svecova
20.11.08,12:43
Zamestnancovi konci pracovna zmluva na dobu urcitu v nedelu. Chceme mu dat podpisat predlzenie na dva roky. Lenze sme sa dopoculi, ze od vcera ma dovolenku 3 tyzdne. Ako mame postupovat, aby sme mu nemuseli dat na dobu neurcitu?
Johanka
20.11.08,11:48
Zamestnancovi konci pracovna zmluva na dobu urcitu v nedelu. Chceme mu dat podpisat predlzenie na dva roky. Lenze sme sa dopoculi, ze od vcera ma dovolenku 3 tyzdne. Ako mame postupovat, aby sme mu nemuseli dat na dobu neurcitu?
Ako ste sa to dopoculi, v rádiu :)? Nerozumiem tomu, ak mu končí v nedeľu doba určitá , ako môže čerpať dovolenku po skončení pracovného pomeru ?
svecova
20.11.08,11:49
je to nasa pobocka na druhom konci SR..cerpa si cast dovolenky a potom ma par dni nahradne volno..
Johanka
20.11.08,12:00
Ale píšeš, že mu končí doba určitá v nedeľu. Myslela som, že teraz v nedeľu 23/11.... je to nejaká iná nedeľa ? Napíš konkrétny dátum ....myslím, že v Tvojej otázke ide o to, ako máte zabezpečiť podpísanie preĺženia PZ na ďalšiu dobu určitú.
svecova
20.11.08,12:01
ano, ide nam presne o to, aby mal predlzenu PZ na dobu urcitu
ZlaticaB
20.11.08,12:01
Upozornite ho listom, že prac. pomer uzatvorený na dobu určitú končí v nedeľu ( tiež to bolo potrebné urobiť skôr) . Tiež nerozumiem ako mu mohol niekto podísať dovolenku po skončení prac. pomeru??? Potom ho predvolajte a dajte mu podpísať dodatok k prac. zmluve.
svecova
20.11.08,12:04
co ak nam dodatok nepodpise so spatnym datumom?
Johanka
20.11.08,12:05
Zamestnancovi konci pracovna zmluva na dobu urcitu v nedelu. Chceme mu dat podpisat predlzenie na dva roky. Lenze sme sa dopoculi, ze od vcera ma dovolenku 3 tyzdne. Ako mame postupovat, aby sme mu nemuseli dat na dobu neurcitu?
Zabezpečiť nesplnenie ods.2
§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.
ZlaticaB
20.11.08,12:07
Myslíš, že nebude chcieť ďalej pracovať? Tak s ním ukončite prac. pomer na dobu určitú v nedeľu.(lebo už si nebude môcť narokovať na dobu neučitú , keďže bol upozornený sa skonč. prac. pomeru
svecova
20.11.08,12:16
myslim, ze nebude chciet podpisat na dobu urcitu, ale bude sa branit, ze uz ma narok na dobu neurcitu
ZlaticaB
20.11.08,12:21
Keď to všetko stihnete tak ho pozvite hneď v pondelok a to nebude podpísovať nič so spätným dátumom. Aj tak nerozumiem ako môže čerpať dovolenku. Dufam, že sa bavíme o nedeli 23.11. alebo nie?
veronikasad
20.11.08,12:28
myslim, ze nebude chciet podpisat na dobu urcitu, ale bude sa branit, ze uz ma narok na dobu neurcitu
Uveď dátum, dokedy má prac. zmluvu na dobu určitú