Dáša_
22.11.08,09:21
Zaujímajú ma skúsenosti z praxe - aké prepravné služby používate, aké máte zmluvy.
Dostali ste v prepravnej službe výhodné podmienky? Od akého počtu balíkov denne? Aká je cena na balík? Ako sa riešia dobierky?

Vyskytuje sa tu niekto, kto má napríklad zmluvu so Slovenskou poštou a dohodnuté nejaké výhodnejšie podmienky - napríklad, že prídu oni sami pre balíky, poštovné hradíte cez účet a podobne?
Filip Glasa
22.11.08,11:05
tip na relatívne lacnú prepravu v rámci BA (ale bez dobierky):
http://www.go4.sk/index.php?page=9

Pošta má kuriérske služby tiež - používal som EMS. Na vianoce v pohode nedodali balík, lebo vraj nestíhajú. Aj keď mal byť do 24h, tak bol až po novom roku. Ale cez rok v pohode.
http://www.posta.sk/page/71

DPD používam na drahé zásielky: poistenie do 75 000 automaticky v cene každého balíka.
GLS tento rok obtelefonovávali všetky firmy a veľa eshopov ich začalo používať. Lacnejší ako DPD, ale poistenie len do 10 000.
http://www.gls-slovakia.sk/

Čo sa týka poistenia na pošte, tak okrem toho že sa dosť draho pripláca, tak dosť buzerujú so zabalením balíka.
poruba
22.11.08,11:47
Ja posielam dosť veľa balíkov. Mám zmluvu aj d DPD aj s UPS. DPD sa mi osvedčilo omnoho lepšie. Okamžite mi prišli nainštalovať ich program, takže nemám žiadne problémy s vypísaním prepravného listu a štítku, ktorý lepím na balík, dokážem si cez internet pozrieť, kde sa práve nachádza moja zásielka a sú spoľahlivý. Dokonca, ak nestihnem dať nejaký balík rozvozcovi, do 22:00 im to môžem doviezť na ich depo, kde mi to bez problémov zoberú. A dajú sa dohodnúť aj ceny - ja som im hneď na začiatku pri uzatváraní zmluvy povedala, že tých balíkov "asi" bude mesačne veľa (čo až tak nie je :-) ) a nastavili mi naozaj dobré ceny. UPS je (teda v Žiline) dosť biedna, doteraz mi nedali program (už je tomu 2 roky), pre zásielky mi prídu len do 14:00 a depo je otvorené len do 18:00...Pošta sa mi osvedčila na malé zásielky - to znamená do 2kg. Takéto zásielky posielam 1. triedou a problémov sa vyskytlo naozaj málo. Len ak cez nich chceš posielať na dobierku, je veľmi zdĺhavá administratíva okolo toho - musíš vypísať obálku, šeky, podací lístok a ešte stáť v dlhom rade pred okienkom.
Dáša_
22.11.08,14:05
Ja posielam dosť veľa balíkov. Mám zmluvu aj d DPD aj s UPS. DPD sa mi osvedčilo omnoho lepšie. Okamžite mi prišli nainštalovať ich program, takže nemám žiadne problémy s vypísaním prepravného listu a štítku, ktorý lepím na balík, dokážem si cez internet pozrieť, kde sa práve nachádza moja zásielka a sú spoľahlivý. Dokonca, ak nestihnem dať nejaký balík rozvozcovi, do 22:00 im to môžem doviezť na ich depo, kde mi to bez problémov zoberú. A dajú sa dohodnúť aj ceny - ja som im hneď na začiatku pri uzatváraní zmluvy povedala, že tých balíkov "asi" bude mesačne veľa (čo až tak nie je :-) ) a nastavili mi naozaj dobré ceny. UPS je (teda v Žiline) dosť biedna, doteraz mi nedali program (už je tomu 2 roky), pre zásielky mi prídu len do 14:00 a depo je otvorené len do 18:00...Pošta sa mi osvedčila na malé zásielky - to znamená do 2kg. Takéto zásielky posielam 1. triedou a problémov sa vyskytlo naozaj málo. Len ak cez nich chceš posielať na dobierku, je veľmi zdĺhavá administratíva okolo toho - musíš vypísať obálku, šeky, podací lístok a ešte stáť v dlhom rade pred okienkom.

