mariannak
21.11.08,08:36
obč.združ. zmenilo sídlo, oznámilo DÚ zmenu. DÚ vydal novú kartičku pre registráciu a zároveň zaslal výzvu na vrátenie starej. Lenže starú kartičku nikto nemá.... Čo s tým? Môže byť z toho nejaká sankcia? Alebo mám DÚ oznámiť, že sme ju stratili?
mysimis
21.11.08,08:29
Z vlastnej skúsenosti viem, že sankciu firme ktorá stratila kartičku DIČ DÚ nevyrubil. Stačí písomne oznámiť, že došlo ku strate kartičky.
zk24
01.11.11,17:33
Ahojte,

máte niekto skúsenosti so stratou karticky DIC a IC DPH? Meníme sídlo spoločnosti a musíme odovzdat DIC a IC DPH, ale nevieme ich nájst... Máte niekto "novšiu" skúsenost ako od mysimis spred 3 rokov?

Dakujem.
Xanti
01.11.11,17:39
Zuzka,
u nás na firme, pri zmene sídla sme nevedeli nájsť kartičky. Už som aj na DU volala ( správcovi dane, čo má nás ako fy na starosti ) , ako to riešiť, tak mi bolo povedané, to isté čo mysimys pred troma rokmi. Oznámiť písomne stratu a pýtala som sa aj na pokuty, takže bez sankcii.

No my sme našťastie kartičky našli a odovzdali. Hádam ešte nájdeš, ked nebudeš čakať.
zk24
01.11.11,17:50
Super vďaka. Ono je to také, že ani nevieme kde hľadať, klient vraví že ich odovzdal mne, ja zas vravím že som ich nemala... Nový klient, ktorý prechádza od jednej účt.firmy ku mne a mení zároveň sídlo... a už fakt nevieme kde... všetko som prekutrala... je to taká ošemetná situácia.....

Tak aspoň že to bude bez pokuty, možno sa ešte nájdu... kým nám napíšu zmenu do OR ich snáď nájdeme... verím tomu :)

Vďaka za potešujúcu odpoveď :)
Xanti
01.11.11,17:57
No overené to nemám,
ale tak mi bolo správcom povedané ked som mu volala, lebo som tiež netušila už kam z konopí.
Tak dúfam, že to ozaj bude bez pokuty a bez problémov.
zk24
01.11.11,18:00
No overené to nemám,
ale tak mi bolo správcom povedané ked som mu volala, lebo som tiež netušila už kam z konopí.
Tak dúfam, že to ozaj bude bez pokuty a bez problémov.

Veď uvidíme, klient ešte povedal ze skontroluje na slovensku ci ich nenechal v byte... snad najde. Povedal síce: "that is ok, no big deal", ale aj tak to neni nic moc vizitka pre zaciatok ak by si myslel ze som stratila hned prvé co mi dal do ruky :D
Xanti
01.11.11,18:02
To verím,
ked ono je to také malé, už som to šupla tie nové k živnostenským listom, aby som nestratila. :)
zk24
01.11.11,18:04
Ja si ich radšej ani nenechávam. Spravím si kópie a všetky "oficialitky" a originály vraciam klientom...
Xanti
01.11.11,18:09
No ja som interný - zamestnanec, ja musím mať prehlad kde to je. :)