimaju z dôvodu že sa pridávate k ľudom ktorý nezarobili. Prečo nezarobili? Prečo by to niekdo robil ked sa vobec nezaraba. Preco si nebudujem svoj tim ale zarabam na reklame napriklad.

Cim viac kritiky tim je to lepsie :) Prajem vela stastia raz mozno dojdete ze kazdy kdo tu pise tie vymysli tam ani nepracoval a ked ano pracovali stylom raz mesacne dosli pozret :D
MiškaHryzka
06.11.10,17:44
Ano, prepac, preto som tam dal aj textik mimo temy, aby si brala moj prispevok s rezervou. Chobot vsak pochopil. Ide o to, ze uz na prvy pohlad to vyzera neseriozne. Staci si pozriet len ten nazov. A ked ta nazov nezastavi, tak ich hlavnu stranku - v 3 odstavcoch ti 100x napisu, aky su uzasni, no netusis, co vlastne robia. A nejde len o to. Staci ak posledujes trochu poradu - takychto rychlokvasenych s 10 rocnymi skusenostami tu su desiatky. Niektore su znamejsie, ine menej. Nevravim, ze nezarabaju. Mozno aj velmi dobre. Ale ci budes aj ty? A k tomu ti ziadna rada ohladne spolocnosti asi nepomoze...
ehm ehm, beriem Vase nazory, mam vsak právo povedat aj vlastný názor. Ako vidim, pišu tu viacerí, že len boli na pohovore a tak ... ja vsak mám so spomínanou firmou aj vlastnú skusenost, a to pracujem pre tuto spoločnost len dva mesiace a 4 dni presne, a zarobila som 2650 eur , z toho 1000 eur hned prve tri týždne. Venujem sa reklame,ktora je jednou z komodit, ktorym sa firma venuje,a taktiez kariére, a som viac než spokojná. A co ja viem, kolegovia ,ktorí su tam plus/minus tak isto krátko/dlho ako ja, zarobili podobné sumy viacmenej, dokonca kolega, ktorý len nedávno zmaturoval, zarobil cez 3000 eur ... takže tolko moja skusenost. Neviem, preco tu ludia pisu na zaklade nejakych pohovorov,ktore sa im nezdali. Nikoho tam do nicoho nenutia,ani mna. Na pohovore sa ma pytali, ked chcem ,tak licencia, ked nie,vela stastia pri hladani si prace :) takzetolko moj nazor, aj ked ten Váš Vám samozrejme nemozem vziat :)
peterwagner
17.02.11,06:54
ehm ehm, beriem Vase nazory, mam vsak právo povedat aj vlastný názor. Ako vidim, pišu tu viacerí, že len boli na pohovore a tak ... ja vsak mám so spomínanou firmou aj vlastnú skusenost, a to pracujem pre tuto spoločnost len dva mesiace a 4 dni presne, a zarobila som 2650 eur , z toho 1000 eur hned prve tri týždne. Venujem sa reklame,ktora je jednou z komodit, ktorym sa firma venuje,a taktiez kariére, a som viac než spokojná. A co ja viem, kolegovia ,ktorí su tam plus/minus tak isto krátko/dlho ako ja, zarobili podobné sumy viacmenej, dokonca kolega, ktorý len nedávno zmaturoval, zarobil cez 3000 eur ... takže tolko moja skusenost. Neviem, preco tu ludia pisu na zaklade nejakych pohovorov,ktore sa im nezdali. Nikoho tam do nicoho nenutia,ani mna. Na pohovore sa ma pytali, ked chcem ,tak licencia, ked nie,vela stastia pri hladani si prace :) takzetolko moj nazor, aj ked ten Váš Vám samozrejme nemozem vziat :)

jj, a ty si myslis ze vsetci zerieme seno, ze, verim ze ste na taketo nerealne sluby nachytali vela ludi a ze este aj nachytate a to vsetko v ramci platnej legislativy
takze ludia nech vam kedykolvek ktokolvek da nieco podpisat, najskor sa preboha poradte s odbornikom a nie bezhlavo podpisujete a posielate im peniaze ... ak uz neviete co s peniazmi, sa mi kludne ozvite, ja vam za tu sumu co nenavratne odovzdate pridem aspon domov povysavat :-))))
unidat
25.02.11,09:29
No, ja mám podobné skúsenosti spred cca 5 rokov. Zjavili sa v BB, konateľka Slávka Rabinová. Naletel som, zacvakal (somár) 30t, poslal dokumenty (absolvované návštevy a pod.). A zarobil som VEĽKÉ HO...!!!
Samozrejme, po cca 3 mesiacoch "firma" z BB zmizla !
Vtedajšia konateľka mala milión dôvodov ako nič nezaplatiť, aj keď podmienky som splnil. Počnúc tými, že niektoré oslovené firmy si to nakoniec rozmysleli, potom že niektoré už predtým oslovili sami a pod. a nakoniec tým, že som nestihol absolvovať všetky školenia. Takže je to jeden obrovský PODVOD !!!!!. Nenaleťte ani tým, ktorí to chvália. Je to ich job, reklama, na ktorej zarábajú! Je to jednoducho BANDA PODVODNÍKOV !!!!
karkulka17
26.02.11,09:51
moje pôźičky presiahaju môj príjem.Manžel prestal prispieva´t na vyplatenie pôźičiek.Uź robím na dvoch miestach,ale peniaze mi ani tak nestačia.Čo by som mohla spraviť?
Matylda307
01.03.11,17:48
Tak ja už mám tiež svoju skúsenosť s touto firmou :(. Bola som dva roky bez práce a tým pádom bez peňazí, takže vidina perfektného príjmu za nenáročnú prácu ma nadchla... a tak som pánovi riaditeľovi dala zálohu na licenciu 50,- eur s tým, že zvyšok doplatím o dva dni, keď ho zoženiem. Peniaze som však nezohnala a navyše sa nám pokazil kotol... Volala som teda dotyčnému pánovi, že bohužiaľ moja situácia je taká, aká je, a aby mi zálohu vrátil. On mi však na to povedal, že záloha je nevratná!!! Podotýkam, že sme nespísali žiadnu dohodu, ani zmluvu, ani nič podobné, len príjmový doklad o vyplatení zálohy. Volala som teda na obchodnú inšpekciu, či je to možné. Tam mi hneď povedali, že je to nejaký podvod, a že mám ešte zavolať na inšpektorát práce, keďže sa jednalo o licenciu na vykonávanie určitej práce. Tam mi samozrejme povedali to isté a že sa mám obrátiť na políciu s trestným oznámením za podvodné vymámenie peňazí.
Takže, ak ste s touto firmou neuzavreli žiadnu zmluvu a napriek tomu vyplatili zálohu na licenciu, ktorú vám odmietajú vrátiť, obráťte sa čo najskôr na políciu (môže byť aj v mieste svojho bydliska) s trestným oznámením. Ja som tak už urobila :)
tomas bachraty
31.03.11,19:14
No, tak vas vsetkych zdravim, dnes som bol na tom slavnom pohovore aj ja. Vsetky veci co som si tu od vas cital sedia aj s mojim pripadom, samozrejme chvalabohu len po prve kolo, druhe som urcite neabsolvoval, na take nieco nenaletim !!! Taky pohovor som este teda nezazil a to som ich uz dost pochodil ,viac sa oni mna pytali ako ja ich a ked som chcel nieco viac vediet, tak skoro vsetko sa vraj dozviem v druhom kole:rolleyes: uuuuzasneeee.....najprv cakam v cakarni lebo sa robia doleziti, ze niekoho prave riesia, potom vas zavolaju a vypytuju sa vas na vase zivotne ciele , potom vam z toho vypocitaju kolko by ste mali zarobit aby ste si ich mohli splnit....aky uuuzasni poradcovia a vsetko vam slubia ze splnia, vsetky ocakavainia , nieje z nicim problem , nepotrebuju ziadnu prax, ked nic neviete nic im nevadi co je zaujimave , pretoze firma ktora ma prosperovat potrebuje ludi ktory maju aku taku zdatnost a vedia nico aj robit, staci vraj len 3 hod. denne pracovat aj to je uz vraj vela. No a nazaver po tomto psychickom zdolavani, ktoremu slabsie a nerozvazne povahy podlahnu sa vas spytaju ci ste ochotny do svojho podnikania aj nieco zainvestovat ...ha ha ha ....vraj cca 1500 eur ...co to je za pracu kde mam hned zainvestovat, dobre aj by som zainvestoval ale musim vediet do coho ...nie ?!.....jedna vec mam na tomto fore zarazila a to co som pocul co je v zmluve, to vedia len ti ktori naleteli......ze vraj v zmluve je, ak sa vam nebude darit a budete chciet svoje financie vratit, teda len tusim cast , tak vraj budete musiet zohnat aspon 4 dalsich ludi , ktori sa dostanu aspon do druheho kola.....dobra piramidova hra !!!! je tu uplna sranda.....no a cital som tu aj zopar kladnych nazorov....velmi by som im neveril !!! , mozno sa mylim , ale mam taky pocit ze su to prave ti podvodnici, ktori si tu zachranuju aspon trochu svoje meno :) ...mno a skuste si pozriet len tak v googly kolko ma tato firma inzeratov na takuto poziciu !!!! a za ake obdobie!!!! nieje problem najst od novembra 2010 / a to nehovorim kolke stare su uz z mnohych stranok zmazane/ tieto inzeraty na velmi vela strankach a to s 2-tyzdnovim casovim odstupom , uz len z toho vypliva, ako podvadzaju , ktpra firma hlada pol roka v kuse kandidata na tak dobru poziciu a to kolki tam boli uz len behom tej chvilky ako som tam bol ...no dakujem pekne to uz maju asi 1500 zamestnancov za tu dobu ....asi prosperuju :D......inak z toho dna ma tesi len jedno , ze som si poklebetil s prijemnou mladou slecnou, ktora bola tak stara ako ja, celkom sympaticka aj by som si dal s nou tusim este jedno stretko ....ale to uz radsej len osobne, ale asi by som jej vycital preco ma do toho chcela namocit :D, ale aj tak zlata bola :---........a este nieco pre tych s kladnymi prispevkami , spolocnost moze prosperovat a byt na 3 mieste v cr a ja neviem kde v pocte vlastnictva nehnutelnosti , ale kazda firma sa snazi mat aj nejake bokovky a cernotu ...preco nie ???!!!!
mallinke
08.04.11,18:18
bohužiaľ súhlasím s príspevkami vyššie... ja som naletela v tej dobe tu o nich nikto nič nevedel nepočul a nechala som sa zlákať dokonca som bola na školení v čr, kde som ale už pochopila že oni vravia stále len hmlisto nič konkrétne... a ich záruka vrátenia vkladu je len veta na zdrape papiera...
tomas bachraty
13.04.11,15:08
mno este by som chcel upozornit na jednu firmu, ktora je podla mna to iste ako Family G , cize jednym slovom podvodnici.