Ak môžem, zaujímalo by ma par veci:
1. koľko to je dosť veľa balíkov napríklad týždenne?
2. aké veľké, respektíve ťažké balíky to sú?
3. pre balíky prídu ku tebe?
poruba
24.11.08,19:24
1. posielam asi 30 balíkov týždenne (ale to je teraz len odhadom, niekedy viac, niekedy menej).
2. je pravda, že väčšina balíkov je do 2kg, preto ich posielam práve poštou 1. triedou, všetky nad 2kg posielam DPD alebo UPS (UPS - kou posielam len vtedy, ak si to výslovne želá zákazník, lebo niektorým dovezie zásielky DPD až poobede a to je pre nich neskoro)
3. S UPS - kou to mám ťažšie, tá chodí pre balíky len do 14.00, DPD po dohode chodí okolo 16:00. Ak mám objednávku po tejto hodine, tak keď idem z práce domov, doveziem to na depo sama. Len to chlapcom v sklade dám do rúk a oni sa postarajú. Nikdy som nemala problém. A to som tam už pár krát išla o 22:00 :-)

Priznám sa, že DPD mi spravila dobrú cenu na balíky po takom malom klamstve môjho kolegu. Povedal im, že budeme posielať 100 balíkov mesačne (čo samozrejme nie je). Ale oni sa na množstvo pýtajú pri uzatváraní zmluvy a viac sa o to nestarajú. Ani raz mi nezavolali, že nemám také objemy, ako som povedala (teda kolega) a že mi zdvihnú cenu :-D
poruba
24.11.08,19:29
A zabudla som...prepravnými spoločnosťami posielam balíky od 2kg zhruba do 15kg...
slabikar
24.11.08,19:46
a kolko stoji balik cez DPD a UPS a co vsetko treba s tym balikom spravit, oznacit a pod?
Dáša_
25.11.08,13:18
Práve som zistila, že Slovenská pošta poskytuje aj takú službu, čo sa volá Zberné jazdy http://www.posta.sk/storage/File/Obchodne%20podmienky/OP_Zberne_jazdy_122007_2.pdf

Máte s tým niekto skúsenosť? Lebo toto je niečo, o čom snívam :))) Len netuším, koľko táto sranda stojí, ceníka som sa nedopátrala.
poruba
28.11.08,09:02
Za balíky sa platí podľa toho, koľko vážia. Ja mám v DPD za 3kg balík sumu asi 110 Sk, UPS berie zhruba 236 Sk. Ale môžeš si to pozrieť na internetových stránkach týchto spoločností. UPS - ka má dokonca na stránke taký "výpočtový program" - zadáš tam váhu balíka, kto to platí, či je to expres alebo sobotné doručenie atď....a na konci ti to vypočíta sumu. (ak máš s nimi ale zmluvu, odpočítaš si nejaké % z tejto sumy).

https://www.sps-sro.sk/sk/nav/vnutrostatna-preprava/cennik-prepravy

http://www.dpd.net/index.php?id=46844

Pokiaľ máš zmluvu s niektorou z týchto spoločností, mali by ti dať ich program. Tam len vyplníš údaje o balíku - kam ide, koľko váži, údaje o prijímateľovi a potom len vytlačíš prepravný list, ktorý potvrdíš ty a kuriér, ktorý preň príde a ešte vytlačíš štítok, ktorý nalepíš na balík (ten ti spraví práve tento program dokonca aj s jedinečným čiarovým kódom a číslom zásielky)....Je to veľmi rýchle a jednoduché....
Dáša_
18.12.08,05:18
Práve som zistila, že Slovenská pošta poskytuje aj takú službu, čo sa volá Zberné jazdy http://www.posta.sk/storage/File/Obchodne%20podmienky/OP_Zberne_jazdy_122007_2.pdf

Máte s tým niekto skúsenosť? Lebo toto je niečo, o čom snívam :))) Len netuším, koľko táto sranda stojí, ceníka som sa nedopátrala.

