rommy
20.11.08,13:15
Ahoj poraďáci už sa vám stalo že ste kupovali niečo za 80tis. a dostali ste len blok z ERP? Robím si zaraďováky majetku a ako tak prefocujem doklady nadobudnutia tak som za traktor našla len blok z ERP nemala by som mať aj faktúru podľa zákona o DPH §71 ods. 5? čo ak mi ju nedajú? postačí mi aj blok pred prípadnou daňovou kontrolou?
Rozalka
20.11.08,14:00
Na uplatnenie odpočtu DPH takýto blok postačuje, ak spĺňa náležitosti:

§ 71
(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm.
g).

Ak je cena viac ako 50000,00 Sk:

(2) Faktúra musí obsahovať


a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené,
c) poradové číslo faktúry,
d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
e) dátum vyhotovenia faktúry,
f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v slovenských korunách.
Ester plus
20.11.08,14:11
Mne sa to už stalo, že podnikateľ doniesol takýto blok. Vyžiadala som si k bloku faktúru a pokladničný blok som považovala za úhradu faktúry.
rommy
20.11.08,14:29
Mne sa to už stalo, že podnikateľ doniesol takýto blok. Vyžiadala som si k bloku faktúru a pokladničný blok som považovala za úhradu faktúry.

To isté som urobila aj ja, len dúfam že mi tú faktúru dajú kedže som si to všimla až po dvoch mesiacoch...
Rozalka
20.11.08,14:39
Snáď nebudú mať problém, vyhotoviť takú faktúru. Držím palce.
Ester plus
20.11.08,14:39
Mne tú faktúru poslali a tiež išlo od dodania o viac mesiacov. Na faktúru uviedli deň skutočného dodania ako to bolo na pokladničnom bloku a vyhotovenie faktúry keď sa skutočne na omyl prišlo, teda keď ju aj vyhotovili. Platbu blokom som považovala za zaplatenú zálohu a v deň keď mi faktúra došla som si uplatnila odpočet DPH.