Ako tak sledujem stale pracovne ponuky tak na job.sk mi vzdy uderi do oci to meno Denisa Jonášová....je to tam stale ako hladaju cloveka na tu ich ,, pracu´´ , pre Family G , ale uz aj pre firmu JoKo, slecna sa vola Denisa Jonášová......

tento clovek nieje jediny, je ich xyz, nerad ju tu menujem , ale uz mi lezie na naervy pozerat sa ako tu niekto chce niekoho podrazit a nachytat !!!

takze pozor aj na firmu alebo co to vlastne je .....JoKo....!!!!!!!!!!
mirecekvojta
31.05.11,12:50
Dobrý den! Též připojuji svůj názor na Family G. Je to vše velice dobře nastrojená past, i já jsem bohužel naletěl a zaplatil 27 000 Kč prakticky za nic (pozdě jsem narazil na tuto a podobné diskuse, to by mi pomohlo). Ale jdu od toho, šance si tu vydělat je mizivá. Firma nemá zas tak dobré jméno, jak tvrdí, (stačí si přečíst tyto kmentáře :-)), reklamy ani realit neprodá zas tak mnoho, podívejte se na jejich stránky, kolik je tam v nabídce realit a kolik inzerentů, žádná sláva. Třeba půl roku nepřibude v té a té kategorii jediný inzerent.
A získávat další klieny, kteří se upíší, a Vám tak má připlout 13 000 Kč? Zamysleli jste se nad tím, že tak nabíráte vlastní konkurenty (teda pokud dotyčný začne jako zprostředovatel fungovat, může Vám tak odlákat lidi, které jste chtěli získat Vy)?! Okruh lidí se tak pořád zmenšuje, vydržet takto oslovovat klienty několik let je fakticky nemožné. Při tom už tu nějací zprostředkovatelé fungují. Tuto práci, kterou Family G na živnostenský list (jste tak za sebe plně zodpovědní) nabízí, tedy jednat s klienty a zvát je do kanceláře, kde s nimi referent či makléř uzavře případnou smlouvu (a Vy tak máte získat provize, jejichž vyplácení je též velmi podezřelé a může to trvat celé měsíce, než se jich dočkáte, a Vám z nich stejně značnou část strhne stát na daních)), zvládne v každé pobočce jeden člověk zaměstnaný na plný úvazek. Jde jim jen o mámení peněz z důvěřivých lidí (bohužel jsem mezi nimi i já - ze začátku to opravdu vypadá lákavě a v pořádku).
Takže vážně, potencionální zájemci, raději s Family G nic nepodepisujte a hledejte uplatnění někde jinde. Tato firma není seriózní!!! Zaplatíte vysokou částku, za kterou dostanete inzertní kupóny k prodeji a nějaké návody, jak byste měl pracovat, které jsou fakticky k ničemu. Nechovají se k Vám korektně, dokonce zkreslují, mlží a lžou, jak se jim to zrovna hodí, smlouva není srozumitelná, i můj právník ji po prvním přečtení téměř nepochopil. Navíc do toho vrazíte další peníze. Jde jim jen o vlastní zisk. Takže POZOR NA NĚ!
Scarface 23
14.06.11,08:39
Regujem na tie hanlive slova o Family G...Vazeni vsak vas nikto do nicoho nenuti tak neviem naco tu rozsirujete tie vase INFALTIVNE prispevky...ked sa vam nepaci tak sa skuste rychlovykvasit v inej firme...vela zdaru
Scarface 23
14.06.11,08:43
Vazeny pan Bachraty, vyprosim si od Vas aby ste spominali moju priatelku v nejakych primitivnych blogoch a nikoho nezaujima co si on nej myslite..primitivy co nemaju co robit...I Hate it
JankaO
14.06.11,09:33
Regujem na tie hanlive slova o Family G...rozsirujete tie vase INFALTIVNE prispevky...
Pekná prezentácia...
alika2985
21.06.11,11:33
Dobrý deň, podala som na familyG trestné oznámenie a aj konkrétne na Veroniku Kučerovú a na Břetislava Kříčku a taktiež urobili ďalší dvaja ludia nakolko sme boli podvedení. každý z nás troch pracoval vo familyg minimálne šesť mesiacov, jedna moja známa dokonca pracovala 15 mesiacov.Pričom vo Familyg nič nefunguje, dokonca už zrušili fgreality-takzvanú realitku,nedajú sa tam zarobiť peniaze, sú to manipulatívní ludia, ktorí z ostatných ludí ťahajú peniaze za niečo čo nefunguje. prosím Vás každý z Vás kto chce svoje peniaze späť za takzvanú zakúpenú licenciu ozvite sa mi, lebo ideme podávať aj hromadné trestné oznámenie. Tento prípad prebehol už aj v Čechách a s úspešným koncom, tam tiež ludia sa súdia alebo už vysúdili peniaze. Na Slovensku je nás približne cca cez 1000 podvedených ludí, tak sa mi prosím Vás ozvite mailom, kto to chce posunúť a riešiť to súdnou cestou. Tento prípad už prevzala prokuratúra. A tento prípad dokonca rieši už aj daňový úrad a dali sme podnet aj do televízie.
JAJA11
21.06.11,12:03
Regujem na tie hanlive slova o Family G...Vazeni vsak vas nikto do nicoho nenuti tak neviem naco tu rozsirujete tie vase INFALTIVNE prispevky...ked sa vam nepaci tak sa skuste rychlovykvasit v inej firme...vela zdaru

Máte pravdu, nikto nikoho na nič nenúti. Ale ak má niekto dar reči a ohurovania, tak vie presvedčiť tých ľahko ovplyvniteľných ľudí a vymámiť z nich peniaze, tak potom je to podvodník. Vždy sa usmejem, keď čítam inzeráty, ktoré ponúkajú ľahkú prácu so skvelým zárobkom, pričom to nie je náročná práca a ani administrtívna. Hned ma napadne, že už zas tu niekto zakladá pyramídu, ktorá síce nie je až taká hamýždna ako tie na začiatku 90-tych rokov (na to už by nikto nenaletel) :o
Sama si spomínam, keď prišiel môj muž a dal sa presvedčiť a zaplatil v pyramídke 600 Kčs :D Hneď vtedy som sa riadne nahnevala, ale teraz sa už na tom len smejeme. On už mal nachystané komu všetkému to predá a ako zarobí. Na jeho najväčšie prekvapenie, väčšina tých, ktorých chcel osloviť, rovnako chcela osloviť jeho :D Ale bolo to na niečo dobré. Nedal sa prehovoriť, keď prišla k nám tlupa kamarátov a presviedčala nás, aby sme sa znovu zapojili do takej hry a vtedy to bolo ešte aj v DM a o inej sume. :D

Neskôr prišli novodobí podnikavci (BMG a pod.), ktorí vedeli, že pyramída musí byť jemnejšia, aby nepoužili všetkých naraz, dokonca, že musia zo svojich zárobkov pustiť aspoň pár ľuďom peniaze, aby ich nachytali dosť :o

Teraz sú tu firmy, ktoré pod rúškom tajomnosti lákajú ľudí na ľahký a veľký zárobok. Len naivní ľudia uveria, že im dá niekto toľko zarobiť. Ale dobre im tak, jednoducho si to zaslúžia, keď sa nedajú poučiť :mee:
jurko111
12.07.11,09:43
...teraz prebieha nabor ludi....ASISTENT VYBAVOVANIA ZAKAZIEK::::(FAMILY G)...vela mladych ludi tam chodi na pohovory...davajte si pozor
rickman
12.07.11,15:55
...teraz prebieha nabor ludi....ASISTENT VYBAVOVANIA ZAKAZIEK::::(FAMILY G)...vela mladych ludi tam chodi na pohovory...davajte si pozor

nábor prebieha stále a u všetkých - pozor si treba dávať vždy :D
Gina Er
12.07.11,16:42
je to "úžasne úspešná firma,jedna z najväčších na Slovensku" :D :D a v portfóliu majú na predaj 16 bytov.....13 domov....to sa veľmi nečinia ....
KoxXxo
12.07.11,16:43
Čert nikdy nespí...:)
didinkaaa
12.07.11,18:40
uf ludia, dobre som mala tusaka..nieco sa mi na tom nezdalo

v juni som totiz absolvovala obidva 2 kola a ako "stastlivca" ma vybrali za toho asistenta..pripadalo mi to troska podozrive, ze ten zarobok je taky velky,i ked zase zivnostnik tolko realne by aj mal zarobit, aby zil normalne..len sa mi nezdalo ze mam zarobit tak vela a ze na zaciatok xcu odo mna viac nez 1000 eur..a je sprostost to co hovoria ze "kazdy podnikatel" musi investovat...ono neni to zrejme nejaka debilna hra cez net,ona firma asi realne aj existuje a zivi sa asi tym investovanim 1000 eur od kazdeho noveho clena...