Konečne sa mi podarilo zistiť nejaké podrobnosti k zberným jazdám:
Takže, balík musí byť "ocenený", t.j. sami si musíme určiť postovné. A to ide tak, že bud sa na presnú sumu poštovného nalepia znamky, alebo máte priamo frankovací stroj alebo uver poštovného. Potom podpíšete zmluvu a v nej je uvedené, ako budú ku vam pre (nielenn) balíky chodiť. Možete si zvoliť napríklad dva dni v týždni, alebo napríklad aj po telefonickom dohovore.
Ak máte záujem o úver poštovného, tam je podmienka tuším 3000 Sk poštovné mesačne.
V každom prípade je potrebné mať váhu, zrejme musí byť aj nejak certifikovaná.

Všetko je pre mna akceptovateľné. Jediná chyba je v tom, že v našej lokalite nemajú na zberné jazdy kapacitu :confused:. Ale viem, že firiem, ktoré sa o to zaujímali je viac. Takže verím, že to pohne aj poštu a takto rok už nebudem behať na poštu, ale ale pošta bude chodiť za mnou :D . To je také moje skromné želanie pre moj internetový obchod :) A moje veľké želanie je zdvojnásobiť v budúcom roku obrat.
Filip Glasa
18.12.08,09:56
Konečne sa mi podarilo zistiť nejaké podrobnosti k zberným jazdám
super, a nemajú podmienku na minimálny počet balíkov? Ja raz mám veľa a raz nič. Každopádne 3000 poštovné/mesačne mám v pohode vždy.
Dáša_
18.12.08,16:31
super, a nemajú podmienku na minimálny počet balíkov? Ja raz mám veľa a raz nič. Každopádne 3000 poštovné/mesačne mám v pohode vždy.


Tvrdili, že podmienkou je iba požiadať o službu a "dostať zmluvu"
Na druhú stranu ale musíš sám počítať poštovné, t.j. bud musíš mať tie váhy, alebo lepiť známky. Alebo mať schválený úver poštovného.

Škoda len, že u nás pošta túto službu neposkytuje. Rozmýšľam nad dalším internetovýcm obchodom a toto by mi veru už pomohlo.
Filip Glasa
18.12.08,18:05
práve som si objednával GPSko z eshopu kde všetko riešili iba kuriérom. Poštu vôbec nepoužívali. Potom mali dosť balíkov (keďže sa to nedelilo na poštu a kuriéra) pre kuriéra na to, aby im dali slušné ceny.
slabikar
18.12.08,18:08
myslis ze sa da stihnut podpisat zmluva s UPS a hned aj poslat baliky do pondelka?
Dáša_
18.12.08,18:20
myslis ze sa da stihnut podpisat zmluva s UPS a hned aj poslat baliky do pondelka?

Ak chceš stihnúť dodávku do Vianoc, tak by som tomu veľmi neverila. Lebo ked prepravne služby nestíhajú, tak mám pocit, že ich to vôbec netrápi. Nedodajú. Čo si spomínam z minulého roku.
Filip Glasa
20.12.08,08:01
no skús to v pondelok poslať ako zásielku, ktorá má byť doručená v ten istý deň. Potom by sa to do druhého dňa malo dať stihnúť. práve to GPSko mi posielali tak, že sa som mnou z eshopu dohodol či dnes poobede a DPD to priniesla v ten deň poobede. A ak by nestíhali tak do druhého dňa to asi stihnú.
Pokiaľ to nie je dobierka, tak skús aj toto:
http://www.go4.sk/index.php?page=4

