nalepka
19.11.08,22:20
Prosím poradte. Som fyzická osoba a platca DPH. Budem nakupovať tovar od platcu DPH na Slovensku a zároveň ten istý tovar vyfakturujem firme so sídlom v inom členskom štáte EU (napr. v Poľsku). Ako postupovať v prípade DPH?
Za pomoc vopred ďakujem.
durisovad
19.11.08,21:38
Ak je tvoj odberatel registrovany platca DPH vo svojej krajine, fakturujes bez DPH. Ale na fakture je nutne uviest jeho reg. cislo a doporucovala by som ho overit.
evuša
20.11.08,00:46
Podľa § 43 zákona o DPH je predaj tovaru do iného členského štátu oslobodený od DPH. Náležitosti faktúry sú uvedené v § 72 zákona o DPH. Súhrný výkaz na daňový úrad sa podáva podľa § 80 zákona o DPH.
Zoltán Kovács
20.11.08,06:43
Tovar odpredáš s cenou bez dph, urobíš samozdanenie na vstupe a výstupe a podáš aj súhrný výkaz dph v zmysle zákona o dph.

Odkedy robíme samozdanenie pri dodaní tovaru v tuzemsku do iného členského štátu?

Inštitút "samozdanenia" je pri kúpe z iného členského štátu od platiteľa.
alenva
20.11.08,18:36
Dobrý večer, aj ja veľmi pekne poprosím o radu. Sme slovenská firma platca DPH na Slovensku a vystavujeme faktúru českej firme, ktorá je platcom DPH v Čechách. Vystavujeme im faktúru za sprostredkovanie obchodu tu na Slovensku. Budeme im to fakturovať bez DPH alebo s DPH. Ďakujem za radu.
babi2
20.11.08,19:05
Bez DPH, lebo je to služba pre firmu ktorá je registrovaná v Čechách
to že je to sprostredkovanie obchodu na Slovensku,to je len predmet služby
alenva
21.11.08,07:30
prosím, má niekto iný názor? Alebo súhlasíte viacerí?
u.erika
21.11.08,19:12
Fakturuješ bez DPH. Reg.číslo platiteľa z členského štátu môžeš overiť na stránke www.drsr.sk, a na faktúre treba vyznačiť podľa ktorého zákona a paragrafu je to oslobodené.