dobre, ze som si kukla vase nazory, aspon viem,ze by som urobila velku chybu....
KoxXxo
12.07.11,19:12
Prvý príspevok a hneď rozumný, klobúk dolu.
pivko
14.07.11,15:00
mimotemy Family G nepoznám:mee: poznám len bod G:D
Pozatvárať takych podvodníkov:mad:
JAJA11
19.07.11,09:40
ehm ehm, beriem Vase nazory, mam vsak právo povedat aj vlastný názor. Ako vidim, pišu tu viacerí, že len boli na pohovore a tak ... ja vsak mám so spomínanou firmou aj vlastnú skusenost, a to pracujem pre tuto spoločnost len dva mesiace a 4 dni presne, a zarobila som 2650 eur , z toho 1000 eur hned prve tri týždne. Venujem sa reklame,ktora je jednou z komodit, ktorym sa firma venuje,a taktiez kariére, a som viac než spokojná. A co ja viem, kolegovia ,ktorí su tam plus/minus tak isto krátko/dlho ako ja, zarobili podobné sumy viacmenej, dokonca kolega, ktorý len nedávno zmaturoval, zarobil cez 3000 eur ... takže tolko moja skusenost. Neviem, preco tu ludia pisu na zaklade nejakych pohovorov,ktore sa im nezdali. Nikoho tam do nicoho nenutia,ani mna. Na pohovore sa ma pytali, ked chcem ,tak licencia, ked nie,vela stastia pri hladani si prace :) takzetolko moj nazor, aj ked ten Váš Vám samozrejme nemozem vziat :)

Mohla by som sa spýtať akej reklame a a akej kariére? Tieto slová mi nehovoria o tom, čo ma čaká, či by som mala záujem túto prácu robiť... :o
misho188211
21.07.11,07:01
Nemám síce s touto firmou žiadnu skúsenosť ale to, čo tu píšu ostatný by sa tá firma dala prirovnať k All4Biznis, s ktorou ja, bohužiaľ, skúsenosť mám. Skončilo to tak, že spreneverili všetky peniaze a odišli do ***.
Ak už mám robiť MLM tak si vybrať takú spoločnosť, ktorá radšej ponúka produkty, ktoré si potencionálny záujemca môže chytiť do ruky a hlavne to môže vyskúšať. A nenarážam teraz na kozmetiku lebo tej je tu ako maku.
Poriadne si treba premyslieť, čo chcem ponúkať. Treba si zmapovať terén, čiže o čo by mali ľudia najväčší záujem. Mne sa to podarilo skoro za 2 roky :)
deriko
28.07.11,11:19
hm ehm, beriem Vase nazory, mam vsak právo povedat aj vlastný názor. Ako vidim, pišu tu viacerí, že len boli na pohovore a tak ... ja vsak mám so spomínanou firmou aj vlastnú skusenost, a to pracujem pre tuto spoločnost len dva mesiace a 4 dni presne, a zarobila som 2650 eur , z toho 1000 eur hned prve tri týždne. Venujem sa reklame,ktora je jednou z komodit, ktorym sa firma venuje,a taktiez kariére, a som viac než spokojná. A co ja viem, kolegovia ,ktorí su tam plus/minus tak isto krátko/dlho ako ja, zarobili podobné sumy viacmenej, dokonca kolega, ktorý len nedávno zmaturoval, zarobil cez 3000 eur ... takže tolko moja skusenost. Neviem, preco tu ludia pisu na zaklade nejakych pohovorov,ktore sa im nezdali. Nikoho tam do nicoho nenutia,ani mna. Na pohovore sa ma pytali, ked chcem ,tak licencia, ked nie,vela stastia pri hladani si prace :) takzetolko moj nazor, aj ked ten Váš Vám samozrejme nemozem vziat :)[/QUOTE]

Ja mam so spolocnostou osobne skusenosti pracoval som tam pol roka to co vam niekto tvrdi ze zarobil tolko je uplny nezmysel ukazali im vyplatne pasky personalu a boly hepy a teraz hladaju blbecka co im bude poskakovat za tu sumu bez jednej nuly radim vam ak nechcete prist o chrbtovu kost tak sa nepriblizujte k tymto hyjenam. Lebo co ty ludia urobia s vami no oni su psichycky chori ved uvidite sami ponuknu vam na tacke vela vody a mucnu omacku a z vas si spravia korist a otroka. Vela uspechu v Holdingu
sanny237
29.07.11,16:54
Nechcela som sa vyjadrovať k uvedenej firme, ale nedá mi to, čudujem sa, že ešte stále sa nechá niekto nachytať, ja som na týchto podvodníkov doplatila myslím ešte v r. 2005, neviem presne, nenechajte sa oblbnúť, peniaze radšej niekomu darujte, urobíte dobrý skutok!!!!!!!!!!!
elvira1
16.12.11,11:33
zdravim, ako je to s tym trestnym oznamenim? podarilo sa Vam nieco? skoda ze som si tu diskusiu neprecitala skor ako som sa dala nachytat :(
elvira1
16.12.11,11:53
Dobrý deň, podala som na familyG trestné oznámenie a aj konkrétne na Veroniku Kučerovú a na Břetislava Kříčku a taktiež urobili ďalší dvaja ludia nakolko sme boli podvedení. každý z nás troch pracoval vo familyg minimálne šesť mesiacov, jedna moja známa dokonca pracovala 15 mesiacov.Pričom vo Familyg nič nefunguje, dokonca už zrušili fgreality-takzvanú realitku,nedajú sa tam zarobiť peniaze, sú to manipulatívní ludia, ktorí z ostatných ludí ťahajú peniaze za niečo čo nefunguje. prosím Vás každý z Vás kto chce svoje peniaze späť za takzvanú zakúpenú licenciu ozvite sa mi, lebo ideme podávať aj hromadné trestné oznámenie. Tento prípad prebehol už aj v Čechách a s úspešným koncom, tam tiež ludia sa súdia alebo už vysúdili peniaze. Na Slovensku je nás približne cca cez 1000 podvedených ludí, tak sa mi prosím Vás ozvite mailom, kto to chce posunúť a riešiť to súdnou cestou. Tento prípad už prevzala prokuratúra. A tento prípad dokonca rieši už aj daňový úrad a dali sme podnet aj do televízie.



zdravim aj ja sa chcem pridat k hromadnemu t.oznameniu, ak sa este da :(
julinocky
16.12.11,18:02
Ahojte,

no cudujem sa Vam, ze ste naleteli a zaroven Vas lutujem. Bola som tam na pohovore,ale hned som ich odhalila, asi mam nos na ludi :))))......Ti ludia tam nemaju uroven,mali by sa skvarit v pekle,za taketo nechutnosti, ako okradaju ludi.....hanba im.....ved sa im to raz vrati......

Takze ludia,vybojujte si peniazky spat...

Drzim palce
marianocka
23.01.12,09:26
pozdravujem, budem vam vdacna, ak ma kontaktujete na haliakova@joj.sk, idem sa pozriet na tuto firmu blizsie...
Majinka16
25.01.12,06:00
no bola som včera na prvom pohovore vo FamilyG a vybrali ma aj do druhého kola.. mne sa to nejak nezdalo - už len to že slubujú nereálne vela, ako sa stále motajú okolo vašej motivácie a ako si tým chcú ľudí obmotať (ešte kapitál nechceli) - a pani mi strašne pripadala ako napumpovaná kurzami ako "manipulovať s ľudmi" - a to bol dôvod prečo som začala nad tým rozmýšlať (ale keby som nebola už predtým na pohovore z ktorého sa vyklubalo niečo podobné OVB - o ktorom viem ako na tom pohoria ľudia - tak by som ani nevedela, že si mám na nich dávať pozor) a ďakujem Vám - presne ste opísali pohovory, potvrdili ste moje obavy a včas ste ma tak zachránili :)
No a čo sa týka tých pozitívnych komentárov - je jasne vidieť, že niekto z danej spoločnosti sa snaží očistiť ich meno (aj na škole nás učili pri takýchto kvalitatívnych prieskumoch názorov na internete odseparovať extrémne odlišné príspevky UGC, pretože to si zväčša firma pridáva vlastný kladný imidž) - len majú smolu, že toľko ľudí už oblbli, že už ich nedokážu prekričať ..
ešte raz ďakujem za skúsenosti iných - ktorí vlastne poukázali na realitu
JAJA11
25.01.12,06:21
no bola som včera na prvom pohovore vo FamilyG a vybrali ma aj do druhého kola.. mne sa to nejak nezdalo - už len to že slubujú nereálne vela, ako sa stále motajú okolo vašej motivácie a ako si tým chcú ľudí obmotať (ešte kapitál nechceli) - a pani mi strašne pripadala ako napumpovaná kurzami ako "manipulovať s ľudmi" - a to bol dôvod prečo som začala nad tým rozmýšlať (ale keby som nebola už predtým na pohovore z ktorého sa vyklubalo niečo podobné OVB - o ktorom viem ako na tom pohoria ľudia - tak by som ani nevedela, že si mám na nich dávať pozor) a ďakujem Vám - presne ste opísali pohovory, potvrdili ste moje obavy a včas ste ma tak zachránili :)
No a čo sa týka tých pozitívnych komentárov - je jasne vidieť, že niekto z danej spoločnosti sa snaží očistiť ich meno (aj na škole nás učili pri takýchto kvalitatívnych prieskumoch názorov na internete odseparovať extrémne odlišné príspevky UGC, pretože to si zväčša firma pridáva vlastný kladný imidž) - len majú smolu, že toľko ľudí už oblbli, že už ich nedokážu prekričať ..
ešte raz ďakujem za skúsenosti iných - ktorí vlastne poukázali na realitu

