neviem.ako
21.11.08,12:41
Bola by som rada, ak by mi niekto poradil. Asi mesiac sa mi v priemere raz za dve hodiny pri praci na PC objavi modra obrazovka s nejakymi anglickymi vetami v tom zmysle, ze Windowsu nieco je a ze mam kontaktovat administratora. Vedeli by ste mi poradit, ako by som to mohla opravit, mozno aj sama? Treba preinstalovat Windows? Bol asi pred pol rokom. Nic som neinstalovala ani neodinstalovala, tak neviem preco zrazu sa toto stava. Dakujem za pomoc.
bobino38
21.11.08,11:44
...najlepšie by bolo ak chceš poradiť aby si nám tu napísala,čo presne ti vypisuje na modrej obrazovke...väčšinou ide pri takýchto problémoch modrej obrazovky o závady v hardware.
neviem.ako
21.11.08,11:49
Anglicky viem velmi slabo, ale pise nieco v tom zmysle, ze je nieco s Windowsom, a preto sa ukoncil. Ak sa toto hlasenie zobrazuje prvykrat, tak neviem co... A ak viackrat, mam kontaktovat administratora. Ak to nabehne, tak si to opisem v anglictine a dam to sem:) Samozrejme, ak sa ten pocitac bude dat potom este zapnut:)
neviem.ako
21.11.08,11:51
Napadlo mi este, ze mi v podstate tekmer odvtedy, co mi ta modra obrazovka naskakuje, nefunguje ziaden zvuk v PC. Zeby to malo suvislost?
Susho
23.11.08,14:11
Napadlo mi este, ze mi v podstate tekmer odvtedy, co mi ta modra obrazovka naskakuje, nefunguje ziaden zvuk v PC. Zeby to malo suvislost?

Samo od seba to spravit nemohlo. Menilo sa nieco na PC? graficka karta, ram,..?
dolfort
24.11.08,08:23
Keď ti vyskočí tá BSOD (Blue Screen Of Death) tak schyť foťák, odfoť to a uploadni semka. Na to nepotrebuješ vedieť po anglicky.
eloelic
24.11.08,09:02
Modra obrazovka, predpokladam, ze je to tzv. "modre peklo", tu Ti pomoze jedno z tyhto dvoch veci: nanovo nainstalovat system, alebo obnovit system (druha moznost nie je az tak moc narocna, pretoze Windows si zalohuje posledne funkcne nastavenie systemu, ale nezabudni si zalohovat Tvoje subory, najma co mas urcite na ploche)
dolfort
24.11.08,10:01
Modra obrazovka, predpokladam, ze je to tzv. "modre peklo", tu Ti pomoze jedno z tyhto dvoch veci: nanovo nainstalovat system, alebo obnovit system (druha moznost nie je az tak moc narocna, pretoze Windows si zalohuje posledne funkcne nastavenie systemu, ale nezabudni si zalohovat Tvoje subory, najma co mas urcite na ploche)

Dovolím si nesúhlasiť. V beznádejných prípadoch áno, ale často stačí prísť na koreň problému a odstrániť príčinu, napr. konflikt v registroch.
neviem.ako
28.11.08,09:30
Takze posielam tu ten kod, co tam vybehuje, vraj sa podla toho da zistit, kde je chyba. DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

STOP:0x000000D1 (0x00000004, 0x00000002, 0x00000001, 0x83864340)

Ram som nemenila, lebo ani neviem, co to je:) na cistenie registrov pouzivam Ccleaner. Verim, ze tu niekto pomoze. Dakujem
neviem.ako
09.12.08,05:32
Tak neporadí nikto? :(
erzet
09.12.08,06:18
Takze posielam tu ten kod, co tam vybehuje, vraj sa podla toho da zistit, kde je chyba. DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

STOP:0x000000D1 (0x00000004, 0x00000002, 0x00000001, 0x83864340)

Ram som nemenila, lebo ani neviem, co to je:) na cistenie registrov pouzivam Ccleaner. Verim, ze tu niekto pomoze. Dakujem
Áno aj mne sa to tam objavovalo. Tiež mi nikto nevedel pomôcť. Neviem prečo sa mi to tam už dlhšie neobjavilo (musím zaklopať na drevo). Zväčšil som RAM-ku, naformátoval disk. Možno to bola/je náhoda. Ja som to aj odfotil. Ak je to možné odfoť si to a daj sem celú obrazovku.
eloelic
09.12.08,09:23
Windowsi to zavse robia, modre peklo, skus si obnovit system.
Windows 7
02.10.09,08:56
caute poradaci potrebujem od vas radu mam winows 7 nainstaloval som si ju a po restarte mi nabehla modra obrazovka skusal som uz vymenit ram,graficku aj hdd a nic stale to iste dokola je mozne ze to bude robit asi maticna doska spekulujem to urobit takto ale neviem ci sa to tak da poradite mi ci ano alebo nie mam este jeden komp ktori sa pouziva tiez na tom je nainstalovana vista basic original chcem to urobit tak ze by som vymenil maticne dosky ale je tu jeden problem ze na tom kompe kde je original vista ci ju budem vediet nainstalovat tu istu vistu (ci sa nebude treba registrovat na microsoft) na tu druhu maticnu asi velmi nie co vi na to alebo je aj ina moznost?
Duchanito
02.10.09,09:35
Preco vymienat dosku a teda prehadzovat vsetky komponenty? ...nie je lahsie zobrat HDD kde je nainstalovany Win7 a vlozit do kompu kde je nainstalovana vista ? Vybrat HDD s vistou a miesto neho dat hdd s Win7.
marco2233
02.10.09,09:45
Takze posielam tu ten kod, co tam vybehuje, vraj sa podla toho da zistit, kde je chyba. DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

