kecka
21.11.08,21:47
Ahojte, prosím Vás ak ruším kamenný obchod (pôjdem ho odhlásiť z DÚ, ŽÚ, MsÚ) a nechávam si len e-shop, ktorý budem zatiaľ prevádzkovať doma musím ho prihlásiť ako prevádzku? Ak áno tak kde všade? A aké podmienky musí spĺňať? Budem potrebovať napr. otváracie hodiny? A môže mi prísť domov kontrola zo SOI-ky? Ďakujem za odpovede.
Ľubica 025
23.11.08,18:11
Ak rušíš kamenný obchod, musíš ho odhlásiť na DÚ, MÚ, ŽÚ, čo sa týka e-shopu, ten budeš vykonávať len na základe živnostenského oprávnenia, kde budeš mať ako sídlo podnikania trvalý pobyt. Takže e-shop netreba nikde hlásiť.
Ľubica 025
23.11.08,18:15
Otváracie hodiny nepotrebuješ, v e-shope si ľudia môžu objednávať 24 hodín denne. Čo sa týka SOI, tí si môžu od teba objednať cez tvoj e-shop tovar a tým kontrolovať, či dodacie, platobné a reklamačné podmienky sú v súlade so zákonom a či je tovar správne označený. V prvom rade ti treba vypracovať svoje vlastné obchodné podmienky, ak napíšeš, čo chceš cez e-shop predávať, môžem ti v tom poradiť.
kecka
25.11.08,16:57
Otváracie hodiny nepotrebuješ, v e-shope si ľudia môžu objednávať 24 hodín denne. Čo sa týka SOI, tí si môžu od teba objednať cez tvoj e-shop tovar a tým kontrolovať, či dodacie, platobné a reklamačné podmienky sú v súlade so zákonom a či je tovar správne označený. V prvom rade ti treba vypracovať svoje vlastné obchodné podmienky, ak napíšeš, čo chceš cez e-shop predávať, môžem ti v tom poradiť.
Veľmi pekne ďakujem za odpovede, budem predávať hlavne detský textil a dáždniky. Ak mi poradíš budem rada :-)
Ďakujem
Ľubica 025
26.11.08,10:56
Priložila som tu reklamačný poriadok pre zákazníkov, ktorý mám ja na predaj textilu, uprav si ho podľa vlastných kritérií, hlavne dodacie podmienky.