Konečne niekto, kto rozmýšľa. Máte pravdu, všetky kladné príspevky v tejto diskusii sú zavádzajúce. Ak som aj položila ďalšiu otázku, kde som požadovala konkrétnejšiu odpoveď, tak som sa už viac nedozvedela.
A predsa sa im podarí ešte stále nachytať ľudí. Je to dané vysokou nezamestnanosťou a zúfalstvom ľudí, ktorí chcú robiť....
arizona
27.01.12,10:59
Nahodou som si pri pozerani sprav vsimla, ze v reportazi bola pouzita Porada a tato tema...

Asi je tych oklamanych co naleteli vela, ked varuju uz aj media ,takze prikladam ;)
http://udalosti.noviny.sk/ekonomika/26-01-2012/hviezdne-zarobky-pre-kazdeho-staci-zaplatit-a-dzob-snov-je-vas.html
JAJA11
27.01.12,11:45
Nahodou som si pri pozerani sprav vsimla, ze v reportazi bola pouzita Porada a tato tema...

Asi je tych oklamanych co naleteli vela, ked varuju uz aj media ,takze prikladam ;)
http://udalosti.noviny.sk/ekonomika/26-01-2012/hviezdne-zarobky-pre-kazdeho-staci-zaplatit-a-dzob-snov-je-vas.html

Myslím, že je dobré, že sú takéto relácie v spravodajstvách. Je to upozornenie pre tých, ktorí veria, že im niekto niečo dá zadarmo, alebo ho nechá zarobiť také veľké peniaze. Zvlášť, keď k tomu ani netreba žiadne schopnosti a skúsenosti. Zahmlievanie informácii o tom čo budem robiť a len informácie o tom, koľko zarobili iní treba brať s rozumom a nenaletieť....
MiškaHryzka
29.01.12,17:15
Kazdy ma svoj vlastny rozum slecny :) ci uz sa stali partnermi alebo nie, nikto nam pistol k hlave neprikladal :)
JAJA11
29.01.12,17:22
Kazdy ma svoj vlastny rozum slecny :) ci uz sa stali partnermi alebo nie, nikto nam pistol k hlave neprikladal :)

Som rada, že ste tu znova. Ja by som rada vyskúšala túto prácu, ale nepíšte mi kto koľko zarobil, ale napíšte mi sem čo bude mojou prácou. Čo presne bude náplňou práce. Aby som vedela či na tú prácu mám. :o
peppe0
08.02.12,21:01
Skoda ze som si nepreklepol tuto firmu Prehlad Sluzieb (az po hlbsom googleni som sa dopracoval k Family G) skor. Narazil by som aj na tuto diskusiu a usetril tak cas a dve cesty do BA (druhe kolo bolo dnes)

Reagoval som na inzerat znejuci nejak takto: Zadávanie inzercie na internet ohľadom oblastí, ktorým sa venujeme, telefonická a mailová komunikácia s klientom, s manažérom, organizovanie obchodného stretnutia. Práca bude po zapracovaní na ŽL, ktorý však nie je potrebný hneď od začiatku, až po zapracovaní. Je ich velmi vela a podobneho typu. Volal som na dva rozne ale bola to rovnaka "firma" Prehlad sluzieb.

V prvom kole sa clovek nedozvie o co ide a co je naplnou prace. Len ho pomalicky zacinaju spracuvat na temu ako moze pozitivne ovplyvnit svoj prijem. Druhe kolo som absolvoval s tym ze... ked nic ine aspon sa poucim akymi premyslenymi sposobmi da podnikat :). Opat to zacalo na temu mizernych zarobkov a motivacii potrebnej k podnikaniu. Ale nezdalo sa mi to az nejak mozog vymyvajuce. Su urcite aj ini a intenzivnejsi. No ked padlo slovo na nutnu investicu tisicky ako vstupneho kapitalu, som spozornel.

Praca mala spocivat v zadavani inzeratov na net. Predpokladam typu... ponukame elektroniku, stavebne materialy, auta atd. (vsetko z portfolia firmy) s X% zlavou. Zaujemca by mi zavolal a specifikoval jeho poziadavku. Tu by som posunul zodpovednemu managerovi z danej oblasti v BA. Ten ju posle partnerskemu dodavatelovi s ktorym je dohodnuta proviza a vyhotovi cenovu ponuku. Tu by som poslal klientovi. V pripade ze by suhlasil, dohodol by som mu stretnutie s danym managerom v BA (ano. zakaznik by pravdepodobne musel cestovat aj stovky km k podpisu zmluvy. aspon tak mi to bolo vysvetlene na jednom priklade). Za toto by som mal dostat 495 eur fixnu proviziu pri obchode nad 1000Eur. Ak som to spravne pochopil. Pri mojej otazke ale co ak niekto chce elektroniku povedzme za 800 eur kolko bude moja provizia. Zevraj pri elektronike si provizu urcim sam na zaklade ceny od dodavatela :)

Zaujimavy system netvdim ze nemoze fungovat pri vacsich financnych objemoch. Ale kolko takych bude? Treba kriticky mysliet a pouzit sedliacky rozum. Ak by sa jednalo povezme o tovar v hodnote 2000 eur. Aku zlavu vie dat ich dodavatel? Ked len provizia pre mna ma byt 500Eur??? A ze by si odkrojili z kolaca menej a dali zarobit mne? :) Na to bola odpoved ze nemusim sa bat oni robia len velke zakazky. Dalsia vec. Ked bude len 50 ludi intenzivne a precizne zadavat kazdodenne inzeraty, budu si navzajom "liest do kapusty". Na moju otazku ci za poslednych 7r co posobia na SVK trhu sa nenaslo dostatok ludi bola odpoved ze hladaju preto lebo chcu expandovat a rozsirovat pobocky. Za 7r a pri takych super podmienkach mali byt v minimalne kazdom kraji. Asi je to narocna praca davat tolko inzeratov ze to potrebuju takto outsourcovat zivnostnikom za lukrativne provizie. Preco na to nemozu zamestnat jedneho, dvoch, troch ludi za 500 eur fix, urcite by im boli za to vdacni a ochotne by davali inzeraty od rana do vecera. A cela provizia by ostavala vo firme. Toto ich asi nenapadlo :)))

Takze toto boli moje dojmy po dnesnom pohovore. Chcel som ich este potrapit par otazkami a modelovymi situaciami cez email ale ked som si precital diskusiu a pozrel tu reportaz v TV tak nebudem stracat s nimi cas. Len bohuzial im asi kopu ludi im naleti podla toho kolki si tam podavali klucku. Esteze mnohych odradi nutnost mat zivnost a vstupny vklad.
marianocka
13.02.12,07:51
len mala oprava - tych 495eur provizie je za obchod NAD 3300eur, nie 1000...
a myslim, ze je zbytocne sa zamyslat, ako inak by mohli fungovat, ked oni presne vedia preco funguju tak, ako funguju.. Je to na tych "novych" nestastnikoch postavene - na tych ich poplatkoch.
ved inak je to uplne NO NAME firma, akoze sa ohanaju 15 rokmi na trhu a kto o nich v zivote pocul?? v ponuke realit nejakych zopar osuchanych veci, naozaj nic uz na prvy pohlad.
a ak sa firma vola "prehlad sluzieb" to si snad koleduje o neuspech (to by mozno v 1973 uspeli s takym nazvom..)
de_Molay
17.02.12,15:03
Tak dneska som absolvoval aj ja druhe kolo, celkovo som tam uz bol trikrat, bo na prvy krat ma nevybrali...asi som sa im zdal moc inteligentny a rozhladeny...ale teraz sa mi podarilo postupit :D Len lutujem, ze som si toto vsetko neprecital pred tym, siel by som tam aj tak, ale aspon by som im dobre nalozil...

Inak na svatovojteskej vsetko pri starom, cakaren kde je plno ludi...nejaka asistentka tvariaca sa velmi dolezito...pohovor vo dvojici...naslubovane velke peniaze...a bla bla bla...kvantum informaci ktore clovek nestihol spracuvat...

Pohovor som absolvoval s nemenovanou slecnou Denisou J. Inak celkom sympaticka kocka, skoda jej :D :D :D chvilku som premyslal, ze ju aj na kafe pozvem...

Musim povedat, ze to maju celkom dobre premyslene a ojeklamat vedia vcelku dobre...hlavne pri prvom kole som nepobadal nic podozrive, moc tam k tomu ani nie je priestor. To ze to nie je uplne standartny pohovor si clovek neuvedomi, hlavne ked dole maju plnu cakaren ludi tak si povie, ze takto najprv vyselektuju uzsiu skupinku a z nej este budu potom osobnejsim pohovorom vyberat.