hlavne v rámci BA to vychádza veľmi slušne.
Filip Glasa
13.01.09,19:27
Definitívne končím s poštárskym EMS. Posledný balík cez nich trval 3 dni a to som musel obtelefonovávať polku slovenska.
DPD ma tiež nepotešili - pár krát som u nich riešil ľahké bublinkové obálky na dobierku. Pýtal som si čo najlacnejší spôsob doručenia, ale vždy vyšli cca 300 Sk. Dnes prišiel chlapík z takými plastovými vreckami, že keď to do nich zabalí a má to do 3 kg, tak to bude stáť s dobierkou cez 200 Sk ( cez 7 EUR ). Volá sa to nejako - malé zásielky do 3kg.
To mi nevedeli už pred 3-4 inými zásielkami povedať, že je tu aj táto možnosť, keď som si vyslovene pýtal ten najlacnejší spôsob a vždy hovoril o váhe cca 0,5kg?
slabikar
13.01.09,19:31
no ja som poslal cez EMS dna 22.12. a vsetky prisli 23.12.
Filip Glasa
13.01.09,19:39
EMS väčšinou funguje, ale nadá sa na nich 100% spoľahnúť. A keď je problém, tak je to horšie ako obyčajná druhá trieda.

Ja som im musel obvolávať na všetky oddelenia v BA aj v mieste doručenia a potom zavolať späť výsledok, aby boli schopný nájsť stratený balík. Sami si to medzi sebou nevedeli vyriešiť.

Vyzdvihnutie je ešte horšie - ak sa nevieš s kuriérom dohodnúť, lebo zásadne doručujú v istej oblasti len v určitú hodinu, tak si musíš ísť pre balík do depa. A to môže byť niekedy až okresné mesto. Ak by si poslal obyčajnou druhou triedou, tak si to aspoň vyzdvihneš na svojej pošte.
Filip Glasa
15.01.09,12:49
Práve mi poslali ponuku pre zberné jazdy:


Na základe Vašej požiadavky bola vypočítaná cena za vedenie zbernej jazdy 10,00 € bez DPH za predpokladu:

- zbernú jazdu bude vykonávať pošta Bratislava 49
- zásielky sa budú podávané na Pošte Bratislava 49
- odvoz zásielok bude na základe telefonickej objednávky minimálne 1 deň vopred a v čase dohodnutom s poštou.
- úhrada sadzieb za podanie zásielok prevodom z účtu alebo poštovými známkami.

Ide o nepravidelné jazdy s ohlásením vopred s menším počtom balíkov a listov.
Pre 20 balíkov je to 0,5 eura na jeden. Ak o toľko dvihnem poštovné, tak nemám problém.
Len či s vyšším poštovným nebudú mať problémy zákazníci.
Dáša_
15.01.09,14:02
Práve mi poslali ponuku pre zberné jazdy:



Ide o nepravidelné jazdy s ohlásením vopred s menším počtom balíkov a listov.
Pre 20 balíkov je to 0,5 eura na jeden. Ak o toľko dvihnem poštovné, tak nemám problém.
Len či s vyšším poštovným nebudú mať problémy zákazníci.

To je super. Máš šťastie. U nás zberné jazdy neprevádzkujú, vraj nemajú kapacity. Ticho ti závidím.

Ideálne by bolo tých 0,5€ rozlozit do ceny tovaru. Ale to asi nechceš
Filip Glasa
15.01.09,17:31
tak mne hlavne na lacnejších knihách 0,5 Eura urobí dosť. Nejako to vymyslím. Dne som bol na pošte s 9 ks doporučenými listami s dobierkou a poštárka aj ostatní v rade už na mňa pozerali ako na vraha. Trvá to dlho, ale ja to nemám ako inak odoslať.
jozefm30
15.01.09,18:05
falap: mozno to tu uz bolo, Mna oslovila GLS-ka s ponukou. Kazdy den by prisiel do firmy vodic pre zasielky. Ked som to prerataval, tak tie ceny boli porovnatelne s postou a to ti odpada chodenie na postu, stat v rade na poste atd. Plus stitky pises v ich programe a len na konci mesiaca (alebo kazde dva tyzdne) ti pride faktura za vsetko. Nejak som sa k tomu este nedokopal, aby som to robil takto jednoduchsie :-) Este to je pre zakaznika lepsie ze mu to prinesu priamo domov a nemusi chodit po balik na postu.
Dáša_
15.01.09,18:12
falap: mozno to tu uz bolo, Mna oslovila GLS-ka s ponukou. Kazdy den by prisiel do firmy vodic pre zasielky. Ked som to prerataval, tak tie ceny boli porovnatelne s postou a to ti odpada chodenie na postu, stat v rade na poste atd. Plus stitky pises v ich programe a len na konci mesiaca (alebo kazde dva tyzdne) ti pride faktura za vsetko. Nejak som sa k tomu este nedokopal, aby som to robil takto jednoduchsie :-) Este to je pre zakaznika lepsie ze mu to prinesu priamo domov a nemusi chodit po balik na postu.

