Nelasa
20.11.08,21:03
Dobrý deň.
Veľmi pekne prosím o radu ohľadne bakalárskej práce, tých ktorí si to už absolvovali alebo by mi vedeli poradiť. Študujem na VŠ. Som v 3. ročníku kedy treba tvoriť bakalársku prácu (BP). Tému som dostala pridelenú.
Je to "Poistná zmluva životného poistenia". Keďže v tejto oblasti nemám žiadne skúsenosti , hľadám čo by som ako neskúsený študent mohla v 3.kapitole práce riešiť, aký výskum bádanie vlastný prínos by som v danej téme mohla uskutočniť. Ako by bolo dobre takú prácu nasmerovať , kadiaľ sa uberať a ako získať informácie a či vlastne môže XY poisťovňa poskytovať vlastné údaje a data. Či bude ochota? Veľmi pekne prosím o rady. Je to pre mňa nočná mora. Ďakujem za každú inšpiráciu. Nela.
ekopo
20.11.08,20:07
Tu si hladala? link na referáty:

http://hladaj.atlas.sk/referaty/?phrase=%C5%BEivotn%C3%A9+poistenie

a každá poisťovna má svoju stránku, kde sú rôzne informácie
mlisa
21.11.08,07:58
na niektorych skolach byva dobrym zvykom mat pri pisani bakalarskych a diplomovych prac veduceho tejto prace, ktory by ti mal poradit na co sa zamerat, akym sposobom robit vyskum, pripadne ako ziskavat informacie. Nemas ho tiez?
Lianka
23.11.08,12:47
BP je skor na teoretickej urovni, aspon u nas sa to tak bralo - neocakavali ziadne velke vyskumy a pripadove studie. Ja som vo svojej BP ako tretiu kapitolu dala prakticky priklad.

Napada ma toto: Zadanie si mozes vymysliet - meno, vek, dlzku poistenia osoby, garantovany vynos, rocny vynos, rocne poplatky poistovni... Mozes dat viac alternativ prikladov podla povedzme dlzky poistnej doby, vysky poistnej sumy, alebo podla vysky splatok, ktory je ochotny/schopny dotycny platit... Niektore zmluvy su s indexaciou, ine bez - trebars aj taketo alternativne priklady mozes uviest.

Zrejme sa nedostanes k udajom od poistovne. Napadlo ma, ze by si mohla pouzit priklad zo svojho okolia na zaklade existujucej zmluvy, dohodnutej poistnej sumy, vysky splatok a pod. Urcite mas niekoho v blizkom okoli, v rodine, kto zivotne poistenie uzatvorene ma.
denne73
27.07.09,07:58
Ahojte. Prosím vás vie mi niekto poradiť ako písať bakalársku prácu??Tému mám vybranú ,ale je k nej veľmi málo vhodnej literatúry.téma??Komunikačná schopnosť detí s Downovým syndrómom a možnosti jeje rozvíjaniaMám aj príručku od Katuščáka , ale podľa neho to vôbec neviem.Ďakujem Denisa
tinka1751
01.08.09,19:23
Denne 73 - no v prvej kapitole daj vseobecne info o down. syndrome, v druhej kapitole o komunikacnych schopnostiach tychto ludi a v tretej ako sa mozu rozvijat
Lianka
08.08.09,11:00
Co sa tyka najma formalnej upravy, pozri interne predpisy vasej skoly - urcite mate smernicu o zaverecnych pracach. Odporucam ju precitat hned na zaciatku, porozmyslat o praci v intenciach smernice a nastavit si formaty (najma velkost pisma, riadkovanie) hned na zaciatku - aby si mala prehlad, kolko stran mas napisanych a dodrzala predpisany rozsah.
ivka70
08.08.09,11:19
Ahojte. Prosím vás vie mi niekto poradiť ako písať bakalársku prácu??Tému mám vybranú ,ale je k nej veľmi málo vhodnej literatúry.téma??Komunikačná schopnosť detí s Downovým syndrómom a možnosti jeje rozvíjaniaMám aj príručku od Katuščáka , ale podľa neho to vôbec neviem.Ďakujem Denisa