Ale druhe kolo, no to je prihoda k taboraku...vymyvat mozog a presviedcat vedia dobre, v tom kvante informaci a sum penazi clovek nema moc sancu uvazovat triezvo, urcite sa vsetci hned vidia s tisickami eur po vackoch v novych autach...az s odstupom casu si uvedomi, ze to je cele hovadina a zacne mu tam nieco smrdet...hlavne ked na konci strelia tu vetu ze "a toto vsetko mozete mat len za 1060 euri" Uz len to je dost podnet na zamyslenie. Nevraviac o tom, ze ten ich system na provizie nemoze realne fungovat, vsak ja som mal pocit ze aj ked si moj kocur doma prdne tak mi za to daju 40 euri.Celkovo som tam postrehol par veci a detailov ktore ich prezradzaju resp. zanechaju v cloveku veeeeelky pocit pochybnosti...

- nulovy zaujem o CV, nikto neriesi kto ste, co ste, co ste studovali, ake mate vzdelanie, prax ci mate nejake doplnujuce vzdelanie...ani prd o tom, mozete si do zivotopisu dat ze ste najomny vrah a zabili ste Kenedyho, aj tak vas pozvu a ani vam to pri pohovore nevytknu...
- ak fakt tocia take prachy ako tvrdia, preco sedia v takej prasivej diere v rozpadajucom sa rodinnom dome s hrdzavou pokazenou brankou a nie v nejakych lukrativnych priestoroch v administrativnej budove...v Bratislave je ich plno
- dalsia vec co mi udrela do oci, je zariadenie kancelari resp. tej ich smradlavej kuchynky...a dnes si tam dokonca niekto kuchtil zradlo :D . Ako ja keby som zarabal take prachy ako oni o sebe tvrdia (hej hej, stare zname 2000-3000 eur za mesiac) tak si nekuchtim nejaky sajrajt na hrdzavej panvici ale vymetam restauracie alebo si rovno necham vozit hotove...
A aspon nejaky vesiak by si mohli dat do tej cakarne...a na zachod normalny osviezovac...
- asistentka, ci manazerka co sa snazila opravit dvere s pucikom na cesnak (realne dosla do kuchyne ze musime chvilku pockat lebo musi opravit dvere a vytiahla z suflika pucik na cesnak)

Tak to su take moje pocity a skusenosti s touto slavnou firmou...uz ani neviem ako sa vola...lebo maju asi 5 mien. Prajem vela stasia a trpezlivosti so zalobami a dufam, ze sa vsetkym okradnutym podari dostat spat svoje peniaze od tychto smradov co len vyuzivaju situaciu, ludsku biedu a hlavne vysoku nezamestanost...

HOWG
de_Molay
17.02.12,15:08
A inak som rad ze sa toho chytili media, ludi treba aj varovat...im by tam normalne mal nabehnut stab s kamerou a spytat sa ich "dobry den, mozete divakom nasej televizie odpovedat, ako sa citite ked ojeklamete a okradate ludi?"
jankasipka
20.02.12,10:26
Ja som dnes mailom oslovila túto spoločnosť - a dostala som zaujímavú odpoveď:

Toto je môj mail:
"Vážená "spoločnosť", takmer na všetkých slovenských portáloch, ktoré sa zaoberajú ponukou práce, má vaša spoločnosť takmer 99 %-né zastúpenie. Máte teda skutočne úžasných pracovníkov, snažia sa poriadne. Veď vlastne to je ich pracovná náplň, inzerovať čo najviac a potom získať "pod seba" čo najviac "naivných ľudí" !!!!
Aj ja som jedna z tých, ktoré absolvovali u Vás pohovor a tiež som mala pár minút na rozhodnutie, či zložím 1000 eur a prijmem prácu. Síce dodnes neviem akú, ale to nie je podstatné. Aj som chvíľu váhala, no som rada, že som to neurobila.
Chcem sa opýtať, ako sa vám funguje, keď už čelíte aj hromadným žalobám?? Viď diskusia:
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-95247.html
Už by bolo načase, aby ste "ukončili" túto vašu činnosť, aby sa na pracovných portáloch objavili aj skutočné ponuky práce, a nie tieto vaše .... blbiny ...
S pozdravom, Jana"

A tu je ich odpoveď:
"MLM je dnes bežne používaný vo viac ako 150 firmách na Slovensku. Na Harvarde sa dokonca tento systém vyučuje.

Každý z nás má nejaké to poistenie (domu, auta, bytu), veľa žien si privyrába predajom kozmetiky (Avon, Oriflame, Herbalife, Mary Kay,....), ľudia si kupujú vitamíny v lekárni a aj všetky lieky, veľa ľudi si privyrába ako rôzni sprostredkovatelia pre poisťovne, pre obchody, ďalej práca v realitných kanceláriách, a iné a nikto si pri tom neuvedomí, že všade ide o ten istý spôsob MLM, niekde v menšom a niekde vo väčšom. Aj predajca auta, predajca nábytku, predajca kobercov, predajca v Baumaxe, predajca CD, predajca svietidiel, predajca obuvi a iné .... dostane svoju províziu, keď Vám tovar predáva a nezaoberáte sa tým vôbec.
Provízna forma vyplácania je podľa mňa spravodlivá. Kto robí, ten zarobí a kto čaká a nič nerobí, ten si nezarobí. Aj živnostník nezarobí nič, ak len čaká a nepracuje.

Naša spoločnosť nikoho nenúti do spolupráce. Podotýkam, že náš partner sa nestane našim zamestnancom, ale stane sa sprostredkovateľom, preto musí vyvíjať nejakú činnosť. Zaplatenie vstupného poplatku si treba premyslieť a zmluvu si dobre prečítať. Tak ako ste ti to Vy premysleli a neuzavreli ste s nami zmluvu. Mali ste na to právo. Je to nemalý peniaz, chce to naozaj dobré vysvetlenie a dôvody. Ak si niekto dobre neprečíta podmienky zmluvy a podpíše , že všetkému porozumel a potom ani nič nedodrží, tak potom je ťažko s niekym komunikovať a niekoho obviňovať. Verte mi, že každý prípad je o tom istom, niekto si neprečítal dobre zmluvu.

Za existencie našej spoločnosti na Slovensku sa riešili právnou formou len 2 zmluvy. Jedna dopadla dobre v prospech sťažovateľa a jedna v prospech našej spoločnosti. O žiadnej hromadnej žalobe zatiaľ nemáme informácie, len si to ľudia píšu na internete, takí čo si neprečítali dobre zmluvu a zavádzajú ostatných.
Naša spoločnosť ani nemá toľko všetkých spolupracovníkov od jej existencie na Slovensku, od roku 2005, koľko sa píše o počte ľudí, že podali hromadnú žalobu.

Títo ľudia si vôbec neuvedomujú, že vieme o tom, kto to píše a že sa všetci zaviazali (§12 VOP našej zmluvy) a podpísali, že budú chrániť dobré meno našej spoločnosti a nebudú šíriť informácie, ktoré by privodili ujmu našej spoločnosti s tým, že v prípade porušenia tohto záväzku z ich strany, môže spoločnosť odstúpiť od zmluvy s nimi bez náhrady a využiť aj právne formy ochrany našej spoločnosti za poškodzovanie jej mena a to súdnou cestou.

Naši partneri okrem snahy získať partnerov majú na výber rôzne možnosti spolupráce:
1, predávať reklamu podnikateľom s okamžitým ziskom s každého predaja, reklama je za veľmi dobrú cenu
2, predávať príplatky k reklame s okamžitým ziskom z každého príplatku
3, získavať klientov, ktorí si zaplatia veľkú farebnú reklamu svojej firmy na našej stránke a v katalógu s okamžitým ziskom pri predaji tejto reklamy
4, zakúpenie elektroniky, stavebného materiálu, nábytku a iného tovaru a služieb so zľavami od našich partnerov
5, možnosť kúpy tovaru na výhodné splátky, možnosť úveru výhodného
6, sprostredkovanie predaja, kúpy alebo prenájmu nehnuteľnosti a iné.

Napriek všetkým článkom, ktoré sa píšu na internete, sa našej spoločnosti darí. Takmer denne pribudne na našu stránku nejaká nehnuteľnosť na predaj, prenájom alebo dopyt na nejakú nehnuteľnosť. Inzercia sa predáva, reklama sa predáva, tovar so zľavami sa predáva. Odovody za zamestnancov sa platia načas, všetky faktúry máme uhradené, platby na Daňový úrad odvádzame načas. Koľko je takých spoločností na Slovensku?