a čo v tom prípade, ak zákazníka nenajdu doma? Lebo podla mojich skúseností sa s telefonovaním neobťažujú. Podľa mojho názoru je stále tá pošta najspoľahlivejšia.
Filip Glasa
15.01.09,18:14
Ked som to prerataval, tak tie ceny boli porovnatelne s postou
o tom pochybujem, tu to majú nacenené 2x drahšie ako poštu:
http://www.eplanet.sk/postovne/ :


#
Slovenská pošta II. trieda

- doručenie do 2 - 3 pracovných dní odo dňa expedície zásielky
- poštovné platba vopred 1,95 € (58,75 Sk) bez ohľadu na hmotnosť zásielky
- poštovné na dobierku 3,10 € (93,39 Sk) bez ohľadu na hmotnosť zásielky
#
Slovenská pošta I. trieda

- doručenie do 1 - 2 pracovných dní odo dňa expedície zásielky
- poštovné platba vopred 2,55 € (76,82 Sk) bez ohľadu na hmotnosť zásielky
- poštovné na dobierku 3,70 € (111,46 Sk) bez ohľadu na hmotnosť zásielky
#
Kuriérska služba GLS Slovakia

- doručenie do 1 pracovného dňa odo dňa expedície zásielky
- prepravné platba vopred 4,55 € (137,07 Sk) bez ohľadu na hmotnosť zásielky
- prepravné na dobierku 5,70 € (171,71 Sk) bez ohľadu na hmotnosť zásielky
- možnosť sledovania zásielky cez internet (www.gls-slovakia.sk)
- prvé opakované doručenie v cene
- každá zásielka je poistená do výšky 331,94 € (10 000 Sk)

Nehovoriac o tom, že niekto jednoducho kuriéra nechce. I. trieda pošty ti tiež doručí až domov. Ale ak náhodou nie si dlho doma, tak si preto prídeš na poštu. Ak by si mal ísť do depa GLS, tak musíš ísť minimálne do okresného mesta. Mňa tiež kuriéri dosť otravujú pri doručení keď niečo objednávam. Zvonia že sú už pred domom a pred tým sa s nikým nedohodli. Prispôsobiť sa mi časovo nevedia a odkážu ma na depo. Tak to by som lepšie dopadol s poštou, ak by to daný eshop vôbec robil.
slabikar
15.01.09,19:01
ja som pouzil pred Vianocami EMS z dovodu, ze veduca posty mi garantovala len cez to dorucenie na druhy den a to tesne pred vianocami v utorok a vsetko v pohode doslo
Filip Glasa
15.01.09,19:15
EMS - jasné ak nemám zmluvu s kuriérom, tak je to najlacneší kuriér.
Ale pochybujem, že ak aj mám zmluvu s GLS, že budem mať lepšie ceny ako obyčajnou poštou. Tie ceny budú lepšie ako EMS aj ako bežné kuriérske ceny bez zmluvy. Ale stále najlacneší balík na pošte vyjde cca 1,5 EUR a to žiadny kuriér nie je schopný dosiahnuť. Už len kvôli DPH, ktorú pošta neplatí bude vždy lacnejšia.

