kunkelovaa
21.11.08,05:43
Máte niekto konkrétne skúsenosti s tekvicovým olejom??
Gabi03
21.11.08,06:31
Áno, ja mám.
Zitulda
21.11.08,06:37
Gabika, môžeš napísať aké máš skúsenosti, na čo je ho možné využiť v prípada na čo je dobrý a aké účinky má. Ako si ho vyrábaš?! alebo kde ho dostať kúpiť.Asi to sa chcela opýtať p. kunkelovaa, keď zadávala tému, len nedokončila. Ďakujem aj mňa to zaujíma.
Gabi03
21.11.08,06:51
Gabika, môžeš napísať aké máš skúsenosti, na čo je ho možné využiť v prípada na čo je dobrý a aké účinky má. Ako si ho vyrábaš?! alebo kde ho dostať kúpiť.Asi to sa chcela opýtať p. kunkelovaa, keď zadávala tému, len nedokončila. Ďakujem aj mňa to zaujíma.

No mne ho mama doniesla z Rakúska. V našej domácnosti nie je bežný, takže aj ja ho používam opatrne. Takže účinky ti nepoviem, ale určite sú pozitívne. Na nete je toho určite popísané veľa. Ja ho s najväčšou obľubou používam v studenej kuchyni, najmä šalátoch. Takže najmä v lete ako dochucovadlo namiesto dresingov. Ale veľmi mi chutí aj s čerstvou kapustou, čo je v tomto období veľmi aktuálne.
Ďalšie recepty s použítím tohto oleja by som i ja rada privítala. :o;)
babi2
21.11.08,07:02
kuk sem - www.tekvicovyolej.sk
kunkelovaa
21.11.08,12:47
Ďakujem. Nedopísala som, som trochu mimo...otec mal infarkt... je to dosť čerstvé... a niekto mi v tej súvislosti spomínal práve tekvicový olej... Preto sa o to zaujímam.
motylik7
22.11.08,10:14
Ten olej vyzerá byť naozaj dobrý. Držím palce Vášmu otcovi, prajem skoré uzdravenie.
loco
22.11.08,13:45
Vsetkym, ktori maju zaujem o vyskusanie tekvicoveho oleja a maju moznost ist na Ukrajinu alebo maju moznost na Ukrajinu niekoho poslat, tekvicovy olej sa tam da kupit v lekarni 100 ml za cca 45 - 50 Sk.
lorelei
22.11.08,15:23
Ja jedavam takyto:

Tuniakovy salat

Konzerva tuniaka
rajciny, paprika, cibula, sol, korenie, trocha citronovej stavy a tekvicovy olej. Je ozaj vyborny. A este tekvicovy olej je vyborny aj ako prevencia proti prostate, ale ma vela zdravych ucinkov.
Pachole
22.11.08,21:31
Já jsem se s dýňovým olejem setkala díky masážím, dá se o něm dočíst v knihách o aromaterapii. Ze všech olejů má nejvyšší podíl organicky vázaného zinku, takže je prý úžasně hojivý na kožní problémy.

Objednávala jsem si ho stejně jako všechny ostatní oleje od fimy Míča a Harašta z Břeclavi, mají oleje pod jménem SALUS. Jak voňavé - tj. esenciální, tak mastné - to jsou třeba slunečnicový, sezamový, sojový a mimo jiné dýňový.

Jak jsem ho měla v ruce, lekla jsem se, jak blbě vypadá i voní - nic moc, černá páchnoucí břečka, celkem hustá. Jedna ze spolumasérek zajásala, že ho mám na prodej, prý je fantastický na hojení záděr na nehtech, kterých má její dcerka pořád požehnaně. Já jsem se s oddychnutím zbavila neprodejného kusu a matka měla ošetřovadlo pro dceru.

Zkuste se kouknout do literatury o aromaterapii, tam je toho víc.
R-Vráce
26.11.08,10:32
Ja mám skúsenosti s týmto olejom. Manžel ho nosi z Rakúska( oblasť Grazu), tam sme od známych dostali aj recepty na nátierky ( zo semiačok ) ale aj využitie oleja. Ja ho dávam na ľadový šalát, len tak ho pred podávaním prelejem. Alebo do zemiakového šatátu s fazulou a cibulkou. Máme ho radi aj na prírodné rezne a iné mäso. Ale dávam ho na stôl ako sol a vegetu.
Ked sme tam boli v lete na dovolenke, tak sme videli, že ho použivajú aj v teplej a studenej kuchyni. Ale nemal by sa dlho zohrievať. Nátierky z tekvicových seniačok sú výborné. Ak budeš chcieť nejaké recepty tak keď budem mať trochu času napíšem. Dobrú chuť
R-Vráce
27.11.08,09:23
Nátierka:
1/2 kg tvaroh,6dkg maslo,1/8lkyslá smotana,2 strúčky cesnaku,2lyžice tekvic.oleja,hrsť zomletých na jemno tekvic.semien /tmavé-lúpané/,soľ,korenie podľa chuti
gabriska
28.11.08,13:46
Aj ja mam doma tekvicovy olej, dostala som ho ako darcek od kolegov rakusakov, priamo z tej oblasti, kde sa vyraba...
Mam ho velmi rada, ma taku orechovu aromu, aj ked farba pre niekoho nemusi byt moc lakava..pouzivam ho hlavne do salatov :
paradajka, mozarella, vajicko na tvrdo, kukurica, salat ... premiesat a pokvapkat olejom... je to mnam lahodka