Neverte všetkému, čo ľudia píšu. Sú nahnevaní. Len nechápem, prečo teda zmluvu s nami uzavreli a potom nepracovali. Mohli využiť možnosť vrátenia vstupnej sumy a neobviňovať nás. Len by museli dodržať podmienky uzavretia zmluvy a to nespravil nikto z týchto ľudí. Aby to zakryli, tak vypisujú všeličo a všelikde a obviňujú nás.
S pozdravom

Family G, Sk s.r.o. - FG Reality
Šoltésovej 1995, Trenčín
Tel.: 032/65 24 804
Fax: 032/65 24 805"

Takže milí diskutujúci - urobte si vlastný názor.
vojto9
20.02.12,15:20
zdravim...bol som na pohovore a na druhom kole u tejto firmy čo spominate. ked sa nato pozriem realne, človek čo vravi že zaraba tisicky eur, nechodi oblečeny jak bežny človek. čakal som že budu všetci vyobliekany v oblekoch, pred firmou pekne auta... namiesto toho som bol na pohovore slušniejšie oblečeny jak oni. kuchynka ako čakacia miestnost, ktora je cela špinava je dost odradzujuce. kancelarie o ničom, pričom v každejmi tvrdili, že neni ich. hm...zaujimave. je to cele čisto pyramidova hra, ved načo by naberali ludi? len preto aby sa obohatili lebo ine kšefty nejdu. ved keby išli nezarabali by radšej do vlastneho vrecka ešte viac eur? je to smiešne. je otazkou času kedy sa to cele zruti. smutne je, kolko ludi nato doplati ešte. inak keby ich system fakt fungoval, čo nefunfguje, bol by to skvely biznis. tolko mojho nazoru. medzi nami, ked si trošku preverite ludi čo tam pracuju po nete dozviete sa zaujimave info, ako aj ja, čo vam veci iba potvrdia.
sexibloncka
25.06.12,08:43
tiez som sa popalila. jasne, firma Family G, Prehlad sluzieb je obycajna pyramida. nic ine sa tam neda robit okrem oj..avania ludi o 1060 eur :( je to pod moju uroven, radsej ozeliem tych 1060 ,co som tam dala ako oklamat dalsich :(
sexibloncka
25.06.12,08:46
pani Marianocka, my zo stredneho slovenska ked pocujeme 495 eur za jeden obchod, dame sa lahko oklamat :( a to som obetovala nasetrene peniaze na kupu tej ich licencie :(
sexibloncka
25.06.12,08:48
ano, a slubuju karieru a pritom za celych ich 15 rokov existencie tam su traja manažeri :( ak ich teda tak mozem nazvat, lebo naozaj, ja nosim drahšie kusky ako oni a to zarabam podstatne menej :D
sexibloncka
25.06.12,08:50
hej, preto ste radsej odisli z firmy,ze :D
sexibloncka
25.06.12,08:52
kariera spociva v co najvacsom pocte vybratych 1060 eur. a reklamu robit ich stylom sa neda. behat s kuponmi po firmach, ci vobec niekto potrebuje reklamu? za ubohych 40 eur pe mna?
sexibloncka
25.06.12,08:53
v tej firme nie je persona Deriko, tam vsetci robia na zivnost, nemaju vyplatne pasky. je to pyramida
sexibloncka
25.06.12,08:53
a nezarobili ste nic?
majkljibb
30.06.12,05:56
Ja som bol len na 1pohovore ktory prebiehal tak ze sa popytali o mne a neskorsie kedze mam len 19rokov kolko si myslim ze zarabaju priemerne ludia na Slovensku a kolko zarabaju v ich firme, ta zabila dakych 2500€ sice mi to bolo cudne no pozadovali odomna aby som si spravil živnosť ... uz len z tych penazi som si myslel kadiake veci ako by sa mi zilo ... no otec zavolal rodine do BA nak preveri firmu prehlad sluzieb (cize ceska firma) a poslali mi odkaz na tieto diskusie a teraz uz viem ze som si usetril cestu do BA sice by som bol so sestrou ale takych prilezitosti bude... dikes ludia :D
welawrawna
01.07.12,10:20
Zdravím, ešte sa tu niekto tomu venuje, ja som minulý týždeň podpísala zmluvu a teraz či čítam, ma doslova dostáva do kolien, jasné som bola naivná, išla som za zárobkom, práve som podala v mene firmy inzeráty, šľak ma trafí, to vážne je len nejaký podfuk??? Už moje prachy neuvidím? Ja som živnosť už mala, takže ja som sa nebála do toho úsť a za takú prácu sa mi zdal plat adekvátny, na pohovore bola pani veľmi milá a úslužná a všetko mi vysvetlila bez problémov, podpísala som zmluvu, ze ak za 6 mesiacov nezarobím, peniaze mi vrátia a odkúpia aj kupóny. Takže poprosím Vás všetkých čo o tomto viete aby ste ma kontaktovali na mail vilminsvet@gmail.sk
roztopašnica
04.07.12,04:53
Pani welawrawna, do 14 dní mate právo podla zákona odstupit od zmluvy bez udania dovodu. Mám to právnikom potvrdene. Pre mna uz bolo neskoro,ale vy este mate cas. Každá zmluva je napadnutelna.
roztopašnica
04.07.12,04:55
ked tak vyborne zarabaju, preco chodia vsetci MHD a obliekaju sa ako sa obliekaju? za 5 eur aj s topankami?
roztopašnica
04.07.12,13:58
roztopašnica
04.07.12,13:59
jaro92
21.07.12,09:42
Ďakujem Vám všetkým,
mňa najviac zmiatlo, že o "Katalógu obchodu a služieb" som nič pochybné nenašla, kým som nezistila, že je to vlastne Family G. Idem z toho von.
misoft
21.07.12,10:02
http://firma.familyg.sk/
Veľavravné nič nehovoriace bla-bla-bla-bla. Veď oni "poskytujú" služby - niekto sa spýta, oni zagúglujú a posunú ďalej a ešte si za to vypýtajú lóve.

Ruky preč od nich!
bejokajo
14.08.12,08:22
bejokajo
14.08.12,08:25
perfektne recenzie :D
bejokajo
14.08.12,08:26
perfektne recenzie :D
bejokajo
14.08.12,08:26
napln prace je ojebavat ludi, nepochopili ste? :D
bejokajo
22.08.12,05:48
http://www.hojko.com/praca-assistent-managera-t168650-20.html aj tu su tie ich manazerske posty dobre ohodnotene :D
karovanakosela
22.08.12,06:47
jaj, bejokajo, je toho viacej o nich popisane:

http://www.lupa.cz/zpravicky/upc-chce-pripojit-100-000-domacnosti/265699/vlakno/

je nas viac, co chceme napadnut tuto firmu,ze nas okradla o peniaze. Pyramidka, MLM alebo podla nich PODNIKANIE Z DOMU :D :D
karovanakosela
22.08.12,06:48
ja ich poznam este pod starym nazvom Prehlad sluzieb, nie Katalog obchodu a sluzieb :) ale skusenost mam rovnaku ako Ty. a ako, podarilo sa Ti z toho von?
karovanakosela
22.08.12,06:52
ano, ja som absolvoval 4 sedenia, kym som nepriniesol peniaze, a z toho 3 krat to iste oblecenie :) dokonca prave vedla v kancelarii niekoho ohovarali :D a pani,ktora mi otvarala, prave kricala kolegyni,ze uteka na bus o piatej :D taka podnikatelka :D
karovanakosela
22.08.12,06:54
hej, hej, vravim, 4 krat som tam bol, z toho 3 krat ta ista kosela :D fuj,ale clovek si to az teraz uvedomi, s odstupom casu
karovanakosela
22.08.12,06:59
je to tak, rad napisem tej redaktorke aj ja svoju skusenost. dufam,ze v buducnosti sa tomu budu viac venovat
karovanakosela
22.08.12,10:24
to som si aj ja vsimol, manazer v jednej koseli tri krat a stihla blondinka, manazerka v kancelarii mala kratke cierne minišaty so žmolkami,ktre uz ani perwoll nevyperie a atrapu značkovych balerin :D
sialenazenska
22.08.12,13:41
je o nich plny internet, zrejme potesili svojou existenciou miliony ludi :D
ja teraz bojujem s pravnikom ako napadnut tu ich garanciu vratenia penazi po pol roku,co slubuju :( lebo firma sa z toho vyvracia

