Jeffry
20.11.08,12:34
Dobrý deň prajem,

chcel by som sa presnejšie informovať o pár skutočnostiach súvisiacich s prenájom nehnutelnosti - Chaty, na rekreačné účely, ako nepodnikateľskú činnosť (bez živnostenského oprávnenia)

1. REG. NA DAŇOVOM ÚRADE - ake náležitosti si táto registrácia vyžaduje, je potrebné priniesť nejaké dokumenty, resp. zmluvy.. alebo stačí prísť na DU a vyplniť vzorové tlačivá kde sa udajú všetky potrebné informácie. Taktiež, je potrebné aby túto registráciu urobil priamo majiteľ, vlastník chaty, alebo stačí ked potrebné náležitosti na DU vyplní a potvrdí nájomca, teda človek ktorý sa o prenájom chaty bude starať - bude mať na zodpovednosť

2. DAŇOVÁ POVINNOSŤ, UPLATNENIE NÁKLADOV - dopočul som sa o paušálnej dani, je možné si ju uplatniť pri takejto činnosti a do akej veľkej sumý? ( napríklad v percentách, 40 rep. 50 percent z celkového príjmu), resp. od čoho sa konkrtétne tieto paušálne nákady odvodzujú? Pri uplatnení skutočných nákladov, je potrebné dokladovať, každý konkrétný náklad pokladničným blokom? Resp. Pri daňovom priznaní, všetky tieto náklady rozpisujem, či ich kompletizácia slúži len pre kontrolu, daňovým úradom?

3. REGISTRÁCIA NA OBECNOM ÚRADE, REKREAČNÝ POPLATOK - podobne ako pri daňovom úrade, je potrebné aby túto registráciu urobil priamo majiteľ, vlastník chaty, alebo stačí ked potrebné náležitosti na DU vyplní a potvrdí nájomca, teda človek ktorý sa o prenájom chaty bude starať - bude mať na zodpovednosť. Akým spôsobom sa odovzdáva tento RP mestu? A v akých časových intervaloch. Súvisí to nejak priamo s registráciou ubytovaných v knihe hostí?

Vopred ďakujem za informácie spojené s tymito vyčerpávajúcimi otázkami :)
culinka
03.05.10,10:25
Môžem preplatiť rekreačný poplatok, ktorý si účtuje majieľ pri prenajímaní chaty zo SF?
sammydelukan
14.09.10,06:24
Toto by zaujímalo aj mňa. Vie niekto poradiť?