slabikar
20.11.08,11:10
co vsetko posielate v baliku, ak si niekto nieco objedna z vasho eshopu? resp. co vsetko zo zakona ten balik obsahovat musi.

1. objednany produkt
2. navod
3. faktura
4. dodaci list

co este? nechyba nieco?
Filip Glasa
20.11.08,11:23
Nejaké prezentačné materiály, katalóg, leták, vizitky a podobne. Prípadne aj nejaký lacnejší ležák zo skladu.
luigi72
20.11.08,12:15
Prípadne aj záručný list.

A dajaká malá pozornosť - to je to, čomu sa človek poteší! :) A nabudúce objedná tiež u Vás. Keď už raz ste taký suprovatý internetový obchod ;)
hanelie
21.11.08,07:26
slabikar,
ktorú zásielkovú službu využívaš - máš podpísanú nejakú zmluvu, ?
slabikar
21.11.08,07:28
slabikar,
ktorú zásielkovú službu využívaš - máš podpísanú nejakú zmluvu, ?

zatial nic. este nie som tak rozbehnuty
slabikar
21.11.08,20:25
na par fakturach som videl, ze na nu len napisu ze "Tato faktura sluzi zaroven ako dodaci list." a pod tym, ze "Zaruka na tovar je 24 mesiacov."
To aj tak to moze byt? nemusia byt osobitne 3 papiere (faktura, dodaci, zarucny) ?
a este, ak je navod v češtine, musi byt preklad do slovenciny, ci to staci, ak to poslem v cestine?
Filip Glasa
21.11.08,21:57
a este, ak je navod v češtine, musi byt preklad do slovenciny, ci to staci, ak to poslem v cestine?
mal by byť v slovenčine
to s tou faktúrou stačí
slabikar
21.11.08,22:38
mal by byť v slovenčine
to s tou faktúrou stačí

su nejake kriteria na Slovensku co sa tyka navodov? ze co vsetko musi obsahovat? napriklad ze sa nesmie davat TV do mraznicky a pod? ci to len pre americanov sa pisu take navody?
Filip Glasa
22.11.08,07:32
su nejake kriteria na Slovensku co sa tyka navodov?
neviem - ja by som iba prelozil nejaky existujuci europsky
slabikar
23.11.08,15:41
co sa tyka navodu na obsluhu, ak sa jedna napriklad o nastenne hodiny, prstene, pohare a ak to beriem zo zahranicia a nebol k tomu ziaden navod, tak ja si mam ten navod vymysliet? lebo to by bolo nelogicke, kedze nemam z coho cerpat
slabikar
24.11.08,08:50
uz davno som neposielal balik na dobierku. na webe Slovenskej posty som narazil na:

Poštové sprievodky
Poštová sprievodka vnútroštátneho styku s podacím lístkom (11-007) (tlačivo je vyplniteľný PDF formulár).

chcem ako firma poslat balik na dobierku s poistenim. to akoze mozem v pohode to tlacivo co tam maju vyplnit a takto to podat na poste? obsahuje to teda vsetko, ako pozeram.
PavolG
26.11.08,00:32
Nech ma nikto nepreklaje, ale EMS sluzby postoveho kuriera Slovekskej posty a.s. som na vlastnej a castej skusenosti zistil ako najlepsie. Spolahlivost velka, cena primerana - dovolim si tvrdit ze najnizsia. Taktiez som sistil ze tyto kurieri su nejaka odnoz z posty, a su rozumnejsi a ludskejsi, nez normalny dorucovatelia. Ide o to, ked obcas poslem klasicky balik (male alebo menej cenne veci) zakaznikovi, tak si ho musi ist sam osobne vyzdvihnut na postu. EMS sluzba mu to doruci. Ak sa zaplati cca 20Sk navyze, budu zakaznika vopred avizovat telefonom a dohodnu sa na presnom case - normalny postar na to kasle. Nevyhoda, ak si platca DPH a chces si upaltnit DPH na vstupe, musis si vypytat fakturu s rozpisanou DPH, automaticky nedavaju. Ale ak planujes posielat castejsie, odporucam sa u nich bezplatne zaregistrovat a budes platit na fakturu (nie v hotovosti) a navyse ti pride kurier k tebe vyzdvihnut tovar zadaramo - inac je ta sluzba za 72 Sk. Takze super.
PavolG
slabikar
26.11.08,10:11
no takze. poslal som prve baliky a mam taketo skusenosti. krabica by mala byt bez reklam a neposkodena ak sa posiela, teda v podstate ako nova by mala vyzerat, lebo ak chcete pouzit nejaku a mate tam kopec reklam a strhavate ich, tak sa vam trochu poskodi, ale az tak to nevadi. ak davate poistovat balik, tak vraj ma byt zabalena v bielom papieri, ale, predstavte si, ze nemusi, ak vsetky veci co na balik pisete (prijemca, odosielatel, dobierka a pod., si date vytlacit na PC a takto to nalepite. a este jedna moderna vec, staci si z webu posty stiahnut balikove sprievodky, vyplnit na PC a dat vytlacit a s tym ist na postu, akurat ze Postove poukazky musite rucne vyplnit
Filip Glasa
27.11.08,18:29
Ide o to, ked obcas poslem klasicky balik (male alebo menej cenne veci) zakaznikovi, tak si ho musi ist sam osobne vyzdvihnut na postu.

