andreapolackova
22.11.08,13:41
Ahojte všetci, poprosila by som o radu,
pri uplatňovaní náhrady za používanie súkr. auta na služ účely, je potrebné viesť evidenciu prevádzky mot. vozidla. Je nutné tam vypisovať aj stav tachometra?, alebo hodinu príchodu a odchodu? dík.
cactus
22.11.08,12:42
Stav tachometra nie je treba, iba ubehnuté km a čas od - do a tiež miesto kde bola SC.
andreapolackova
27.11.08,08:18
Ďakujem pekne za radu:)
7lienka
30.01.09,17:25
Keď vypisujete knihu jázd tak uvádzate cenu PHM bez DPH alebo s DPH?
Dík
Lenka1979
30.01.09,17:38
Keď vypisujete knihu jázd tak uvádzate cenu PHM bez DPH alebo s DPH?
Dík
Ja robím síce v knihu jázd v účt.programe, tak to dávam s DPH, ale nikde mi to nejde, ani do účt. denníka ani do knihy DPH, neviem ako alebo kde to vypisuješ Ty, lebo ak si platcom DPH a berie Ti to aj do denníka tak musíš uviesť cenu bez DPH.
7lienka
30.01.09,17:54
Bude to doklad ku spotrebe PHM.
Vlastne spotreba je 100% služobná. Tak by stačilo odpočítať DPH na konci roka pri zostatku v nádrži.
Ide o to, že keď odpočítam DPH z ceny za liter, tak mi to halierovo nesedí.
veronikasad
30.01.09,17:57
Keď vypisujete knihu jázd tak uvádzate cenu PHM bez DPH alebo s DPH?
Dík
Si platitelom DPH ? Auto máš v majetku alebo si uplatňuješ základnú sadzbu náhrady+spotrebu PHM ?
Johanka
30.01.09,17:57
Bude to doklad ku spotrebe PHM.
Vlastne spotreba je 100% služobná. Tak by stačilo odpočítať DPH na konci roka pri zostatku v nádrži.
Ide o to, že keď odpočítam DPH z ceny za liter, tak mi to halierovo nesedí.
MV je v obchodnom majetku ?
cloe
30.01.09,18:01
Keď vypisujete knihu jázd tak uvádzate cenu PHM bez DPH alebo s DPH?
Dík

Keď používa súkromné vozidlo na podnikanie a uplatňuje si náhradu + spotrebované PHM, nemôže odpočítavať a uplatňovať DPH. To môže len v prípade, že vozidlo je v majetku firmy.
7lienka
30.01.09,18:07
Auto je v majetku a sme plátcovia DPH
7lienka
30.01.09,18:31
prosím. . . .
7lienka
30.01.09,18:49
poradí mi niekto?
ako píšete tú knihu jázd? sDPH alebo bez DPH
KIKA16
31.01.09,14:30
7lienka, ak MV je v majetku a ste platca DPH, v knihe jázd evidujte PHL bez DPH. Lebo na 335 Vám ide nákup PHL bez DPH a z knihy jázd účtujete spotrebu do nákladov (bez DPH).
SzabM
31.01.09,14:39
Čítajúc články ma napadlo - ak ide o prepravu osôb (nie taxi), auto nie je zaradené v majetku firmy, uplatňuje sa spotreba PHL na ubehnuté km (náhrada nie), avšak nárok na DPH vzniká, nie?
SzabM
13.02.09,19:55
Dobre, aj keď nikto nechce odpovedať, po štúdiu na rôznych stránkach Porady som sa dozvedela, že nárok na odpočet DPH vzniká aj pri majetku, ktorý nie je zaradený v obchodnom majetku, ale je využívaný na podnikanie.
Marína
13.02.09,21:22
Dobre, aj keď nikto nechce odpovedať, po štúdiu na rôznych stránkach Porady som sa dozvedela, že nárok na odpočet DPH vzniká aj pri majetku, ktorý nie je zaradený v obchodnom majetku, ale je využívaný na podnikanie.
Hľadanie je niekedy lepšie, ako jedna odpoveď, nájdeš množstvo ďalších užitočných informácii;) A nemyslím to vôbec ironicky. Hovorí moja vlastná skúsenosť a nezanedbateľná je aj bežne pretraktovaná rada, najprv hľadaj a ak nenájdeš, tak sa pýtaj.:)