DPD - pýtajte sa tam na službu Malý balík. Je to novinka, preto mi to pred tým neponúkali. Do 3 kg cena 5 Eur (+palivový príplatok cca 1 euro tento týždeň).
gemerga58
18.01.09,09:18
Dobrý deň, som tu nová a potrebovala by som poradiť. Mám s.r.o. a otváram dva internetové obchody súčasne a potrebovala by som poradiť akého prepravcu vybrať. Ten prvý je zameraný na drobné predmety - niečo ako galantéria a drobné výrobky z dreva. Balíky budú asi najčastejšie od 0,5kg do 3kg a neviem aká prepravná spoločnosť by bola najvýhodnešia - spolahlivosťou a aj cenou.
Ten druhý obchod je úplne z iného zamerania. Tam sa jedná najčastejšie o rolky hmotnosti do 70kg a maximálna dĺžka 6m. Má niekto skúsenosti s prepravnou spoločnosťou Toptrans?
Čítala som tu, že niekto dováža tovar z ČR - dávate si to posielať poštou alebo využívate prepravnú spoločnosť? Ďakujem veľmi pekne.
Dáša_
18.01.09,09:30
Dobrý deň, som tu nová a potrebovala by som poradiť. Mám s.r.o. a otváram dva internetové obchody súčasne a potrebovala by som poradiť akého prepravcu vybrať. Ten prvý je zameraný na drobné predmety - niečo ako galantéria a drobné výrobky z dreva. Balíky budú asi najčastejšie od 0,5kg do 3kg a neviem aká prepravná spoločnosť by bola najvýhodnešia - spolahlivosťou a aj cenou.
Ten druhý obchod je úplne z iného zamerania. Tam sa jedná najčastejšie o rolky hmotnosti do 70kg a maximálna dĺžka 6m. Má niekto skúsenosti s prepravnou spoločnosťou Toptrans?
Čítala som tu, že niekto dováža tovar z ČR - dávate si to posielať poštou alebo využívate prepravnú spoločnosť? Ďakujem veľmi pekne.

Pri drobných zásielkach dosť záleží na cene - lebo ked zásielka stojí okolo 10-15 €, tak prepravné služby by to hodne predražili. Lahké zásielky sa dajú prepravovať ako list poštou.
Čo sa týka veľkých zásielok, nemám skúsenosť. Len raz som chcela prepraviť 30kg balík a ceny vychádzala tragicky. Takže overená pošta. Ale to ti v tomto prípade nepomože.

Z čiech si veľa predajcov voli PPL alebo remax. Pre "veľkobalíčkarov" majú zaujímavé ceny.
gemerga58
18.01.09,09:50
Dáša ďakujem ti veľmi pekne. Pri mojich prieskumoch mi tiež vychádzala pošta.
Filip Glasa
18.01.09,11:28
Naceň si v eshope kuriéra ( DPD, alebo GLS) aj Slovenskú poštu. Dobré je mať oboch. Dokonca som videl aj eshop, ktorý má na výber viac kuriérov. Ale v podstate stačí jeden.
Toptrans - je dobrý na české zásielky aj jednotlivo bez zmluvy.

Zákazníci poštu vyžadujú jednak kvôli cene, ale aj preto, lebo sa nechcú nechať otravovať kuriérom a potrebujú si balík vyzdvihnúť na pošte v čase keď im to vyhovuje, majú rpi sebe peniaze na dobierku, vrátili sa zo služobky a podobne.
Dáša_
05.06.09,08:15
no teda, nielen že pošta sľúbila zdraženie ale naviac ruší listové dobierky
http://valasek.blog.sme.sk/c/196067/Posta-rusi-listovu-dobierku.html

http://www.posta.sk/#
Filip Glasa
05.06.09,17:23
hm - to dosť predraží poštovné. Čo sa týka kníh, tak 1-3 kusy sa vždy zmestili do listových zásielok.
GaborM
10.06.09,10:54
Hmm, pošta sa asi rozhodla zničiť e-shopy. Tie nové podmienky sú proste des.
Ako platca DPH mi vychádza, že za tú istú obálku, za ktorú som doteraz účtoval poštovné/balné pre I. tiredu 2,66 bude až 4-4,5 EUR (2,2 - balík druhej triedy, 0,4 - dobierka, 0,3 - poukažka na účet do 30 EUR, obálka, DPH, niečo drobné načas). Neskutočné, to tam zošaleli?
Poistený balík do 1 kg je síce lacnejší, ale poistili si to, "len v bale na poistený balík".
Dáša_
15.06.09,04:28
no teda, predrazia sa aj baliky - a hodne