II. trieda - vyzdvihuješ si sám
I. trieda doručenie balíka domov
EMS - na vianoce sa na teba vykašlú a kľudne balík nedovezú vôbec - nie že neskôr.
alickaa
19.05.09,08:39
na par fakturach som videl, ze na nu len napisu ze "Tato faktura sluzi zaroven ako dodaci list." a pod tym, ze "Zaruka na tovar je 24 mesiacov."
To aj tak to moze byt? nemusia byt osobitne 3 papiere (faktura, dodaci, zarucny) ?
a este, ak je navod v češtine, musi byt preklad do slovenciny, ci to staci, ak to poslem v cestine?

Naozaj to takto staci, vsetko (dodaci+zaruka) dat na jednu fakturu? A co ked vo vnutri pri vyrobku je aj nejaky dalsi zarucny? Jasne, ze takto dat to na jeden papier by bolo fajn, lebo neviem,... co by som mala rozbalit produkt a orazit a znovu zabalit, nikto by zrejme nechcel uz rozbaleny produkt? Ako sa potom robi reklamacia?
padro
19.05.09,08:57
Nech ma nikto nepreklaje, ale EMS sluzby postoveho kuriera Slovekskej posty a.s. som na vlastnej a castej skusenosti zistil ako najlepsie. Spolahlivost velka, cena primerana - dovolim si tvrdit ze najnizsia. Taktiez som sistil ze tyto kurieri su nejaka odnoz z posty, a su rozumnejsi a ludskejsi, nez normalny dorucovatelia. Ide o to, ked obcas poslem klasicky balik (male alebo menej cenne veci) zakaznikovi, tak si ho musi ist sam osobne vyzdvihnut na postu. EMS sluzba mu to doruci. Ak sa zaplati cca 20Sk navyze, budu zakaznika vopred avizovat telefonom a dohodnu sa na presnom case - normalny postar na to kasle. Nevyhoda, ak si platca DPH a chces si upaltnit DPH na vstupe, musis si vypytat fakturu s rozpisanou DPH, automaticky nedavaju. Ale ak planujes posielat castejsie, odporucam sa u nich bezplatne zaregistrovat a budes platit na fakturu (nie v hotovosti) a navyse ti pride kurier k tebe vyzdvihnut tovar zadaramo - inac je ta sluzba za 72 Sk. Takze super.
PavolG

tak to ja mam s nimi otrasne skusenosti :eek::eek: dorucit maju do 14:00 pride 16:00, avizovanie nehrozi, nemoznost sa dohodnut prevzat na inom miesto, a to auto ktore sa kurierovi za chvilu rosipe ani nehovorim... za to UPS to si neviem vynachvalit :rolleyes:
Nokerla
19.05.09,09:09
tak to ja mam s nimi otrasne skusenosti :eek::eek: dorucit maju do 14:00 pride 16:00, avizovanie nehrozi, nemoznost sa dohodnut prevzat na inom miesto, a to auto ktore sa kurierovi za chvilu rosipe ani nehovorim... za to UPS to si neviem vynachvalit :rolleyes:
Ja som s EMS spokojný, a UPS? Posielal som obraz s tym ze bol aj oznaceny ze je to krehke a pod. Po 2 tyzdnoch ma zakaznik kontaktoval ze este nic neobdrzal.......UPS 2 tyzdne hladala balik a ked ho nasli tak bol rozbity na maďeru. Dakujem za take sluzby.
padro
19.05.09,10:01
Ja som s EMS spokojný, a UPS? Posielal som obraz s tym ze bol aj oznaceny ze je to krehke a pod. Po 2 tyzdnoch ma zakaznik kontaktoval ze este nic neobdrzal.......UPS 2 tyzdne hladala balik a ked ho nasli tak bol rozbity na maďeru. Dakujem za take sluzby.
asi mame kazdy ine skusenosti, nebudem radsej hovorit ako EMS hladalo balik,.. inak dost sa cudujem tej tvojej skusenosti s UPS, vsak tam maju vsetko znacene, da sa sledovat,... tam nieco take urobit je aj dost problem
dragan.michal
19.05.09,13:50
Tak potom nechapem kde nakupujes ked nemas navody na obsluhu. A ked Ti ich nedodali tak neviem, navod musi byt. neostaba Ti nic ine iba si nejake vymysliet. Co sa tyka navodu tak myslim ze moze byt aj v cestine