White Dog
22.11.08,09:08
Caute,

Mam takyto problem:
Prevadzkujem internetovy obchod. Moj dodavatel robi pre mna sluzbu, ze tovar, ktory si objedna zakaznik u mna, on vo svojom sklade zabali vlozi do balika faktutu v mojom mene a posle priamo zakaznikovi. Problem ale vznika pri fakture, kde je vzdy suma bez DPH, DPH a suma spolu - ja som vsak neplatca DPH. Ta faktura je vystavene v mojom mene - kde ja som uvedeny ako dodavatel a odberatel je moj zakaznik.

Moze byt toto problem voci danovemu uradu ?

dakujem za odpovede.
Dáša_
22.11.08,08:24
Ak su na fakture tvoje udaje ako odosielatela, tak je to potom problem.
White Dog
22.11.08,08:26
Ano su tam moje udaje ICO a nazov firmy.
Tweety
22.11.08,08:30
Ano su tam moje udaje ICO a nazov firmy.
Neplatca dph nefakturuje s dph. Ak takú faktúru vystaví, dph musí odviesť DÚ.
White Dog
22.11.08,08:55
Čo sa dá teraz robiť ak takého faktúry boli vystavené. Je možné zákazníkov poslať opravu faktúry?
Dáša_
22.11.08,09:00
Čo sa dá teraz robiť ak takého faktúry boli vystavené. Je možné zákazníkov poslať opravu faktúry?

V prvom rade, ako dlho to tak je? Kolko bolo odoslaných dokladov?
White Dog
22.11.08,09:10
Je to tak asi 10 dní, v podstate zistil som to az vcera. Bolo takto vystavných 5 faktúr, vsetko to boli fa koncovym zakaznikom.
Dáša_
22.11.08,09:12
Je to tak asi 10 dní, v podstate zistil som to az vcera. Bolo takto vystavných 5 faktúr, vsetko to boli fa koncovym zakaznikom.

Ja osobne by som asi tym zakaznikom poslala novu fakturu a v spolupracujúcej firme zariadila nápravu.
White Dog
22.11.08,09:14
Ano, zakaznikom idem vystavovat nove faktury a snazim sa to riesit s mojim dodavatelom.
Este sa chcem opytat ci je mozne fa posielat aj mailom, faktura bude mat moj podpis a vsetky nalezitosti.
Jeden dodavatel mi takto posiela faktury a hovori, ze je to ok.
skubko
25.12.08,21:44
Ano, zakaznikom idem vystavovat nove faktury a snazim sa to riesit s mojim dodavatelom.
Este sa chcem opytat ci je mozne fa posielat aj mailom, faktura bude mat moj podpis a vsetky nalezitosti.
Jeden dodavatel mi takto posiela faktury a hovori, ze je to ok.


Podla ust. § 75 ods. 6 Zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov môže byť faktúra vystavená aj elektronicky so súhlasom zákazníka. Vierohodnosť pôvodu a neporušenosť obsahu elektronicky vyhotovenej faktúry musí byť zaručená elektronickým podpisom podľa osobitného predpisu.
Elektronická faktúra predstavuje plnohodnotnú náhradu papierovej formy faktúry.

Pre info o elektronickom podpise viď Zákon 215/2002 Z.z.. (o elektronickom podpise a o zmene a doplnení niektorých zákonov).