berry
21.11.08,13:44
Pekný deň
od jednej firmy sme si brali určitý tovar. Nakoľko nám nevyhovoval tak sme ho vrátili. Ale do dnešného dňa mi neposlali dobropis. Už som im niekoľko krát volala, že už mi ho pošlu ,ale stále nič. Tovar si zobrali bez akého koľvek dokladu. Proste sa im vydal a tým to haslo. Nechodia nám upomienky , lebo vedia , že sme im ho vrátili. Ale dopropis stále nikde. Stále mi to svieti (už od januára )že fa je neuhradená.
prosím čo mám robiť.?
Paula
21.11.08,13:08
Za "tým to haslo" je niekto zodpovedný. A ten niekto by to mal doirešiť s majiteľom firmy. Inak si to neviem predstaviť. To nie je starosť , ani povinnosť účtovníka.
Zita5
21.11.08,13:29
Pekný deň
od jednej firmy sme si brali určitý tovar. Nakoľko nám nevyhovoval tak sme ho vrátili. Ale do dnešného dňa mi neposlali dobropis. Už som im niekoľko krát volala, že už mi ho pošlu ,ale stále nič. Tovar si zobrali bez akého koľvek dokladu. Proste sa im vydal a tým to haslo. Nechodia nám upomienky , lebo vedia , že sme im ho vrátili. Ale dopropis stále nikde. Stále mi to svieti (už od januára )že fa je neuhradená.
prosím čo mám robiť.?

Ja osobne si myslím , že bol potrebný doklad o odovzdaní tovaru späť . Je to krytie aj pre Vašu firmu , takto nemáte ani tovar a ani doklad o vrátení tovaru .

Netelefonujte , ale píšte a pošlite doporučene.
berry
21.11.08,14:11
Najlepšie je to , že ten tovar priamo vrátil majiteľ. Tak si je za to zodpovedny sám. Nie je to veľká suma. A ta firma tiež asi nema záujem nás nejako oklamať, pretože sme celkom dosť veľký odberatelia. Ale aj tak ma prekvapuje , že nám ho ešte neposlali.
A čo by som mala konkrétne napísať. Nejakú žiadosť o vydanie dobropisu?
Paula
22.11.08,09:01
Ja som za to, aby doklad o prevzatí, resp. žiadosť o zaslanie dobropisu vybavil sám majiteľ. On bol svedkom vrátenia tovaru. Nechcem strašiť, ale čo ak niekto na strane dodávateľa ten tovar "zabavil" pre vlastnú potrebu? Alebo človek, ktorý má na starosti fakturáciu odkladá svoje povinnosti.....Žiadosť by sa zišlo poslať majiteľovi dodáv. firmy, tak sa záležitosť hádam skôr pohne z miesta.
Zita5
22.11.08,12:42
Ja som za to, aby doklad o prevzatí, resp. žiadosť o zaslanie dobropisu vybavil sám majiteľ. On bol svedkom vrátenia tovaru. Nechcem strašiť, ale čo ak niekto na strane dodávateľa ten tovar "zabavil" pre vlastnú potrebu? Alebo človek, ktorý má na starosti fakturáciu odkladá svoje povinnosti.....Žiadosť by sa zišlo poslať majiteľovi dodáv. firmy, tak sa záležitosť hádam skôr pohne z miesta.


Pokiaľ má v tom prsty majiteľ , tak súhlasím s Paulou , aby si to dal do poriadku . I keď to nie je veľká suma , v konečnom dôsledku , skresľuje Vám to záväzky .Treba to takto podať aj majiteľovi Vašej firmy .