Na nete je toho naozaj vela, oi sa spomina, ze olej ma aj urcite liecive ucinky, len neviem presne ake, treba postudovat ...
velvet
28.11.08,14:05
Pri čítaní tejto témy som si spomenula, že aj ja som tento olej mala doma, ale nikdy nepoužívala. Tak som sa išla pozrieť do špajze, a našla som ho. Dátum výroby ešte rok 2003, takže už pôjde do koša, ale napíšem čo je na etikete: 100% Tekvicový olej, panenský, lisovaný za studena. Krajina pôvodu Rakúsko, ale kúpila som ho u nás v jednej racio predajni vtedy za 280,--Sk 250 ml. Priaznivo pôsobí na prostatu, močové cesty a srdcovo cievny systém. Obsahuje látky /proteázy/, ktoré zastavujú rakovinový proces. Obsahuje: Prírodný vitamín E, B1, B2, B6, Kyselinu linolovú, stearovú, palmitovú, olejovú. Stopové prvky /Fe, Mn, Cu, Zn/, Minerálne látky /P, K, Cu, Mg/, Prírodné farbivá /chlorofyl, protochlorofyl, fytosterín delta 7 sterol - účinná látka pre činnosť prostaty/. Neobsahuje žiadne farbivá, konzervačné látky ani iné prímesi. Spotrebovať do 12 mesiacov od dátumu výroby. Užívanie:Preventívne 2x1 polievkovú lyžicu denne. Vhodné aj pre deti. Skladujte na suchom mieste. Chráňte pred priamim slnečným žiarením. Nevystavujte vo výkladoch!

Všetko je odpísané z etikety, vlastnú skúsenosť mám iba tú, že mi smrdel a pre mňa mal divnú chuť, preto som ho nepoužívala... ale po prečítaní info z etikety, mám chuť si ho zohnať :D
kunkelovaa
28.11.08,18:53
Ahojte. Ďakujem za odpovede. Našla som ho v lekárni 2 dcl za 200 Sk. Vraj sa má užívať 1 čajová lyžička denne. Uvidíme, aký bude mať vplyv.
malydablik
12.08.09,11:56
ja len pozitivne, olej chodime s manzelom kupovat do hainburgu,
odporucil ho manzelovi kolega, vraj je dobry na muzsku prostatu (staci mala cajova lyzicka vecer),
nasla som neskor o nom vela informacii (chcela som ich tu zverejnit, ale nepusti ma to dalej),
pokial ide o mna, co sa tyka t.oleja, tak len doporucujem,
bettylou
01.10.09,13:02
Vyrába sa v štajersku a teraz je tu tekvicová sezóna, ak by niekto chcel tak nedeľu pondelok prechádzam slovensko ca 10E za sedmičku alebo pollitra, záleží aj od kvality, ale kupujem len čerstvý na bauernhof. v obchodoch - trošku drahší. pozrite si letáky od &Billa abo Spar. Volá sa to Kurbiskern Ol.
Má hodne zinku a je vhodný na udržanie zdravej prostaty.
kto by chcel ss prosím
fokkers77
27.10.09,12:38
mam skusenosti a vrelo odporucam tekvicovy olej. pytajte sa rad zodpoviem na vase otazky s pozdravom fokkers77
Mária27
27.10.09,20:20
Dostať ho aj v Bratislave v Tržnici na špeciálnom pulte so semiačkami a podobnými zdravými výrobkami.
sarasara
28.10.09,23:35
Tekvicový olej kupujeme už takých dvanásť rokov v Rakúsku. Dostať ho všade, tekvice pestujú v Steiermarku (Graz) a tam ho aj vyrábajú. U nás doma tekvicový olej milujeme. Je vynikajúci na šaláty. A na to srdiečko by mohol pomáhať. Rakúšani tvrdia, že dáva telu silu. V Steiermarku pestujú šalát, s ktorým olej podávajú. Šalát u nás nekúpime, používame ten náš.
Recept, ktorý je tradičný: šalát natrháme na kúsky, pridáme uvarené nakrájané vajce, v šupke uvarené, očistené nakrájané zemiaky, na malé kocky nakrájanú prerastenú slaninku trochu osmaženú, na malé kocky nakrájaný osmažený chlieb, fazuľku červenú z konzervy,podľa chuti osoliť, jemne pokvapkať octom a výdatne poliať tekvicovým olejom.
stella125
30.10.09,18:16
Tiež som sa dočítala, že tekvicový olej v kombinácii s rakytníkovým olejom je odporúčaný po infarktoch a mozgových príhodách. Napríklad aj vlašské orechy majú jesť ľudia so srdcovými chorobami a aj tí, čo prekonali infarkt. Pravdaže, ak na ne nie sú alergickí...:)
vanilka4
22.11.09,16:16
ja som asi pred tyždňom dostala tekvicový olej fortuna vita, (vygugluj), vyzerá to, že je veľmi dobrý, len ja už naňho pozerám týždeň a neviem sa rozhýbať, ale už som sa rozhodla :) zajtra na obed :) je viazaný s jodom, čo je dobré ešte aj na štítnu žľazu...možno ti to pomôže...vyrába sa u nás a dá sa objednať cez internet