http://diva.aktuality.sk/forum/praca/57119/prehlad-sluzieb-family-g-katalog-obchodu-a-sluzieb-poznate-ich/
melonovykral
23.08.12,05:02
menia tusim nazov firmy castejsie ako ponozky :D a pritom je to stale ta zhnita Svatovojtešská 19 :D nech sa volaju Family G, Prehlad sluzieb, Katalog obchodu a sluzieb alebo aj FG Reality :D
su horsí ako nebankovka :D
tu mate istu stratu penazi na 100 percent :)
http://diva.aktuality.sk/forum/praca/57119/prehlad-sluzieb-family-g-katalog-obchodu-a-sluzieb-poznate-ich/
hrasok
23.08.12,05:13
patrím k tým, ktorých okradli. Aj keď som
si myslela, že sa môžem stať maklérkou a nájsť cestu z problé-
nov. Niekoľkokrát som sa zúčastnila takzvaných školení,
neskôr som zistila, že oni si z toho robia diskotéku a ja mám
len ďalšie výdavky s cestou do BA a späť domov. Keď som
žiadala vrátenie peňazí, tak ten zhašišený riaditeľ sa mi vysmial,
že či mám nejaký zoznam takzvaných obetí, ktoré som zohnala.
Zámerne ma ta Cigánka neupozornila na to.
Tak držím päste a ochotne sa pripojím, aby boli zastavení
a nezneužívali ďalšie obete, ktoré si naivne myslia, že majú
šancu.
hrasok
23.08.12,05:16
a podarilo sa? pochybujem, vzdy vedia, ako na ludi,aby neodstupili. respektive neni sanca ,aby Vam vratili peniaze
hrasok
23.08.12,05:17
stale tam robi otvaračku dveri pani Diana? :D stara ,tučnučka podniaktelka?
milalesnozienka
23.08.12,06:10
mam podobnu skusenost :( prisla som o 1.ooo eur zo dna na den. Ked som zistila po zaskoleni,ze jedine,co mozem robit a kde zarobit,je davat inzeraty na pracu, chcela som odstupit. Dlho mi nikto neodpisoval,az ked som dosla na firmu, mi povedali,ze uz uplynulo 14 dni, ze len do 14 dni mam narok odstupit. ze jedine treba makat a vydelavat :(ale ja tiez nie som hlupa, nemam zaujem o pyramidu,ani MLM ,ani o ine o.ebavanie ludi
milalesnozienka
23.08.12,06:11
mam podobnu skusenost :( prisla som o 1.ooo eur zo dna na den. Ked som zistila po zaskoleni,ze jedine,co mozem robit a kde zarobit,je davat inzeraty na pracu, chcela som odstupit. Dlho mi nikto neodpisoval,az ked som dosla na firmu, mi povedali,ze uz uplynulo 14 dni, ze len do 14 dni mam narok odstupit. ze jedine treba makat a vydelavat :(ale ja tiez nie som hlupa, nemam zaujem o pyramidu,ani MLM ,ani o ine o.ebavanie ludi
princezna-DL
23.08.12,06:15
s touto firmou mam velmi zle skusenosti. Cloveka najskor nahovaraju ako budu zarabat, aky super pracovny cas budu mat a potom ich takto spinavo okradnu ked chcu od toho vsetkeho odstupit. Dva mesiace som vkuse hladala ludi, posielala ich do kancelarie a aj zhanala reality a nic z toho nebolo. A ked som chcela vypovedat zmluvu v stanovenych 6 mesiacoch, v ktorych som mohla poziadat o vratenie penazi, nikto to nechcel riesit, riaditel Kricka mi asi 2tyzdne neodpovedal na maily ani telefony, jednym slovom uplne sa vykaslali na to. Chcela som to od nich aj vymahat nejak sudne s priatelom ale nakolko mam znameho ktory sa vyzna v takychto papieroch hned mi povedal,ze nemam sancu lebo ta zmluva je tak postavena ze isto nemam narok na vratenie penazi. Ja som si zmluvu pred podpisovanim citala ale tiez nie som odbornik a v danom momente som tomu chapala ked som ju podpisovala ale vidim ze som dost pochybyla.
Cize v pripade ak sa budete pokusat nejak to prezentovat tak sa pridavam tiez a najma ked vidim na internete same inzeraty na pracu od nich, a hlavne ked su to take klamlive inzeraty...
princbajaja
23.08.12,07:59
ja som bol na pohovore u takej vysokej češky v ošuchaných čižmach, lacnych rifliach s napodobeninou opasku Louis Vuitton , ktora mi tiez tvrdila,ako mozem paradne zarobit. Vedla v zafajčenej kancelarii tučny vysmiaty čech, ktory si cez brucho isto ani na pipika nevidi pri štaní. Aspon ten mal slušny oblek.Na pohovore som bol v starom ošarpanom dome, kde by sa im zišli dvere aspon lakom pretriet, usadili ma do akejsi kuchyne, dolu v kancelarii si nejaka partia klebetila a fajčila. Smrad ako v krčme.na to,ze bola sima, nemal som si ani kam kabat odlozit, lebo vesiaky im nic nehovoria.slubovali mi firemne auto v buducnosti a ja som pritom parkoval za ich ošarpanou modrou oktaviou s bielym AUDI :Dco Vam budem hovorit, nonsens :) a dvere mi otvorila nastastie mila cernovlaska v okuliarkoch, ktora sa mi sice nepredstavila,ale aspon sa milo usmiala :)a odisiel som vysmiaty jak leco, lebo som si vypocul tu smršt vtipov p.Kučerovej :D a odisiel bez ujmy na bankovom konte :D
divoka
23.08.12,08:31
jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj, moj priatel tam pracoval a ak si chcel vratit investovanych 1000 eur, musel objednavat ludi na pohovory ,ktorí tiez zaplatia. BOhuzial, peniaze sme malli pozicane, a ked ina moznost nebola, musel ist ich stylom. Ked vsak zarobil prvu 5OOvku z jedneho zamestnanca, aj tak sa vykaslal nakoniec nato. za tu hanbu mu to nestoji, radsej zvysnych dlznych 5OO eur vracal splacanim kamaratovi postupne z toho,co zarobil v klasickej a hlavne cistej praci :)
karovanakosela
05.09.12,05:32
krystallady
05.09.12,05:37
Zacnem od zaciatku. Minuly rok v maji som bola na pohovore u firmy FamilyG, sidliacej na Svatovojtesskej oproti Polusu. Na prvy pohovor som prisla sama. Ked som tam prisla otvorila mi postarsia pani a usadila ma do takej nejakej kuchynky, kym ma mal prijat pan, na ktoreho inzerat o praci som reagovala. Nakoniec ma zavolali do kancelarie kde vsak necakal ten s ktorym som sa dohadovala na stretnuti ale prijala ma taka starsia pani a povedala mi ze pohovor budem mat s nou, lebo dotycnemu nieco do toho vbehlo a nemohol prist.Tak pohovor skratka prebehol asi tak, ze sme na nom boli dve naraz a trval ani nie 10minut. Mala pred sebou dotaznik s nejakymi 6-7otazkami ale takymi ze: kolko chcem zarabat, co si chcem kupit a podobne a nie pohovor na ktorom sa Vas nieco osobne pytaju aby zistili nieco o Vas ako to byva na normalnom pohovore. Ale v danom momente mi to neprislo zvlastne. Ked sa "pohovor" skoncil tak mi oznamili ze vecer mam zavolat ci ma vybrali do uzsieho vyberu. Tak som zavolala a povedali ze mozem prist na druhu cast pohovoru, ze som presla ale mam s niekym prist.Nakoniec som prisla na tu druhu cast so svojim priatelom. Tentokrat ma prijala zas ina slecna. Bola celkom prijemna a tak vsetko obkecavala ze tomu sa nedalo neuverit. Dokonca aj priatel vsetkemu uveril a povedal ze by ho to mozno tiez bavilo, ale on si pracu nezhanal tak kaslal na to. Tak opisovala tu firmu ze naozaj to vyzeralo akokeby bola naozaj fungujucou. Rozpravala ze sa mozem venovat vselijakej oblasti - maloobchod, velkoobchod, stavebnictvo, reality, reklama... Na koniec pohovoru vsak prisla necakana vec - treba si zakupit "frencizu" aby som mohla pod ich nazvom fungovat a to za cenu 1060eur. Nemala som tolko pri sebe a musela som si to rozmysliet ale nakolko ma tak perfektne vedela namotat tak ja som to uz teoreticky aj rozmyslene mala a priatel tiez nebol proti kedze tiez tomu vsetkemu uveril. Ale aj tak som zaplatila zalohu 60eur a povedala som ze o mesiac teda pridem vyplatit aj zvysok.A o mesiac som aj prisla. S tazko naskrabanymi peniazmi, ale verila som ze to bude super praca. Hned ako som v podstate zaplatila tak ma zacali "skolit". jedine co som vsak stale robila je ze som vyhadzovala inzeraty o praci na internet a stale tam posielala nejakych ludi. Za tyzden som tam mala aj 20ludi. Aj reality som mala - mala som vela zohnanych na predaj realit. Ale stale nic. Dlhe 3mesiace som bola bez zarobku. Ale teraz tomu ani neverim ze som nic "nezarobila". Zarobok mal byt vzdy ked niekto podpise zmluvu ze bude tiez robit pre tuto firmu - okolo 500eur to bolo. Dlhe 3mesiace mi nikto nic nedal, ale neverim tomu ze nikto nepodpisal zmluvu. Teraz uz viem ze aj ja by som zarabala na nevinnych ludoch al vtedy mi to este tak neprislo.No a kedze som nemala peniaze tak som si zacala hladat robotu a aj som si nasla. Tak som si povedala ze v tejto firme uz nebudem robit a kedze mala som lehotu 6mesiacov od podpisania zmluvy, ze mozem poziadat este o navratenie penazi (sice by mi vratili len nejakych 900eur ale aj to je lepsie ako nic)tak som aj poziadala o vratenie. Kontaktovala som niekolkokrat svoju "manazerku" ze to chcem spat. Zo zaciatku so mnou voec nekomunikovala - ani na maily ani na telefonaty nereagovala. Ked sa konecne ozvala dala mi kontakt na riaditela Kricku a ten asi mesiac nereagoval absolutne na nic. Uz som bola na nervy z toho vsetkeho neustale som volala pisala a nikto nic. Az po mesiaci sa mi ozval ze nemam na to narok lebo som nieco nesplnila podla zmluvy. Mala som z toho vsetkeho take nervy ze som sa zacala vyhrazat ze ich udam a pojdem s tym na policiu. Ale dala som tu zmluvu jednemu znamemu co sa tomu rozumie a povedal ze nemam sancu to vyhrat. Lebo v zmluve bolo nieco tak napisane ze som nemala narok na vratenie penazi. Ako obycajny clovek som si celu zmluvu preciatala pred podpisom, ale som rozumela vsetkemu ked som to citala - aspon som si to myslela.... Ale na to vas nikto neupozorni ze si musite viest aj nejaku evidenciu a podobne... A tak som skratka prisla o svoje peniaze.Je to jeden velky podvod, okradaju stale ludi a malo by sa tomu zabranit. Zrejme svoje peniaze uz nikdy neuvidim, s cim som sa uz ako tak zmierila, i ked keby sa nahodou vratili bola by som nesmierne stastna nakolko ideme s priatelom stavat dom a velmi by sa hodili, ale ked sa aspon zabrani tym sviniam okradat prostych ludi budem rada...
krystallady
05.09.12,05:41
pozor na nich, teraz sa vraj volaju uz zase inak - nejaky Katalog obchodu a sluzieb,co sledujem inzeraty

