Koreniny Macek
20.11.08,12:30
Ahojte, chceme zamestnancom prilepšiť ,/ tým čo su dochádzajúci a nemajú nárok na cestovné , ale mi by sme im to vyplatili vo forme podielov na zisku z roku 2001.Môžeme vyplatiť aj zamestancom ktorí v r.2001 neboli u nás zamestnaný?l
Dostali sme takú radu od auditora ,aby sme im to vyplatili mimo výplatnej pásky, ved sa to nezdaňuje,ale ja som sa dočítala, že treba odviesť odvody do ZP a SP.Ako to spráne vyplatiť.Dakujem za odpovede
Chobot
20.11.08,12:19
Ahojte, chceme zamestnancom prilepšiť ,/ tým čo su dochádzajúci a nemajú nárok na cestovné , ale mi by sme im to vyplatili vo forme podielov na zisku z roku 2001.Môžeme vyplatiť aj zamestancom ktorí v r.2001 neboli u nás zamestnaný?l
Dostali sme takú radu od auditora ,aby sme im to vyplatili mimo výplatnej pásky, ved sa to nezdaňuje,ale ja som sa dočítala, že treba odviesť odvody do ZP a SP.Ako to spráne vyplatiť.Dakujem za odpovede

Z roku 2001????:eek::confused:

To až teraz rozhoduje valné zhromaždenie o rozdelení zisku za rok 2001?

Pokiaľ ste ho zatiaľ mali na účte nerozdeleného zisku za predchádzajúceho obdobia, tak pochopím. Vtedy treba rozhodnutie valného (alebo iného orgánu firmy) a na základe toho im tie podiely vyplatiť. Myslím, že to nemusia byť len zamestnanci, ktorí boli v PP v roku 2001. Môžete to dať aj súčasným zamestnancom. Lebo je len na rozhodnutí firmy, komu tie zisky rozdelia.

A nedávajte nič bokom, všetko nech ide cez výplatu a urobiť riadne odvody.
Koreniny Macek
20.11.08,12:45
Ano , doteraz sme viedli celý zisk ako nerozdelený,konatelia si ho nechceli rozdeliť, aby nemuseli zdaňovať.Dám to zamestnancom do výpalty. Dakujem za radu.