ingah
21.11.08,11:12
Prosím o radu, niekde som čítala, že ako firma musíme platiť poplatky za autorádio, je to pravda? Ďakujem
gabooz
21.11.08,10:18
Nie je to pravda. Koncesionarske poplatky plati konecny odberatel elekt. energie.
Chobot
21.11.08,10:31
Prosím o radu, niekde som čítala, že ako firma musíme platiť poplatky za autorádio, je to pravda? Ďakujem

Súhlasím s gabooz, ale zároveň treba dodať, že ako firma ste ale povinní platiť príspevok za televíziu a rozhlas v zmysle zákona č. 68/2008 podľa počtu zamestnancov.

http://www.porada.sk/t80360-poplatky-za-tv-a-rozhlas.html
ingah
24.11.08,11:33
Prosím, k tým koncesionárskym poplatkom ak nemáme ani televízor ani rádio, firma z 2 zamestnancami aj tak platíme poplatky??
Chobot
24.11.08,11:57
Prosím, k tým koncesionárskym poplatkom ak nemáme ani televízor ani rádio, firma z 2 zamestnancami aj tak platíme poplatky??

Napísal som ti číslo zákona, tak neviem, aký je problém si to tam prečítať. Ale aby si nepovedala, tak tu je to v § 3:

Platiteľ úhrady (ďalej len "platiteľ") je

a) fyzická osoba, ktorá je koncovým odberateľom elektriny3) v odbernom mieste, 4)
z ktorého sa odoberá elektrina pre spotrebu v byte5) alebo v rodinnom dome, 6)

b) zamestnávateľ, 7) ktorý v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu zamestnáva aspoň troch zamestnancov. Na účely tohto zákona sa služobný úrad8) posudzuje ako zamestnávateľ.

Čiže ak máš 2 zamestnancov, tak poplatok nemusíš platiť.
zdeník
25.11.08,05:29
Chcem sa spytat, ci niekto neskusal neplatit koncesionarske poplatky, ked nevyuziva tieto sluzby - nema na pracovisku ani radio ani televizor, nespisal s RTVS ziadnu zmluvu o vyuzivani tychto sluzieb...lebo viem, ze tu bolo vela poradakov so silnymi recami, ked sa ten zakon pripravoval.
feron
25.11.08,05:44
Myslím, že keď je to dané zákonom, tak sa to bude ťažko obchádzať, jedine obrátiť sa na Ústavný súd za porušenie rovnosti pred zákonom. Pri tom neplatení sa určite nájde ochotná právnická firma, ktorá to bude vymáhať so slušným penále.
Braňo
25.11.08,06:02
Chcem sa spytat, ci niekto neskusal neplatit koncesionarske poplatky, ked nevyuziva tieto sluzby - nema na pracovisku ani radio ani televizor, nespisal s RTVS ziadnu zmluvu o vyuzivani tychto sluzieb...lebo viem, ze tu bolo vela poradakov so silnymi recami, ked sa ten zakon pripravoval.

Zdeník, opäť sa budem len opakovať. Koncesionárske poplatky sa v prípade fyzickej osoby občana platia na základe odberu elektickej energie (odberného miesta) a v prípade firmy podľa počtu zamestnancov. Nie je podstatné, či firma eviduje rádio alebo TV. Jedná sa o novodobú formu výpalníctva.:cool:
Takže silné reči nepomôžu, v prípade, že spĺňaš uvedené podmienky si povinný platiť.
Braňo
25.11.08,06:03
Myslím, že keď je to dané zákonom, tak sa to bude ťažko obchádzať, jedine obrátiť sa na Ústavný súd za porušenie rovnosti pred zákonom. Pri tom neplatení sa určite nájde ochotná právnická firma, ktorá to bude vymáhať so slušným penále.

Feron môžem vedieť o akej rovnosti pred zákonom hovoríš?:D Ako dobrý fór na ráno to beriem.
feron
26.11.08,10:21
Feron môžem vedieť o akej rovnosti pred zákonom hovoríš?:D Ako dobrý fór na ráno to beriem.
Nemyslím, že by Ústavný súd toto riešil, myslím, že ten termín čo som použil, sa používa v iných súvislostiach, mal som na mysli nespravodlivosť zákona, ktorý núti platiť za službu aj toho, kto ju nevyužíva.