Skus sa nakontaktovat napr.:
http://www.downovsyndrom.sk/sds/?q=node/15

aby si do praktickej casti vedela urobit nejake prakticke veci.
Nakontaktujes sa s nejakymi rodinami, poprosis ich o pomoc ..najviac ti da priamy kontakt s takymi detmi,
to ziadna teoria nenahradi.
Chobot
08.08.09,18:49
Denne 73 - no v prvej kapitole daj vseobecne info o down. syndrome, v druhej kapitole o komunikacnych schopnostiach tychto ludi a v tretej ako sa mozu rozvijat

Chceš písať len teoretickú prácu, alebo budeš niečo robiť aj prakticky?
jozka56
08.08.09,19:04
denne73, ja by som odporučila, aby si sa spojila s dr., ktorý sa tejto problematike venuje, ten Ti by Ťa mohol najlepšie usmerniť, poprípade by Ti mohol aj názorne ukázať ako prebieha komunikácia s týmito deťmi.
Jana2004
08.08.09,19:31
Robila som minulý rok bakalársku prácu. Keďže robím právo, zbehla som do knižnice na PF v BA a požiadala som o nahliadnutie do archivovaných bakalárskych prác. Majú ich tam neskutočne veľa, pani si zapísala moju tému a na druhý deň, keď som prišla, mala som prichystaných cca 7 bakalárskych prác s podobnou alebo aj identickou témou. Bola to veľká pomoc. Určite aj Tvoja škola archivuje staré bakalárske práce, tak sa spýtaj na študijnom resp. v školskej knihovni.
denne73
21.09.09,15:23
Ahoj poraďaci.Píšem bakalársku prácu na tému Komunikačné schopnosti u detí s Down.syndromom a možnosti ich rozvíjania.Je to práca čisto teoretická.Už som zháňala po knižniciach ,ale ku komunikácii tychto detí je toho velmi málo.Neviete mi poradiť nejké internet,stránky, alebo nejaku literaturu??Veľmi pekne ďakujem
Chobot
21.09.09,17:46
Ahoj poraďaci.Píšem bakalársku prácu na tému Komunikačné schopnosti u detí s Down.syndromom a možnosti ich rozvíjania.Je to práca čisto teoretická.Už som zháňala po knižniciach ,ale ku komunikácii tychto detí je toho velmi málo.Neviete mi poradiť nejké internet,stránky, alebo nejaku literaturu??Veľmi pekne ďakujem

Aha, takže ty nepotrebuješ skúsenosti ľudí, čo majú deti s DS, ale potrebuješ len pár stránok, kde urobíš Copy/Paste?

Kontaktovala si správcu strány Downovsyndrom? Je veľká pravdepodobnosť, že majú knižnicu s nejakou literatúrou. Ak aj nie, táto spoločnosť vydáva časopis o DS s názvom Slnečnica. často tam bývajú výcucy z odborných článkov alebo kníh zahraničných autorov aj s odkazmi na použitú literatúru.

Ak nie tam, tak choď na Kramáre v BA oddelenie genetiky, sú tam veľmi ochotní ľudia, neverím, že by nemali nejakú literatúru. Publikácií o DS na internete nie je veľa, je to skôr vo forme diskusných fórumov. A na Slovensku je literatúry ohľadne DS ako šafránu. Skôr by som ti radil hľadať v zahraničí, či už v nemčine alebo angličtine, napr. tu máš krátky článok:

http://www.innovations-report.de/html/berichte/medizin_gesundheit/understanding_implications_prenatal_testing_syndro me_139747.html

Neviem nakoľko vieš dobre nemecky, ale tento článok je pre teba ako uliaty. Ak nevieš, daj si ho preložiť v agentúre, je tam minimálne 50% materiálu pre tvoju prácu.

http://www.down-syndrom-netzwerk.de/bibliothek/wilken1.html
denne73
21.09.09,18:23
Ďakujem Ti za odpoveď. nemecky síce neviem , ale nejak si už poradím.