http://www.fgreality.sk/pobocka.php?id=18

este sa nehanbia aj vystavit svoje ksichty tam, toto je ta ich divizia realitka :D
taťkošmolko
05.09.12,05:59
spolupraca.joko@gmail.com (spolupraca.joko@gmail.com) - nikdy nereagujte na inzerat tejto pani, tiez k nim patri.
1mamina
05.09.12,11:28
Dobrý deň,
ja by som len chcela reagovať na toto čo som si tu prečítala. Žial sa musím "pochváliť" i keď nerada, že som naletela aj ja. Na tieto recenzie som prišla až tu od Vás.
Ak by sa ozaj našiel niekto kto by s tým vedel zatočiť pridám sa.
karovanakosela
06.09.12,12:23
1mamina, ak mate zaujem nam pomoct , prosim ozvite sa mi na karovanakosela@centrum.sk :) uz nas je az az
miki233
11.09.12,06:45
Ďakujem všetkým, ktorí sa zúčastnili tejto diskusie. Tiež som takmer naletela, našťastie som si len dohodla stretnutie a včas našla túto diskusiu. Stále sa mi na tom ich inzeráte niečo nezdalo, nadštandardné príjmy v podstate za nič? Ľahko sa tomu uverí, avšak sedliacky rozum vraví niečo iné.
Ešte raz všetkým vďaka a pevne verím, že si ľudia začnú preverovať spoločnosti ponúkajúce prácu skôr, než sa vzdajú stoviek, či tisíc eur za nič.
zuzana1980
12.09.12,08:36
Dobrý deň,
pred viac ako dvoma rokmi som prišla s Family G do kontaktu, ale hneď som ich niekam poslala. Dávajte si POZOR!!!! Ja som práve zistila, že sa jedna pani skrýva za živnostníka a odhalíte to podľa toho, že Vás pošle na pohovor na Svätovojtešskú.

Dnes som odhalila, že som regovala na inzerát jednej firmy - i keď som ju preklepla cez dostupný živnostenský register či existuje, odkedy funguje a plus cez stránku Sociálnej poistovne či nemá dlh.
Pani mi včera poslala email, aby som jej zavolala v termínoch, ktoré uviedla do emailu a že si dohodneme osobné stretnutie. Pri telefonickom rozhovore povedala, že nebude so mnou ona robiť pohovor lebo že je PN, ale že treba ísť na Svätovojtešskú, že treba zvoniť na zvonček. Sídlo firmy uvidím podľa toho, že tam je logo firmy "Katalóg služieb a obchodu" a že tam majú kanceláriu. Prvé čo ma napadlo, že živnostník si môže dovoliť kanceláriu pri Poluse, keď má prevádzku v Petržalke? (tým nechcem nikoho uraziť, to nie, ale prišlo mi to divné). A potom ma napadlóóó....no jasnéééé...ved ide o Family G:-))))))))))))......takže určite tam dnes neprídem a zaobíjdu sa na pohovore aj bez mojej maličkosti.
Keby som ich nepoznala, určite by som naletela a prišla by som na pohovor a bola by to strata času pre mňa.
renspa
02.11.12,17:19
no predstavte si dcera mala ist v utorok na pohovor na Svatovojtessku dakujem pekne za tuto debatu, samozrejme ze nikam nejde
Janulienka5000
08.11.12,14:17
Slávka Rabínová pracuje ako riaditeľka firmy Ametist Dubnica nad Váhom - viď drahé hrnce Porada.
Janulienka5000
08.11.12,15:57
Ako som si všimla bývalá pani konateľka Slávka Rabínová pracuje ako riaditeľa Ametist Dubnica - priamy predaj hrncov, elektriny a pod. Zúročuje asi skúsenosti.
vk5umv
17.01.13,18:48
Ja jsem jim taky naletela:(
Bronika777
30.01.13,16:58
Dakujeeem Vám....este dobre že ste sem napisali ako su veci...dnes som bola na pohovore aaa ze vecer mam zavolať nooo určite ze nezavolám uz .....
vk5umv
30.01.13,19:10
Dobry vecer jelikos nas je podvedenych dost je mozna na case podat trestni oznameni na firmu Katalog obchodu a sluzeb vlastne na byvalou firmu Family G Ja se s nima porad taham a chci sve penize spet
vk5umv
30.01.13,19:11
No moje draha ja od dich dostala referencne cislo az po peti mesicich bez neho nemuzes pracovat.
vk5umv
31.01.13,07:17
Ja se snazim spolupracovat s firmou katalogu obchodu a sluzeb zakazky mam klienty taky ale dodavatele si schanim sama protoze domluva s panem z Bratislavy ktery se porad smeje jako sfetovany byla nulova tak jsem si dodavatele nasla sama a ted mi vyhrozujou ze se mnou zrusi smlouvu kterou kdyz jsem ji ja chtela zrusit nesla pac to mam udajne na cely zivot zajimave i identifikacne cislo mi poslali za 5.mesicu aby jsem nemela narok na vraceni penez no myslim ze je uz neuvidim ale rada bych je dostala aby se zodpovidali
sofia236
04.02.13,16:16
Dobrý deň, rada by som sa informovala kolkí z vás boli podvedení touto akože prosperujúcou firmou. Ja som sa taktiež stala obeťou. Zvažujem podať trestné oznámenie, nuž sama to nezvládnem. Rada by som teda vás taktiež poškodených poprosila o spoluprácu. Ďakujem
vk5umv
04.02.13,19:56
Rada se pripojim podvedenych nas je tady dost
shacool
11.02.13,17:15
Pred niekolkymi dnami som narocky napisal na jednu z miliona ponuk, ktore spamuju stranky s pracovnymi ponukami, za ucelom zistenia, ci tato frenčíza tejto poctivej spolocnosti stale funguje.
Postup bol rovnaky, ako isto vsetci poznate. Pozvali ma na pohovor no na to naozaj cas nemam, tak som dotycneho najprv poprosil, aby mi napisal nazov spolocnosti.
Dockal som sa ho az na tretie naliehanie.
Nasledne som sa ho spytal, ci stale plati podmienka zaplatenia sumy 1060 eur za licenciu, na tuto uzasnu a jedinecnu formu prace.
Samozrejme ze aj tato podmienka stale plati, nasledne som sa celkovo 4 krat spytal dotycneho pracovnika firmy, preco tuto informaciu neuvadzaju priamo v popise prace.
Jedine coho som sa dockal, bolo vychvalovanie ich spolocnosti do nebies, reci typu nic taketo sa u nich nedeje atd. Samozrejme, vsetci ti ludia ktori prisli o svoje peniaze naozaj pochybili a nerobili svoju pracu tak ako mali, to urcite.

Takze naozaj, davajte si pozor na tychto podvodnikov a ich rozne nazvy spolocnosti:
Prehlad sluzieb
Katalog obchodu a sluzieb
Family G

V pripade potreby ma taktiez kontaktujte, rad sa pripojim k spominanej hromadnej zalobe so svojimi skusenostami, kedze som pred casom bol v spolocnosti aj na pohovoroch a viackrat som reagoval na ich ponuky (este som nevedel ze je to stale ta ista firma) a zavadzanie bolo z ich strany vzdy rovnake.
lufinka2434
07.03.13,06:10
Dobrý deň,

včera som bola taktisto na pohovor v známej firme...mne povedali že sa volajú Prehladslužieb ...na pohovore sme boli traja...posadili nás do kuchyne kde sme čakali..pred tým ako som tam vôbec prišla na pohovor našla som v niakej diskusii príspevok že "nechoďte tam na pohovor" tak som to brala s rezervou...išla som tam že to vyskúšam...presne to čo som si tu dočítala tá pani aj rozprávala...Myslela som že na pohovor pôjdeme po jednom no zobrala nás všetkých 3 naraz...pýtala sa ako chceme zarábať...čo si chceme kúpiť, o tom že musíme mať motiváciu,...o náplni práce nič nepovedala...o tom že si živnostenský list hneď na začiatku zakladať nemusíme...na to som sa spýtala že aký druh pracovného pomeru budem mať kým si nevybavím živnosť? povedala že len niaku dohodu...pred tým ako som tam išla na pohovor mi prišli 3 maily o tom že tam mam zavolať v tom a tom čase a dojednať si pohovor...na koniec mi prišiel iný mail čo som si myslela že je seriozna odpoved na moju reakciu na pracovnú ponuku...po telefone som komunikovala s pani Maňákovou ale ked som tam prišla žiadna taká tam nebola...pohovor robila češka Kučerová...povedala nám o tom že ked o prácu máme záujem máme o 7 večer zavolať a ona si s nami dohodne dalšie kolo pohovoru...mala som šťastie že som si od kamaratky náhodou zistila že na podobnom pohovore už bola ...a že od nej na dalšom kole chceli vklad 1040 € a že ak sa jej nebude dariť vrátia jej to ale o 200 € menej....

Takže ak vás pozvú na pohovor na Svätovojtešskú 19 v Bratislave oproti Polusu dajte si pozor.
lufinka2434
07.03.13,06:17
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-95247.html podobná diskusia stojí za prečítanie
podvedeny123
12.03.13,16:31
Hromadná žaloba proti Family G , divízia Prehľad služieb , rád sa pripojím , aj ja som sponzor !!! :-(