STOP:0x000000D1 (0x00000004, 0x00000002, 0x00000001, 0x83864340)

Ram som nemenila, lebo ani neviem, co to je:) na cistenie registrov pouzivam Ccleaner. Verim, ze tu niekto pomoze. Dakujem

tu by si mala najst odpoved
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;810093

skratene bud je vadna RAMKA .. nemusi byt nutne cela len jedna cast z nej a ked sa z nej pokusa citat tak to padne alebo treba upravit virtual memory

Postup:
1 Click Start, right-click My Computer, and then click Properties.
2 Click the Advanced tab.
3 Under Performance, click Settings.
4 Click the Advanced tab.
5 Under Virtual Memory, click Change.
6 Click No paging file. Click OK, click OK, and then click OK.
7 Restart your computer.
8 Click Start, right-click My Computer, and then click Properties.
9 Click the Advanced tab.
10 Under Performance, click Settings.
11 Click the Advanced tab.
12 Under Virtual Memory, click Change.
13 Click System managed sized. Click OK, click OK, and then click OK.
14 Restart your computer.
Windows 7
02.10.09,10:43
teraz mi uz nejde vobec pc ide mi ale neukazuje mi tie blbosti a samotni start a ani nenabehne mi windows co mam robit?
scorp
02.10.09,10:55
Restart nudz.rezim. Nabehne PC ?
Windows 7
02.10.09,11:16
pocuvaj a ako mam restartovat ked mi nic neukazuje?
Duchanito
02.10.09,11:28
dostavas dake zvukove znamenie?? pokial si napr. zle zasunul graficku kartu tak je jasne ze ti nic nemoze zobrazit a zaznie zvukovy kod...napr 3x pipnutie (neviem presne pocty - zalezi od dosky) ..tychto znameni je viac takze sa da lokalizovat problem.
Windows 7
02.10.09,11:48
urobil som to co si vysie pisal vymenil som hdd a od v tedy mi nejde vyhodilo mi modru obrazovku nieco tam pisalo a v sekunde to zmizlo teraz co? ps inac mi nic nepipa
Duchanito
02.10.09,13:14
takze znova.

"blbosti a samotny start" to si myslel nasitavanie systemu alebo nacitavanie biosu ?

pisal si ze ti uz vobec nejde pc teda som myslel ze ani nenacita bios. ale ked ti hadze modru obrazovku je to az pri nacitavani systemu.

co keby si napisal normalne a zrozumitelne co kde a kedy?

BTW: konto s.r.o. sa ti uz nepaci tak si si zalozil nove ? :D
VladoG
08.10.09,10:48
no to by musela byť výmena medzi dvomi rovnakými počítačmi s rovnakou konfiguráciou. Aj tak nie je istota, že to nabehne - chyba ntrdlr. S týmto by som neriskoval. Modrá obrazovka "obrazovka smrti" väčšinou vadná RAM /stiahnúť memtest a otestovať/ prípadne vadný disk /neklepe?/ aj tu stiahnuť testovaciu rutinu podľa typu disku
s.r.o.
10.10.09,10:43
caute ked som v nudzovom rezime a po restarte sa mi objavuje modra obrazovka kde sa to da nastavit aby som s tim nemal problem aby sa mi to nezobrazovalo zase blu death
marco2233
10.10.09,15:31
skus pri startte stlacit F8 a dat mod krok ya krokom a postupne supstaj ovladaca pri com ti to spadne...
s.r.o.
27.10.09,12:52
Caute uz viem kde je chyba co sa tyka modrej obrazovky v mojom TV prijmaci co mam napojeni na comp vadi mu asi rozlisenie pri startovani compu lebo sa to meni vzdy az kym nenabehne windows kde mam nastavene rozlisenie 1024 krat 768 pri samotnom starte je zase 800 krat 480 ale zase zaujmave je ze vista mi ide v pohode akurat ta windows 7 ma s tym problem je nejaky softver kde by sa dal upravit ten tv prijmac s rozliseniami co sa tika TV prijmaci ten je obycajni Venturer LCD 15 cez VGA je pripojeny