Margaréta35
22.11.08,09:10
myslíte že sa ešte oplatí podnikať v krajčírstve?
DanielaSL
22.11.08,08:57
No asi podľa toho kde žiješ a aké ceny sú tam. Ja mám veľmi šikovnú krajčírku, ktorá sa týmto živí , ale nezávidím jej. Zaplatí nutné poplatky a nič moc...nemôže si dovoliť ani auto kúpiť a tak behá po okolitých väčších mestách, keď chce niečo lepšie ku svojej práci nakúpiť buď autobusmi alebo s jej klientami, ktorí ju vezmú autom. Nie zase , že by nemala z čoho žiť, ale na zbohatnutie to nie je. Keď si tak vezmem , že za ušitie nohavíc zoberie cca 380,-Sk...tak koľko jej treba nohavíc ušiť na zaplatenie svojich odvodov? No dajme tomu 10...a tých 10 nohavíc vieš sama koľko trvá ušiť.
stormcatcher
22.11.08,09:54
Jej, kde tak lacno šijú? Kúpil som synovi nohavice, a keď že je trochu pri sebe musel som kúpiť väčšie aby mu sedeli v páse. Ale musel som ich dať skrátiť, čo s malou úpravou bola rovná tisícka. Hmmm
DanielaSL
22.11.08,11:42
Jej, kde tak lacno šijú? Kúpil som synovi nohavice, a keď že je trochu pri sebe musel som kúpiť väčšie aby mu sedeli v páse. Ale musel som ich dať skrátiť, čo s malou úpravou bola rovná tisícka. Hmmm

No veď som to napísala, že ceny sú na Slovensku rôzne ....známa dávala tiež skracovať nohavice a zaplatila stovku. A ešte sa jej to zdalo veľa.:confused: Je to podobne ako aj s cenami za účtovníctvo.
Pajčiatko
24.11.08,17:12
Ja podnikám v krajčírstve. Ceny si treba upraviť, aby človek vyžil a nedrel zadarmo. Mne stačí na poplatky a taká normálna výplata.Začala som s rovnakými cenami ako konkurencia a keď som videla, že ľudí je dosť zdvihla som ceny, samozrejme že s mierou. Ľudí mám stále dosť. Akurát uvažujem že by ma bavilo viac robiť niečo iné, takže s tým chcem skončiť a začať inde.