mike01
22.11.08,21:19
Ahojte, viete mi niekto poradit, ci sa zdanuje prijem z prepisovania textov? Podla Zakona o dani z prijmov by som to zaradil do - prijmy z prilezitostnych cinnosti, na ktore sa vztahuje oslobodenie od dane, ak uhrn tychto prijmov nepresiahne v zdanovacom období patnasobok sumy zivotneho minima. Dakujem.
marjankaj
22.11.08,20:41
A to ti ako budü platiť, na základe čoho faktúry alebo dohody o vykonaní práce. Predpokladám, že druhá strana si to bude chcieť dať do nákladov.
mike01
15.12.08,16:37
som fyzicka osoba, takze skor na zaklade dohody o vykonani prace
marjankaj
15.12.08,22:24
som fyzicka osoba, takze skor na zaklade dohody o vykonani prace

Potom ti to zdaní ten kto ti platí. Z dohodnutej odmeny odráta 0,8% úrazového poistenia a potom zrazí 19% ako preddavok na daň z príjmu. Na konci roku si vypýtaj potvrdenie o príjme a zrazených preddavkoch. Potom môžeš podať daňové priznanie a požiadať o vrátenie preplatku na dani, ak ti vznikne.
peta5
20.08.11,08:41
Mozem sa opytat kde sa da najst prepisovanie textov na doma?hladam a stale nic. hladam len obycajne prepisovanie len si privyrobit popri robote? za odpoved vopred dakujem
Katarina
20.08.11,09:59
Podaj inzeráty,vyves oznam v školách, snáď sa niečo nájde. Držím palce.
martinez
22.08.11,12:35
Potom ti to zdaní ten kto ti platí. Z dohodnutej odmeny odráta 0,8% úrazového poistenia a potom zrazí 19% ako preddavok na daň z príjmu. Na konci roku si vypýtaj potvrdenie o príjme a zrazených preddavkoch. Potom môžeš podať daňové priznanie a požiadať o vrátenie preplatku na dani, ak ti vznikne.

ok, ale akurat s tym rozdielom, ze z dohodnutej odmeny Ti neodrata 0,8% urazove poistenie... urazove poistenie plati zamestnavatel za dohodara zo svojich zdrojov, teda nestrhava to z odmeny dohodarovi... z nej mu zrazi iba dan... a ani tu nemusi, ak dohodar podpise vyhlasenie