amoo
21.11.08,20:53
-Poistil som si v Alianz drevenu rekreacnu chatu v obci (poistovak chatu videl a odfotil, urcil poistnu sumu 885.000,-/ poistenie komfotr rocne cca 1.600,-) vsetko slo ok, len to poistenie slo rychlo akoby poistovak chcel mat dalsiu zmluvu k dobru a bagetelizoval niektore zalezitosti.
K veci:
-Povodne som chcel postavit zahradny domcek do 24 m2 na co som vybavil povolenie na drobnu stavbu. Nakoniec som postavil vacsiu chatu 30m2 (s terasou chaty je to 40m2). Na to treba uz stav. povolenie. o tom som poistovatela dorazne upozornoval no ten kyvol rukou a do P.Zmluvy uviedol 40m2 rekreacna chata a nejake stavebne povolenie, kolaudacia ap. ho nezaujímalo.
-Dalsi problem je vtom ze neviem vydokladovat poziadavku poistovne skoro ziadnym danovym dokladom ako som k chate prisiel, pretoze drevo material som si zohnal ako sa dalo a postavil svojpomocne... usetril som 250.000,-
-Jedine doklady ktore mam je list vlastnictva na pozemok a povolenie od OU na stavbu drobnej stavby zahradny domcek na 24m2
-Nebudem mat problem pri poistnej udalosti napr. poziar ak mi zhori komplet drevena chata za 800.000,- a poistovna sa z toho vykluckuje s tym ze som neuviedol vsetky okolnosti a nemam potrebne doklady???

Aby som predisiel takejto katastrofe pekne prosim poradakov veci znalych al. z oblasti poistovnictva, o radu ako to vidite, resp ako veci dotihnut tak aby moja poistka bola 100% uctivo dakujem
Lianka
21.11.08,20:05
Odporucam precitat si zmluvu (aj tie male pismena) a vseobecne obchodne podmienky, resp. ine dokumenty, ktore su sucastou/prilohou zmluvy. Po prestudovani by si mal mat v tom jasnejsie.