jess
21.11.08,11:49
Na pretekoch s.r.o. vyzbierala od pretekárov štartovné a z týchto peňazí následne vyplatila finančné výhry ( jednotlivo do hodnoty 5.000,-). Na aké účty mám zaúčtovať príjem zo štartovného a výdaj finančných prémií dľa výplatnej listiny ? Ďakujem.

Jedná sa o s.r.o. , neplatca dph. S.R.O. sa zaoberá športovou činnosťou, obchodnou činnosťou (príjmy z e-shopu), reklamnou činnosťou a aj organizovaním športových súťaží. To sú predmety činnosti v ŽL. 1 - 2x ročne usporiadava športové preteky.
Jana Acsová
21.11.08,16:23
Na pretekoch s.r.o. vyzbierala od pretekárov štartovné a z týchto peňazí následne vyplatila finančné výhry ( jednotlivo do hodnoty 5.000,-). Na aké účty mám zaúčtovať príjem zo štartovného a výdaj finančných prémií dľa výplatnej listiny ?Ak je organizovanie športových podujatí predmetom činnosti s.r.o. podľa výpisu z obchodného registra, tak príjem štartovného, ako aj výplata výhier sú v súlade s vykonávanou činnosťou. Štartovné podľa môjho názoru nie je typickou službou, preto by som odporúčala účtovať príjem zo štartovného na účet 648. Výhry spojené s organizovanou súťažou by bolo možné následne premietnuť na účte 548.
K predmetnej súťaži predpokladám, že boli zverejnené:
- podmienky účasti v súťaži, prihlásenia sa na ňu,
- info k štartovnému,
- podmienky výplaty výhier a podobne
tak, aby nedošlo k pochybnostiam pri posúdení príjmov a výdavkov spojených s organizovaním pretekov.
jess
21.11.08,16:48
Ak je organizovanie športových podujatí predmetom činnosti s.r.o. podľa výpisu z obchodného registra, tak príjem štartovného, ako aj výplata výhier sú v súlade s vykonávanou činnosťou. Štartovné podľa môjho názoru nie je typickou službou, preto by som odporúčala účtovať príjem zo štartovného na účet 648. Výhry spojené s organizovanou súťažou by bolo možné následne premietnuť na účte 548.
K predmetnej súťaži predpokladám, že boli zverejnené:
- podmienky účasti v súťaži, prihlásenia sa na ňu,
- info k štartovnému,
- podmienky výplaty výhier a podobne
tak, aby nedošlo k pochybnostiam pri posúdení príjmov a výdavkov spojených s organizovaním pretekov.

Samozrejme, propozície, t.j. podmienky, prihlášky,štartovné pretekov sú dopredu zverejnené na nete a každý z pretekárov sa nimi musí bezpodmienečne riadiť, inak nie je pripustený na štart. Podmienky, štartovné i výšky finančných výhier sú dané "vyššou mocou" - nadriadeným slovenským športovým orgánom organizujúcim takéto podujatia. Tieto preteky boli len jednou časťou slovenskej dlhodobejšej súťaže. K vyplateniu fin.výhier mám ako doklad výsledkovú listinu pretekov. Výhry som vyplácala na základe podpísanej výplatnej listiny od pretekárov.

Ďakujem :):):)
jess
20.03.09,13:31
Naši pretekári sa zúčastnili pretekov. Zaplatili štartovné. Na aký účet to mám zaúčtovať ?
striebro1
18.05.10,05:34
dobry den, potrebovala by som poradit...
firma je platitel dph, ak vybera startovne, je tam povinnost odviest dph z toho startovneho?
a ked budem vyplacat vyhry, tak odvediem dph na vystupe, alebo nie?
prosim, kde by som nasla predmet cinnosti, aky by mal byt, ked firma organizuje sutaze?
dakujem velmi pekne za odpovede...)))