http://i.sme.sk/cdata/2/48/4889702/web-posta-0615.jpg
bolacka
16.06.09,10:19
ahojte,

nasla by sa tu nejaka dobra dusa co by mmi vedela presne vysvetlit ako to funguje stym dorucovanim?ja budem mat dva druhy spotrebneho tovaru..jeden budu knihy a drobna elektronika ako mobilne telefony, media, prislusenstvo k pc a podobne..druhy druh tovaru je elektronika vecasieho objedmu ako notebooky, pocitace, a podobne..
1.Ked si napr zakaznik objedna dve knihy alebo nejaky telefon..ako je to najlepsie a najrychlsjei a najlacnejsie poslat.
2.Do coho to mam balit?mam si na poste kupit bublinkove folie, vacsie obalky bublinkove na knihy, alebo ako to riesite vy?do coho balite takyto mensi tovar?
3.ako prepravujete vacsi tovar ako napr notebuuky?predpokladam ze asi kurierom kde je aj positenie
4.ked poslem na dobierku zakaznikovi knihy, on zaplati za tovar aj za prepravu poste, akym sposob sa dostanu za tu dobierku peniaze ku mne?
5.to iste co stvrta otazka len ako to funguje s kurierom

Dakujem kazdemu kto bude ochotny mi to laicky a podrobne vysvetlit..dakujem
kelemantia
17.06.09,07:32
Zdravím všetkých...chcem si zriadiť internetový obchod a predtým si idem vybaviť živnosť. Potreboval by som zodpovedať otázky:
1. Predmetom podnikania stačí uviesť "Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)"?
2. Je potrebné uvádzať prevádzkareň?
3. Ak si chcem zriadiť miesto podnikania na adrese, kde bývam, ale nie som vlastníkom bytu, je to problém??? (bývam v byte, ktoré je písané na mojich rodičov)
4. Aké tlačivo musím vyplniť na žiadosť o vystavenie živnostenského listu, je niekde prístupný?
5. Koľko eurový kolok je potrebné k tomu?

Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
silviamb
20.06.09,00:03
Zdravím všetkých...chcem si zriadiť internetový obchod a predtým si idem vybaviť živnosť. Potreboval by som zodpovedať otázky:
1. Predmetom podnikania stačí uviesť "Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)"?
2. Je potrebné uvádzať prevádzkareň?
3. Ak si chcem zriadiť miesto podnikania na adrese, kde bývam, ale nie som vlastníkom bytu, je to problém??? (bývam v byte, ktoré je písané na mojich rodičov)
4. Aké tlačivo musím vyplniť na žiadosť o vystavenie živnostenského listu, je niekde prístupný?
5. Koľko eurový kolok je potrebné k tomu?

Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
1. ano, staci to takto
2. nie, prevadzkaren nie je potrebna
3. hladaj cez vyhladavac na porade - na tuto temu je tu toho popisaneho vela, tusim je niekde aj pripnuty vzor najomnej zmluvy cez ktoru sa to da urobit a vysvetlene podmienky
Drzim palce v podnikani!
kelemantia
21.06.09,09:22
1. ano, staci to takto
2. nie, prevadzkaren nie je potrebna
3. hladaj cez vyhladavac na porade - na tuto temu je tu toho popisaneho vela, tusim je niekde aj pripnuty vzor najomnej zmluvy cez ktoru sa to da urobit a vysvetlene podmienky
Drzim palce v podnikani!

