miriam.1
22.11.08,15:07
Ahojte, potrebovala by som súrne pomoc ako mám postupovať v nasledovnom prípade.
Firma chcela vyradiť budovu z podnikania, ktorá ešte nie je odpísaná do osobného užívania. V roku 1996 bolo na tejto budove urobené technické zhodnotenie vo výške cca 700.000,-Sk. Podnikateľ sa stal platcom DPH v roku 2005, kedy si uplatnil alikvotnú časť DPH z technického zhodnotenia vo výške cca 67.000,-Sk. V roku 2008 chce túto budovy vyradiť z podnikania. Ako postupovať v súvislosti s DPH?
evuša
22.11.08,15:41
Odviesť DPH zo zostatkovej ceny budovy. Prečo ju chce vybrať? Nebude si môcť uplatňovať náklady. Odporúčam vyradiť budovu až v januári, aby si mohol za tento rok uplatniť odpisy. Zostatková cena bude o niečo nižšia.
miriam.1
23.11.08,12:49
Budovu chce vyradiť z dôvodu, že chce prerušiť podnikanie a potom ju dávať do prenájmu ako občan. Ešte by som sa chcela vrátiť k tomu DPH , na daňovom úrade mi spomínali, že by som mala postupovať podľa § 54 - dodatočná úprava odpočítanej dane. Neviem ako to mám spraviť. Potrebovala by som to vysvetliť nejako po lopate.
miriam.1
24.11.08,13:24
Nevie mi nikto k tomu niečo bližšie vysvetliť?