eloelic
22.11.08,22:21
Zdravim, som predseda o.z chcel by som sa spytat: chceli by sme uzavriet zmluvu o reklame na webovej stranke s jednou firmou. Webova stranka nie je registrovana na nase o.z., nemame v stanovach ani zahrnute, ze budeme robit reklamu. Dalsia vec: Ak mame v stanovach ze nasim cielom je podpora tvorby webu, grafiky , atd, ci mozeme robit aj nejake prednasky a kurzy za financne prispevky. Dakujem
victoria
23.11.08,17:24
Zmluvu o reklame samozrejme uzatvorit mozete, davajte vsak pozor na to, ze prijem z reklamy je pre OZ prijmom zdanovanym a preto ho budete musiet zdanit. Webova stranka nemusi byt uzatvorena na vase OZ moze byt registrovana na nejakeho administratora, ide o to ze to je vasa stranka a pokial na nej poskytnete reklamny priestor bude to vas prijem. Ak mate v stanovach ze je vasim cielom je podpora tvorby webu a grafiky mozete vykonavat vzdelavacie aktivity v tejto oblasti aj za peniaze, cena za kurz by vsak mala byt symbolicka, respektive mala by pokryvat vase naklady a zbytocne nedosahovat zisk.
eloelic
23.11.08,18:10
Odvadzat dane moze len ten, co ma zivnostensky list, ktory nemame. Dala by sa ta zmluva spisat tak, aby sa neodvadzala dan? Alebo ake su moznosti prijatia "penazi" bez odvodu dane. Dakujem
victoria
23.11.08,20:12
Odvadzat dane moze len ten, co ma zivnostensky list, ktory nemame. Dala by sa ta zmluva spisat tak, aby sa neodvadzala dan? Alebo ake su moznosti prijatia "penazi" bez odvodu dane. Dakujem

To ze odvadzat dane moze len ten co ma zivnostensky list je velmi nepravdive tvrdenie.
§ 12
Predmet dane
(2) Predmetom dane daňovníkov, ktorí nie sú založení alebo zriadení na podnikanie, 67) sú príjmy z činností, ktorými dosahujú zisk alebo ktorými sa dá zisk dosiahnuť, a to vrátane príjmov z predaja majetku, príjmov z nájomného, príjmov z reklám, príjmov z členských príspevkov a príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43.

O podnikani sa tu vobec nic nepise. Na to aby ste parkrat do roka reciprocne poskytli sponzorovi reklamny priestor nemusite mat zivnostensky list ale dan z toho odviest musite.

(3) Daňovníkmi podľa odseku 2 sú záujmové združenia právnických osôb, profesijné komory, občianske združenia vrátane odborových organizácií, politické strany a politické hnutia, štátom uznané cirkvi a náboženské spoločnosti, spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov........
eloelic
24.11.08,07:32
Dakujem, tak to mi teda odlahlo :), ze nemusime mat zivnostensky list. Pekny den prajem.