Ďakujem za vysvetlenie. Ešte jednu otázočku by som potreboval zodpovedať. Ak spravím nájomnú zmluvu s rodičmi na živnosť, nebude ma to nejakým spôsobom obmedzovať, že tu bývam s priateľkou???? Nie je potrebné nejako zahrnúť náklady na byt do živnosti? Prípadne, je možné dohodnúť prenajímanie za symbolickú sumu?
bolacka
21.06.09,09:45
ahojte,

nasla by sa tu nejaka dobra dusa co by mmi vedela presne vysvetlit ako to funguje stym dorucovanim?ja budem mat dva druhy spotrebneho tovaru..jeden budu knihy a drobna elektronika ako mobilne telefony, media, prislusenstvo k pc a podobne..druhy druh tovaru je elektronika vecasieho objedmu ako notebooky, pocitace, a podobne..
1.Ked si napr zakaznik objedna dve knihy alebo nejaky telefon..ako je to najlepsie a najrychlsjei a najlacnejsie poslat.
2.Do coho to mam balit?mam si na poste kupit bublinkove folie, vacsie obalky bublinkove na knihy, alebo ako to riesite vy?do coho balite takyto mensi tovar?
3.ako prepravujete vacsi tovar ako napr notebuuky?predpokladam ze asi kurierom kde je aj positenie
4.ked poslem na dobierku zakaznikovi knihy, on zaplati za tovar aj za prepravu poste, akym sposob sa dostanu za tu dobierku peniaze ku mne?
5.to iste co stvrta otazka len ako to funguje s kurierom

Dakujem kazdemu kto bude ochotny mi to laicky a podrobne vysvetlit..dakujem
kelemantia
21.06.09,10:26
ahojte,

nasla by sa tu nejaka dobra dusa co by mmi vedela presne vysvetlit ako to funguje stym dorucovanim?ja budem mat dva druhy spotrebneho tovaru..jeden budu knihy a drobna elektronika ako mobilne telefony, media, prislusenstvo k pc a podobne..druhy druh tovaru je elektronika vecasieho objedmu ako notebooky, pocitace, a podobne..
1.Ked si napr zakaznik objedna dve knihy alebo nejaky telefon..ako je to najlepsie a najrychlsjei a najlacnejsie poslat.
2.Do coho to mam balit?mam si na poste kupit bublinkove folie, vacsie obalky bublinkove na knihy, alebo ako to riesite vy?do coho balite takyto mensi tovar?
3.ako prepravujete vacsi tovar ako napr notebuuky?predpokladam ze asi kurierom kde je aj positenie
4.ked poslem na dobierku zakaznikovi knihy, on zaplati za tovar aj za prepravu poste, akym sposob sa dostanu za tu dobierku peniaze ku mne?
5.to iste co stvrta otazka len ako to funguje s kurierom

Dakujem kazdemu kto bude ochotny mi to laicky a podrobne vysvetlit..dakujem

Ja ti viem zodpovedať len 4. otázku:

Ak si niekto objedná knihy v hodnote povedzme 30,-EUR a želá si to poslať na dobierku, tak vypíšeš poštový peňažný poukaz H, kde sa uvádza cena + náklady na poštovné za dobierku (toto uhradí kupujúci pri prebratí zásielky poštárovi). Ty zaplatíš na pošte len poštovné náklady povdzme okolo 2,-EUR. V konečnom dôsledku to bude vyzerať takto:
1. klient si kúpi knihu za 30,-EUR na dobierku.
2. zabalíš knihu, vystavíš poštový peňažný poukaz (peniaze dostaneš v hotovosti) a podací lístok.
3. zaplatíš na pošte 2,-EUR (náklady na poštovné)
4. na peňažný poukaz sa napíše suma nie 30, ale 32,-EUR (30 kniha + 2 poštovné)
5. zákazník si knihu preberie a zaplatí poštárovi 32,-EUR
6. vráti sa časť podacieho lístka a ty si na pošte preberieš 32,-EUR
Toto je možné spraviť aj druhou formou, že peniaze nedostaneš v hotovosti, ale ti ho pošta pošle na účet.

Dúfam, že som pomohol, ;)

Tomáš
Aquila
10.07.09,16:38
Dobrá správa pre každého!
Dnes som bol na pošte v Šali a povedali mi, že od 15.7.2009 sa budú dať opäť posielať listové zásielky na dobierku. Vraj dostali interný príkaz. Pre istotu sa ale informujte na vašej pošte.
Dáša_
10.07.09,18:39
Ja mám rovnakú informáciu, akurát som nevedela dátum. Takže treba vydržať.
padro
10.07.09,19:02